BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pochówek
Autor Wiadomość
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-07-19, 19:22   Pochówek

Sandra, teraz to się jeszcze mogę bronić :twisted:
Ale jakbym wyzionęła ducha nie daj Boże, to pewnie nos stracę w ciągu pół godziny, co do tego nie mam żadnych wątpliwości...
Dobrze, że przykazałam rodzinie, że mają mnie skremować, bo jak bym wyglądała w trumnie z nosem obgryzionym przez kota ? :confused:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
Ostatnio zmieniony przez Snedronningen 2014-07-20, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-07-19, 19:25   

Oi tam...Tosiek zrobi to z fantazją :mrgreen:
Skipper, ja również mam takie myśli....tez moją wolą jest być spopieloną.
  Zaproszone osoby: 2
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-07-19, 19:35   

Sandra, trzeba myśleć perspektywicznie - my teraz z siostrą robimy nowy grobowiec dla zmarłej rodzinki (stary niestety zaczął padać z upływem czasu, a jest tam pochowanych kilka osób), więc trzeba było od razu ustalić tę kwestię, czy ma być miejsce na trumny czy urny.
Dla mnie trumna to bezsens i niedługo zacznie brakować miejsca na aglomeracje cmentarne - w miejsce jednej trumny można spokojnie kilka (jak nie kilkanaście) urn wstawić ;-)
Ciekawe tylko, czy by się udało do tego grobowca kocie urny przemycić... :roll:
Ja tam nawet chciałabym leżeć w towarzystwie moich kotów :mrgreen: nie mam nic przeciwko, nie wiem tylko co na to ksiądz...
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2014-07-20, 07:39   

Teoretycznie wg Kosciola zwierzeta duszy nie maja i z tego tytulu pewnie nie maja prawa na cmentarzu byc pochowane. Proponuje, aby ktos wsypal Ci do trumny prochy kotow przed Twoja kremacja, albo przekupic grabarza, zeby dyskretnie wsunal kocia urne podczas pochowku. Mam tylko nadzieje, ze nie kazesz ukatrupic kotow, kiedy juz kopniesz w kalendarz jak to robili chyba Egipcjanie? :mrgreen:
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-07-20, 08:01   

hmmm, jakby trochę nie na temat. Ale jakoś tak ciekawie, więc może chcecie temat z takim zagadnieniem?
 
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-07-20, 08:57   

Snedronningen, chcesz założyć nowy temat pt. Jak pochować kota razem z właścicielem ? :mrgreen: A tak bardziej poważnie myślę, że temacik odnośnie pochówku zwierząt można byłoby wrzucić.

Mając na uwadze wieczność w kontekście życia doczesnego to przyznam, że coraz bardziej mi taka perspektywa pasuje, przynajmniej miałabym miłe towarzystwo :mrgreen:
Ciekawe co by było, gdyby moją ostatnią wolą było pochowanie razem z kotami - ostatnią wolę przecież należy spełnić, prawda ? :mrgreen: (gorzej jakbym po wyrażeniu ostatniej woli wylądowała na cmentarzu w Nowym Koniku przykładowo)

vesela krava Swoją drogą skoro kot nie ma duszy to może być chowany bez księdza. Przecież w pogrzebach ludzi niewierzących ksiądz nie uczestniczy i chyba nie ma dla nich oddzielnych cmentarzy. Tak na marginesie uśmiercać kotów nie zamierzam, ale przyznam, że przeraża mnie myśl, że kiedyś zejdą z tego świata :-( Przekupywać grabarza też nie ma co, chyba lepiej wziąć tych gości co pomniki robią, żeby zdjęli płytę ciemną nocą i kota podrzucili... :twisted:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-07-20, 12:53   

Skipper napisał/a:
Przecież w pogrzebach ludzi niewierzących ksiądz nie uczestniczy i chyba nie ma dla nich oddzielnych cmentarzy.

Jak to nie ma?
Oczywiście, że są! Dla katolików - cmentarz katolicki, dla prawosławnych - prawosławny, ale Żydów - żydowski, a dla wszystkich - komunalny.
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2014-07-20, 13:06   

Czyli na cmentarzu komunalnym daloby sie pochowac zwierzeta? Ja do dzis mam prochy mojej kotki i nie do konca wiem co z nimi zrobic. Zawozic ja na jakis cmentarz dla zwierzat nie bardzo chce, bo nie wiem, czy sie kiedys nie przeprowadze, zastanawialam sie, czy ich nie zakopac albo rozsypac tam, skad ja wzielam (ladna okolica), ale, moze to glupie, jakos tak ciezko mi sie z tymi prochami rozstac, wiec poki co sa ciagle ze mna.

Swoja droga ciekawe albo i przerazajace jest to, ze watek o odzwierzecych kontuzjach dochodzi do tematu pochowku :-P
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-07-20, 13:09   

doradora, nie wiem jak jest w Gliwicach ale we Wrocławiu katolicy również chowani są na cmentarzu komunalnym. To nie dla niewierzących są oddzielne cmentarze. To dla konkretnego wyznania, jeżeli tak sobie ktoś zażyczy są odrębne cmentarze.
 
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2014-07-20, 13:24   

Snedronningen na poczatku tez zrozumialam, ze komunalny jest dla niewierzacych, ale doradora pisze, ze komunalny jest dla wszystkich, czyli chyba wszystkich wyznan.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-07-20, 13:27   

W miejscowości, gdzie stawiamy grobowiec jest tylko cmentarz żydowski, prawosławny i katolicki (gdzie ksiądz współpracuje z gospodarką komunalną - opłatę za miejsce na cmentarzu wnosi się do księdza, a za postawienie grobowca wnosi się do gospodarki komunalnej) - zastanawiam się wobec tego, gdzie chowają niewierzących bo cmentarz komunalny to jest dopiero w planach.

Vesela krava myślę, że trzeba założyć nowy wątek. Jakkolwiek tematy są powiązane, bo kontuzja w ekstremalnym przypadku to i pochówkiem zakończyć się może :twisted:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-07-20, 13:36   

U nas w mieście są chyba tylko cmentarze komunalne.
W każdym razie normalnie chowa się tam niewierzących. Ostatnio pierwszy raz brałam udział w takim pogrzebie i byłam mega pozytywnie zaskoczona (w porównaniu do katolickiego i prawosławnego - było naprawdę dobrze, na tyle na ile pogrzeb może być fajny). Przy okazji dowiedziałam się, że nie jestem takim rodzinnym odludkiem z moimi ateistycznymi poglądami bo większa część rodziny ojca jest niewierząca (praktycznie nie utrzymujemy z nimi kontaktu więc wcześniej o tym nie wiedziałam).
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-07-20, 13:40   

doradora napisał/a:
Dla katolików - cmentarz katolicki, dla prawosławnych - prawosławny, ale Żydów - żydowski, a dla wszystkich - komunalny.

Ja pisząc, że nie ma dla niewierzących oddzielnych cmentarzy miałam na myśli to, że jest to cmentarz, na którym można pochować tylko i wyłącznie osoby niewierzące, katolika alby ewangelika już nie.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-07-20, 14:01   

vesela krava, tak komunalny jest dla wszystkich a to oznacza, że niewierzący nie mają swojego cmentarza. Czyli Skipper ma zupełną rację w tym co napisała.
 
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-07-20, 14:22   

Z tą duszą u zwierząt to też się zmieniało na przestrzeni wieków. Był taki czas, kiedy zwierzęta były obiektami SĄDÓW koscielnych (i świeckich też). Były sądzone za grzechy i na równi z ludxmi skazywane, torturowane i zabijane za owe grzechy. Np świnia za to, że jej własciciel był zboczeńcem. Za morderstwa też były sądzone. Albo np myszy, na które została nałozona ekskomunika za zniszczenie zasiewów. Cuda wianki, serio
http://pl.wikipedia.org/w...%9Bredniowieczu
http://trymheim.blogspot....owieczu_21.html
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne