BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Astro i ja witamy! :)
Autor Wiadomość
Lavi 

Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2014
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-08-17, 16:10   Astro i ja witamy! :)

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Nazywam się Klaudyna i dopiero zaczynam swoją przygodę z BARFem:) Kupując szczeniaka długo zastanawiałam się, czym mam go karmić. A to chciałam iść za wygodą i suchym, potem zaczęłam się zastanawiać nad surowizną podawaną na zmianę z suchym. W końcu stwierdziłam, że chcę dla psiora jak najlepiej i będziemy go odżywiać jak przystało:D
Barfowanie chcemy zacząć od następnego tygodnia. Póki co trafiłam na to forum i siedzę i czytam i dla mnie większość to jeszcze czarna magia:)
Ale po kolei, może jak już sama siebie przedstawiłam, to warto by przedstawić też głównego zainteresowanego:D
A jest nim 9 tygodniowy szczeniak Astro! Jest ze mną od tygodnia i dopiero się uczymy własnych zachowań na wzajem. Jest to mój pierwszy pies, którego mam od początku do końca tylko dla siebie;)
A tu jego mordka po przyjeździe do nas:






I oczywiście mamy masę dylematów na początek:) Może ktoś z doświadczonych barfowników pomógłby takiej zieleninie jak ja?:D Jakie suplementy na początek dla szczeniaka? Jakie mięso? I skąd kupować jedno i drugie? Boję się trochę podawać mu kości i myślałam, żeby zastąpić je mączką kostną. Myślicie, że to dobry pomysł?
Pozdrawiamy i witamy wszystkich z wielką radością!:)
_________________
,,Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz miłość psa."
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-08-17, 16:13   

ale słodziak :love: co do pytań, to nie pozostaje ci nic innego jak usiąść i czytać wątki na forum. Na pewno jest wątek o karmieniu szczeniąt.
Mięso zacznij od czegoś delikatnego, gulaszowe z indyka na przykład. I zobacz czy pies będzie jadł i jak brzuszek zareaguje.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-08-17, 17:59   

Ten maleńki piękny Astro to Welsh corgi pembroke ?
Mogę się mylić, bo na psinkach się nie znam....
O jak miło, że wpadliście do nas na BARFny Świat :kwiatek:
Sporo lektury przed wami, ale czego człowiek nie zrobi dla swojego przyjaciela ?
Na pewno przyda się na początek;
http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=49
oraz;
http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=11
Zresztą sama powoli będziesz trafiać na konkretne informacje i wybierać te potrzebne.
Co jadł w hodowli ?
  Zaproszone osoby: 2
 
Lavi 

Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2014
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-08-17, 18:04   

Sandra, psy-i-koty, dziękujemy za przywitanie :kwiatek:

Sandra, tak, to welsh corgi pembroke:)
A dla przyjaciela robi się wszystko! Wszystkie znaki mówią nam, że najzdrowiej jest na BARFie, dlatego też tu zawędrowaliśmy:)
W hodowli jadł Husse Lamb&Rice, dodatkowo dostawał też surowe mięso z mielonymi żwaczami, warzywa i owoce, oraz gotowane. Hodowczyni mówiła, że karmiła tak, żeby właściciel miał wybór w tym, czym chce karmić a i żeby psu łatwiej było to przyswoić:)
Obecnie jedziemy na Husse dla szczeniąt Lamb&Rice, ale zbyt chętnie tego nie je... Od niechcenia zajrzy do miski. Jak dostał biegunki i mu ugotowałam kurczaka z marchewką to jadł aż się uszka trzęsły:)
I dziękujemy za linki potrzebne na początek! Już się zabieramy za czytanie:)
_________________
,,Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz miłość psa."
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-08-17, 18:12   

Uważam, że Twój Astro ma pierwszeństwo w pomocy, bo dostał dobry podkład w hodowli więc nie można tego zaniedbać :-D
Lavi napisał/a:
....dodatkowo dostawał też surowe mięso z mielonymi żwaczami, warzywa i owoce, oraz gotowane
  Zaproszone osoby: 2
 
Lavi 

Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2014
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-08-17, 18:16   

Dokładnie, chcemy jak najszybciej zacząć barfować, jednak musimy zamówić suplementy a zanim dojdą to też chwilka minie. Co prawda czytałam jakie suplementy najlepsze są dla szczeniąt i od jakich zaczynać, jednak nigdzie na forum nie znalazłam jakiegoś odnośnika do sklepu, w którym zaopatrujecie się w takie cuda. Czy jest jakiś jeden sklep internetowy, gdzie można suplementy do barfowania dostać? Czy każdy trzeba szukać oddzielnie?
_________________
,,Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz miłość psa."
 
 
Gunnila 

Barfuje od: 02.06.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Maj 2014
Posty: 151
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-08-17, 22:50   

Zaczynaj barfować bez czekania na suplementy - na początku i tak się ich nie podaje przez kilka tygodni.

Co do suplementów - napisz do użytkownika SIHAYA tutaj na forum - organizuje ona grupowe zamówienia w fajnej cenie (w kramiku). A resztę w sklepach internetowych i zwykłych aptekach - internetowe zakupy rzadko trwają dłużej niż 2-3 dni do dostawy.
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-17, 22:50   

Cześć. Też jestem nowa i też mam mętlik więc nie czuj się osamotniona! Będzie dobrze. Ja z supli kupiłam tylko olej z łososia, ale na samym początku i tak nie planuję nic dodawać tylko jak najbardziej prosto. Po kolei żwacze. Mięsko jednego rodzaju, potem mięso z kośćmi stosownymi dla szczeniaka, a potem to już z górki. Kolejne mięska, podroby, jajeczka, suple itp. itd. Z tego co tutaj wyczytałam tak chyba jest najrozsądniej, bo od razu wiesz co szczylkowi podchodzi i co powoduje jakie reakcje brzuszka, a jak od razu dasz misz-masz to nie wiadomo co jest winne ewentualnej awarii. Tak sobie to poukładałam w głowie jeżeli źle to niech mnie ktoś zaawansowany poprawi.
Ja odbieram moją suńkę dooooopiero jutro ;-) A Corgi mnie rozwalają tymi uszkami- świetne są :love:
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-18, 08:35   

hau hau na forum, śliczności psia mordka :love:
Gunnila napisał/a:
Co do suplementów - napisz do użytkownika SIHAYA tutaj na forum - organizuje ona grupowe zamówienia w fajnej cenie (w kramiku).

link do kramiku http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=19
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Lavi 

Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2014
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-08-18, 09:12   

Dziękuję wam wszystkim za rady i pomoc! W takim razie skoro nie trzeba od razu suplementów podawać to dziś idziemy za ciosem i podamy mięsko z indyka na surowo:)) Ciekawa jestem jak zareaguje moja psina! Aż chyba go nagram z pierwszą reakcją:DD
Verano, daj znać jak już Twoja suńka będzie z Tobą:) Jaka rasa?:)

A i rozglądałam się za żwaczami i kurcze ciężko o świeże... Nie mam jeszcze maszynki do mielenia i będzie tym trudniej mu je podawać. A indyka też mielić, czy wystarczy, że go pokroję drobno?:)

I kilka zdjęć mojego szczyla:)






Zawsze gotowy do zabawy:D


A na to zdjęcie narzuciłam filtr HDR. Podoba mi się :D Widać wszystkie szczególiki, w oryginale zdjęcie było lekko rozmazane a tu proszę :D

_________________
,,Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz miłość psa."
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-08-18, 10:38   

Przestudiuj ten adres http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=332 dokładnie, a sama sobie wyrobisz pogląd, i łatwiej będzie wiedzieć, które sprawy sa najważniejsze.
Powoli, nie wszystkie suple na raz.
Bardzo łatwo zepsuć funkcjonowanie przewodu pokarmowego podając wszystko na raz.
Te działy, które podałam do przejrzenia to nie tylko suplementy :)
Nie suplementy sa najważniejsze w żywieniu BARF, ale ogólna koncepcja, która mówi o tym aby w dłuższym czasie zaspokoić organizm w potrzebne składniki.... To tak jak z żywieniem człowieka.
Czytaj dalej :kwiatek:
  Zaproszone osoby: 2
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-08-18, 10:39   

indyka pokrój, nie musi być bardzo drobno bo on już ma zęby, nie? Na pewno czułaś te szpileczki :mrgreen: Ze żwaczami jest problem w wielu miastach, dużo ludzi po prostu ich nie daje bo są trudne do zdobycia. :kwiatek:
 
 
Lavi 

Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2014
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-08-18, 11:26   

Sandra, czytałam ten temat i powoli zaczynam układać mu jadłospis w oparciu o to, co wyczytałam:) Jak skończę, to się tu podzielę na pewno i poproszę o rady, czy jest okej:D
psy-i-koty, Właśnie wiem, że ciężko zdobyć świeże żwacze z treścią. Czy podawanie psu żwaczy suszonych bądź mączki ze żwacza do mięsa jest pomocne organizmowi czy nie działa tak jak świeży? Znalazłam tutaj mączkę ze żwacza do kupienia i się nad nią zastanawiam: http://ekozwierzak.pl/pl/...owego-500-g/224
_________________
,,Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz miłość psa."
 
 
Lavi 

Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2014
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-01-05, 12:53   

Łooo dawno nas nie było tutaj:)
Przyszłam oznajmić, że Astro odkąd tu się zarejestrowałam całkowicie przeszedł na Barfa i widzę w tym same plusy! Na zdjęciach z jego dzieciństwa widać jak po suchej miał na sierści zacieki w kącikach oczu, teraz tego problemu w ogóle nie ma! Sierść jest piękna i lśniąca, Astro pełen energii i super zbudowany. Corgi mają problemy z nadwagą a on wygląda na mięsie tak dostojnie, że och i ach :D Zero nadwagi, super mi pies urósł. No i ma już pół roku, więc najwyższy czas się nim pochwalić tutaj:

http://www.barfnyswiat.or...hp?user_id=1693

Zapraszamy do oglądania :lol:
_________________
,,Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz miłość psa."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne