BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dorastanie, czyli udręka wielu właścicieli psów
Autor Wiadomość
kelpie87 
BARFny Hodowca

Barfuje od: VIII 2010
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 257
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-09-15, 14:06   Dorastanie, czyli udręka wielu właścicieli psów

Verano napisał/a:
Snedronningen, wygląda na to, że Petra już to umie :mrgreen: Naprawdę fajnie było z nią spacerować. Musimy jeszcze popracować nad niezjadaniem różnych dziwnych rzeczy na spacerze i będzie pięknie :faja:
Miała też pierwszy raz kontakt z dorosłym psem i po początkowym strachu, zabawa była na całego :hura:
Najbardziej cieszę się z tego, że pies mi wraca na gwizdek za każdym razem. Może to nie są jakieś wybitne osiągnięcia, ale ja myślę, że jak na 4 tygodnie razem to idzie nam naprawdę nieźle :-D
Mój pies nie musi podawać łapy, skakać przez płotki czy turlać się na komendę, ale musi być absolutnie w 100% odwoływalny, bo na polowaniu od tego może zależeć jego życie. Na razie wszystko działa, bo jest niewiele bodźców rozpraszających albo otoczenie nowe i strachopierda woli trzymać się nogi :lol: , mam jednak nadzieję że wytrwamy w szkoleniu i nawet przy dużej podniecie psica będzie się mnie słuchać.

Verano, poczekaj aż psica zacznie dojrzewać ;-) Psie nastolatki często nagle "zapominają" to co doskonale potrafiły :faja:

[ Komentarz dodany przez: Snedronningen: 2014-09-29, 10:30 ]
Dodałam cytat.
_________________
Ania & czarne ruskie
www.infiniventus.pl
Ostatnio zmieniony przez Snedronningen 2014-09-29, 10:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-15, 14:09   

ha ha ha, święte słowa kelpie87. Jak ja płakałam, dosłownie, rzewnymi łzami, kiedy Tofik wszedł w ośli wiek. Czasami marzyłam o tym żeby go oddać komukolwiek.
 
 
kelpie87 
BARFny Hodowca

Barfuje od: VIII 2010
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 257
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-09-15, 14:20   

Moja "nastolatka" jakoś bezboleśnie przeszła przez ten wiek, chociaż ta rasa długo dojrzewa psychicznie więc zdaję sobie sprawę że to jeszcze nie koniec możliwych niespodzianek. Jej matka z kolei w pewnym wieku po prostu jakby ogłuchła i na spacerach miała totalną zlewkę na to co do niej mówię. Całe szczęście że nie miała żadnych głupich pomysłów.
_________________
Ania & czarne ruskie
www.infiniventus.pl
 
 
choice 


Barfuje od: 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Sie 2012
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-16, 08:20   

Moje 55kg szczęścia, jak hormony dotarły do mózgu ogłuchł i zgłupł dokumentnie - za furtką przestawałam istnieć - jego najlepszy wyczyn to mój złamany palec.
Po roku ciężkiej pracy jesteśmy w stanie iść na spacer na luźnej smyczy i spotkanie psa nie kończy się przeciągnięciem mnie po betonie.
_________________
Choice - BPP
 
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-16, 09:13   

Mój miał napady szału, szedł grzecznie na smyczy i znienacka zaczynał się wić na obroży, skakać po mnie, gryźć mnie po nogach. I głuchy wtedy kompletnie. Oj płakałam wtedy w domu. Przeszło ale naprawdę to był ciężki okres.
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-16, 10:11   

No tak... Widzę, że na optymistyczne słowo od Was to ja liczyć nie mogę :-P
Pocieszam się, że u suczek to jest ponoć mniej "spektakularna" rewolucja... :roll:
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-09-16, 10:20   

Verano, pierwsza cieczka to tragedia była. Jak się okazało moja suka jest tym nielicznym wyjątkiem, który nienawidzi psów w trakcie cieczki. Pies ma wpierdziel za sam fakt pojawienia się w zasięgu wzroku. Oprócz jednego jedynego setera, w którym suka się zakochała i koniec. Amant jej się boi panicznie i ucieka. Suka potrafiła przez prawie godzinę leżeć na ziemi i piszczeć za nim.
Druga cieczka nie lepsza, bo znów to samo. I tak przy każdej.
 
 
 
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-09-16, 11:34   

u mnie pierwsze cieczki suczka nie chciała się z nikim zadawać. a ostatnia... :hair: myślałam, że wyjdę z siebie ;) interesował ją nawet kastrat z którym mieszka :lol:
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-09-16, 12:07   

motyleqq, a ja wbrew pozorom zazdraszczam wam ostatniej cieczki. Szarpanie się z małym bydlątkiem, które chce zabić psa sąsiadów, bo ten "bezczelnie" podszedł sobie pod SWÓJ płot na SWOJEJ posesji do ulubionych moich zajęć nie należy. A dodatkowo szarpanie się z jedną starszą panią, która swojego psa tak po prostu luzem puszcza i w d ma, że on na cudze posesje wchodzi to był szczyt. Dopiero jak sukę na smycz wzięłam, w kagan ubrałam i do niej polazłam z zapytaniem czy jak następnym razem do nas wejdzie to mam "przerzucić zwłoki jej psa przez płot czy przyjść po nią żeby sama zabrała, bo ja nie będę własnemu psu na własnej posesji cudzego psa z mordy wyrywała" to zaczęła psa pilnować. Sąsiadce naszej kiedyś zapowiedziała, żeby se sukę wysterylizowała to problemu nie będzie.
 
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-16, 12:16   

Zaproponuj sąsiadce wykastrowanie psa - też problemu nie będzie :twisted:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-16, 12:28   

No tak...
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-09-16, 12:34   

Tufitka, ale to była odpowiedź pani na propozycję, że może by psa wykastrowała jak chce go puszczać samopas. Mąż sąsiadki zapowiedział, że jak jeszcze raz psa u siebie zobaczy to mu "łeb siekierą u*******i" a pani następnym razem stała pod płotem i krzyczała do pieska żeby już do nie wracał, bo mu Pan "łeb siekierą u*******i".
 
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-16, 12:41   

a pies oczywiście zrozumiał, że mu łeb siekierą....
może tej pani trzeba łeb przy samej d...ie siekierą ...... :twisted:

mnie jedna kobieta denerwuje na moim osiedlu. Ma psa, biedny spasiony - wyobrażam sobie czym go karmi. Taka baryłka na krótkich nóżkach. Nie rasowy jamnik, raczej jamnikopodobne stworzenie. Kiedyś mi zwróciła uwagę, jak pociągnęłam psa, bo nie chciałam aby coś z trawnika zjadła. O rany, uwaga zwrócona - żebym nie ciągała psa, bo go uduszę. Za jakiś czas, przez okno widzę ja z psem. Tak pociągnęła za smycz, że psu obroża zjechała. Nie zwróciłam jej wtedy uwagi, bo miałam okno zamknięte. Ale od tamtego czasu obserwowałam. I nadarzyła się podobna okazja. Teraz to ja jej zwróciłam uwagę, żeby nie ciągnęła psa, bo udusi. Pyskówka była fajna, przynajmniej na kimś się wyżyłam :twisted:
Zakłamana kobieta, udaje troskliwą, ale jak nikt nie widzi (jej się wydaje, że nikt nie widzi) to ciąga psa na smyczy, pogania. A on biedny próbuje szybko dreptać na tych swoich krótkich nóżkach i nadążyć za nią z tym nadmiarem kg :hair:
Kurde, aż się prosi, żeby jej obrożę na szyję założyć i tak pociągnąć kilka razy.
Niektórych ludzi powinno się w kosmos wysyłać z dala od ziemi, żeby się między sobą wytłukli.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-16, 12:54   

Petra na 99% po pierwszej cieczce pójdzie pod nóż. Nie chce mi się bawić w hodowlę, a jak ma mieć ciąże urojone i nie być kryta to po co się ma bidula męczyć.
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-09-16, 13:23   

A u nas jest problem ze sterylką. Jak jest w ciszy hormonalnej i można by ją pod nóż to upały nieziemskie i nikt jej nie weźmie a jak pogoda sprzyja to ona szaleje z hormonami. Gdyby nie to, że wiem, że to nie prawda to bym pomyślała, że złośliwa z niej bestia.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne