BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Cześć.
Autor Wiadomość
Kanapka 

Dołączyła: 30 Gru 2014
Posty: 10
Wysłany: 2015-01-05, 09:36   

Zakladalam ze będę się raczej kierowała naturą i nie będę robiła identycznych mieszanek na np miesiąc. Pies dostaje różne mięso na zmianę nie pomieszane. Do tego mięsa dodaję w miarę równą porcję podrobów i olej plus jaja jako stałą. Na drugi posiłek kość mięsna w całości, nic nie mielę. Zmielone i codziennie to samo nie przejdzie u mojego psa. Wątrobę mam zamiar podawać raz w tygodniu zamiast wkładki z tych serc i żołądków. Żwacze je niestety tylko suszone i od święta (nie przepada) . Jajo daję całe bo wydawało mi się że w naturze raczej by nie oddzielała. Poza tym czytałam że nie bełtane jak je najpierw białko to jest ok. A ona właśnie tak je.
Pies ma dość "pierwotną" naturę w kwestii żarcia i coś co jest za bardzo zmodyfikowane (zmielone, posypane itd) nie zostaje zjedzone. Im prościej dla niej tym lepiej. Szyja spora indycza to hicior. Jest ostrożna i nie je jak nie do końca wie co jest w środku: ) są plusy bo nie je śmieci i jakiś syfów na dworze. Rmb plus kawał dodatkowego mięsa i jajo to byłaby jej dieta idealna.
Mam zamiar dawać wątrobę z kurczaka/ indyka. Planowałam koło 80g tygodniowo. Wystarczy? Waży prawie 8kg. Z tego co wiem to jaja mają wit. A. Nie kłóci się to że sobą? Jajko je całe co drugi dzień?
Jakie jeszcze kości mięsne polecacie dla początkującego małego psa? Z wielką idnyczą szyją daje radę ale boję się że z np udem kury może już nie bo tam kość dość długa a pies mały i szczeniak.
 
 
karolina13 


Barfuje od: 24.12.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 95
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2015-01-05, 14:59   

Co prawda nie mam kalkulatora dla psów, tylko ten dla kotów, ale mniej więcej wyliczyłam proporcje. Trzeba to sprawdzić w kalkulatorze dla psów, bo mogą być inne normy składników. Ilości trochę zaokrąglone wybierałam, żeby tylko pokazać proporcje jakimi bym się kierowała. I nie ma potrzeby łączenia tego wszystkiego w jedną mieszankę. Można oddzielnie podawać, byle ogólne proporcje były takie same. To są ilości wyliczone na ok 2 tygodnie dla 10kg psa. Twój to szczeniak więc jedzenia nie można mu ograniczać, więc to na ile czasu starczy ta mieszanka jest trudne do przewidzenia, ale orientacyjnie jak weźmiesz że 2 tygodnie to już sobie możesz rozłożyć co ile i kiedy podajesz.
500,0 g Wołowina średniotłuste mięso
250,0 g Kurczak szyjka z kośćmi
250,0 g Kurczak skrzydełka całe
250,0 g Kurczak serce
250,0 g Indyk żołądek
1000,0 g Indyk mięso ze skórą
1000,0 g Kurczak mięso bez skóry
100,0 g Łosoś
100 g Wątroba kurczaka
6 szt Żółtko jajka
15,0 g Skorupki jaj
14,0 g Sól morska jodowana
350,0 g Warzywa
850,0 g Woda

Jajka owszem mają dużo witaminy A, co oznacza, że przy takiej ilości jajek mniej podaje się wątróbki. I odwrotnie. Zatem to trzeba by wyliczyć zależnie od tego ile czego chcesz podawać.

W każdym razie dobrze będzie jeśli założysz temat w dziale http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=32, gdzie już osoby posiadające kalkulator będą mogły Ci pomóc w dokładniejszych wyliczeniach, jeśli sama nie chcesz się z kalkiem zapoznać.
 
 
Kanapka 

Dołączyła: 30 Gru 2014
Posty: 10
Wysłany: 2015-01-05, 15:53   

Dzięki, nie bardzo wiedziałam w którym dziale mam pisać dalej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne