BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ocena jadłospisu - sunia około 7 miesięcy 7,5kg
Autor Wiadomość
ewelina 

Wiek: 34
Dołączyła: 11 Sty 2015
Posty: 9
Wysłany: 2015-02-14, 23:56   Ocena jadłospisu - sunia około 7 miesięcy 7,5kg

Wszystko wyliczyłam zgodnie z formowym kalkulatorem i wyszło mi tak:

Dawka dzienna 225g, wyliczone na 9 dni – 1979g

Na początku z grubsza pokroiłam i wybełtałam wszystkie mięsa w jednej misce (żeby mi łatwiej było), jak trochę ogarnę temat podejdę do sprawy luźniej ;-) W mięsnym miksie upchnęłam 330g wołowiny (takiej z Tesco, nazywała się rozdrobniona czy jakoś tak, no ładna w każdym bądź razie), 200g ścinek z piersi kurczaka, 200g ścinek z udźca indyka, 250g koniny (w kawałku z Aspolu, ale więcej jej chyba nie kupię bo kłóci się to lekko z moim sumieniem :-P wzięłam bo ponoć mało alergenne), 80g serc indyczych, 80g żwaczy, 10g ( :shock: ) wątróbki drobiowej. Karmię małą dwa razy dziennie i jadłospis rozplanowałam mniej więcej tak:

1.Rano: 125g miksu
Wieczorem: 100g szyi z indyka
2.R: 125g miksu
W: 120g skrzydełek z kaczki
3. R: 125g miksu
W: 60g białego sera + żółtko + warzywa i owoce (pewnie nie zje :twisted: )
4.R: 125g miksu
W: 100g skrzydełek z kurczaka
5.R: 125g miksu
W: 120g skrzydełek z indyka
6.R: 125g miksu
W: 100g szyi z indyka
7.R: 125g miksu
W: 60g białego sera + żółtko + warzywa i owoce
8. R: 125g miksu
W: 60g białego sera + kefir + warzywa i owoce
9. R: 125g miksu
W: 100g szyi z kaczki

Do tego suplementy, wyszło mi 75g krwi, 6g soli jodowanej, 10g mączki ze skorupek, 30g oleju z kiełków pszenicy, 15g drożdży piwnych, 8g oleju z wątroby dorsza, 6,5g mączki z alg – jakoś to wkomponuję, pewnie będę mieszać z mięchem rano. Dosyć monotonny ten jadłospis, ale w praktyce taki chyba nie będzie, bo jednego dnia wpadnie jej więcej wołowiny, drugiego dnia więcej indyka – nudzić się nie powinna :-D może taki być? Do tej pory podawałam tylko żwacze i później trochę wołowiny. Proszę o sugestie.
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-02-15, 00:04   

Nabiał wywalaj, całkiem niepotrzebny :-P
Zaopatrz się jeszcze w olej z łososia, chyba że masz. Potrzebny do wyrównania stosunku Omega3 do 6. Olej możesz dodawać do warzyw i owoców chociażby żeby witaminy się przyswoiły ;-)
Dobry patent na suplementy to wymieszanie wszystkich w jednym pojemniczku i co dzień podawanie łyżeczki - dwóch do żarełka.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2015-02-15, 00:12   

Wywal nabiał- tak na pierwszy rzut
Podpowiedź- nie podawaj całego posiłku złożonego tylko z elementów bardzo kostnych. Może psa zatwardzić. Moze tez i nie, ale wg mnie nie warto ryzykować. Lepiej rozłożyć elementy kostne razem z miesnymi lub podrobowymi.
Z suplementów - nie wydaje mi się, aby maczka ze skorupek była konieczna
Sól zamien na niejodowaną. Poczytaj w dziale suplementów o soli to wyjaśni ci się dlaczego
Te 75g krwi to świeżej czy suszonej hemo?
jajko możesz podawaccałe, nie musisz oddzielac samego żółtka

Ogólnie na początek nie jest źle. POtem nauczysz sie też wielu rzeczy i jak sama mówisz trochę będzie "luźniej". Np według mnie kalkulator zdecydowanie zbyt ostrożnie podchodzi do wątroby
ja to sobie zawsze tłumacze tak. Ile danego produktu zjadłby pies żywiąc się naturalnie, polując? Odnosząc do ilosci pokarmu zjadaneg przez twojego pieska. takie 1.9kg ma szansę ważyc kogut w typie "kury nieśnej". Wątróbka kurza taka ze sklepu to ok 20-30g. Czyli mniej więcej tyle, pewnie w górnej granicy bedize ważyć watroba tego naszego koguta.takiego koguta Twoja sunia zjadłaby w ciagu tygodnia calutkiego. Razem z jego 30g wątrobą. I byłoby to naturalne i bezpieczne
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
ewelina 

Wiek: 34
Dołączyła: 11 Sty 2015
Posty: 9
Wysłany: 2015-02-15, 00:30   

Krew suszona, świńska :twisted: taka jak do kiełbachy się daje, zresztą taką też polecacie :-D Olej z łososia zamiast tego z kiełków? Już widzę jak ona mi papkę warzywną szamie, yhym :roll: no ale spróbuję jej dać, tylko jakoś do mnie nie przemawia fakt, że miałaby się samą marchewką z jabłkiem najeść - ja bym się nie najadła :lol:

Czyli wywalić podroby z mojego miksa i rzucić do kości na wieczór? W sumie dobra myśl. Ten okruszek wątróbki mnie rozwalił dokumentnie :lol: chyba faktycznie dam jej trochę więcej.

Wszystko wyważyłam i wyliczyłam zgodnie z kalkulatorem, suple również, kombinowałam i cudowałam aż wszystkie pola przestały być czerwone :-P I dlatego ta mączka ze skorupek się znalazła, jak nie trzeba to nie dam. Wywaliłam ser i kefir z kalkulatora i wyszedł mi za wysoki stosunek potas:sód, za dużo żelaza? dziwne, za dużo jodu, za dużo wit. A, D i E.

Sól himalajska lepsza będzie?

A w ogóle dzięki za błyskawiczną odpowiedź :-D nie wiem co bym bez tego forum zrobiła ;-)
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2015-02-15, 00:40   

Olej z kiełków podaje się zewzgledu na wit E o ile pamiętam
Olej z łososia jest niezbędny tak naprawdę. On wyrównuje ilość omega 3. Bo mięso zywonych paszami zwierząt ma zaburzone proporcje 3do6.
Dlatego to sa 2 zupełnie rózne rzeczy, rózne suple
Ja warzyw nie bedzie chciała to jej daruj. Nie sa niezbędne
Jesli w kalku wychodzi za dużo żelaza to zmniejsz ilośc krwi
za dużo jodu - to z tej soli (swoją drogą jeśli jod to np z alg, zdecydowanie nie z soli jodowanej)
Za dużo wit e - zmniejsz ilośc oleju z kiełków
Sól himalajska będzie stanowczo lepsza
mamy gdzieś na forum wątek o stosunku potas - sód
Co do opcji za dużo witamin: z tego co wiem kalkulator bazuje na ilościach minimalnych. Mogę się mylić, ale tak coś pamiętam. Dlatego wydaje się, że bardzo łatwo dac za duzo
Sprawdź te A i D w kalku jak wyrzucisz tran
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne