BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
powitalnie
Autor Wiadomość
janneke 


Barfuje od: zaczynam
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 03 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd: Głogów
Wysłany: 2015-04-05, 18:54   powitalnie

Dzień dobry!

Niewiele ponad tydzień temu do mojego domu dołączył nowy domownik - 5-letni kocur, którego zaadoptowałam z okolicznego schroniska. Kot został zaadoptowany z tegoż schroniska jako kilkumiesięczne kocię, teraz po kilku latach oddany tam z powrotem. Sytuację tę przypłacił dużym stresem, popadł w depresję, przestał jeść. W tym momencie jest dość wychudzony i okazało się też, że bardzo wybredny w stosunku do jedzenia. Z apetytem zajada jedynie surowe mięso. To też skłoniło mnie do poszukiwania informacji o innym niż oparte na gotowych karmach, prawidłowym sposobie żywienia kotów i tak też trafiłam na to forum. Chciałabym przestawić go na dietę BARF, sama mam niestety na razie jeszcze szczątkową wiedzę. Dodatkowym utrudnieniem dla mnie jest to, że sama od ponad 10 lat nie jem mięsa ani ryb ;-) Mam nadzieję, że uzyskam tutaj niezbędną pomoc do stworzenia pierwszej mieszanki. Zastanawiam się również, co myślicie o gotowych, dostępnych w sprzedaży mieszankach BARF, jak np. te tutaj.

Pozdrawiam
 
 
krzysztof1988 

Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 20
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2015-04-06, 09:17   

jak ty osobiście nie jesz mięsa to może pierw zadbaj o siebie potem o kotka :),poczytaj jakie są skutki dla organizmu jak człowiek nie je mięsa :) .
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-04-06, 10:34   

janneke, na forum znajdziesz troszkę ludzi, którzy również mięsa nie jedzą i jakoś sobie radzą. Ja na początku nie potrafiłam nawet nazwać części, jakie kupowałam. A teraz jako jedyna w moim domu umiem porcjować kaczkę.

O gotowcach możesz poczytać tu: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=688
 
 
 
janneke 


Barfuje od: zaczynam
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 03 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd: Głogów
Wysłany: 2015-04-07, 19:51   

krzysztof1988 dziekuje za rady dotyczace mojego zywienia ;-) nie jestes pierwsza ani zapewne ostatnia osoba, ktora tak uwaza, ale nie skorzystam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne