BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jadłospis dla alergika - proszę o pomoc
Autor Wiadomość
Kleik 

Wiek: 33
Dołączyła: 05 Sty 2015
Posty: 65
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-06-04, 21:56   Jadłospis dla alergika - proszę o pomoc

Witajcie. Jakiś czas nas nie było, sunia barfuje od pół roku i tyle czasu zajęło nam mniej więcej zorientowanie się na co nasz pies ma alergię a na co nie. Niestety, bardzo duża część produktów ją uczula: kurczak, wołowina, baranina, królik, kaczka, gęś, wieprzowina, algi, mączka z małzy, spirulina, drożdże, fortain, węglan wapnia, jajka.

Co sunia może jeść: koninę, indyka, ryby, w niewielkich ilościach sarninę/jelenia- chociaż nie jesteśmy pewni czy nie uczula no i pies niezbyt lubi, a zauważyłam, że to czego ona nie lubi zazwyczaj ją uczula. Z suplementów może jeść: sól himalajską, olej z łososia, olej z wątroby dorsza, cytrynian wapnia i wszystkie warzywa i owoce jakie do tej pory próbowaliśmy.

Sunia ma 2 lata i 2 miesiące, jest bardzo aktywnym psem, poza codziennymi 2h spacerami gdzie szaleje z innymi psami i ze mną, regularnie 3 razy w tygodniu rekreacyjnie bawimy się w canicross. Teraz w lecie dojdzie jeszcze pływanie. Sunia waży 16,5kg, jest szczupła, fajnie umięśniona, trzyma idealną wagę. Je 0,5kg mięsa dziennie + przysmaki + warzywa i owoce, co mi tam spadnie: papryka, marchewka, pietruszka, pomidor, banan te najczęściej - ale nie w formie papek- takich nie ruszy, tylko do pogryzienia. Ze smaczków na spacerach używamy smaków Fish4Dogs- piszą, ze 100% skóry rybnej - te smaki nie uczulają jej.

Wychodzi więc, że w ciągu tygodnia powinna zjeść 3,5kg porcji mięsnej: na tą chwilę dostaje w ciągu tygodnia: 0,5kg żołądków końskich, 0,5kg serc indyczych, 1kg całych (skóra, mięso, kości) skrzydeł z indyka, 1kg koniny (z as-polu w kawałku), 0,5kg łoju jeleniego. Mało różnorodości w podrobach - ale z tych gatunków zwierząt ciężko mi coś kupić, w tym wątróbki w żadnej postaci mój pies niestety nie zje :( Dostaje też codziennie łyżeczkę oleju z łososia, 2 razy w tyg łyżeczkę oleju z wątroby dorsza, 6g soli/tydzień.

Nie wiem, czy w jadłospisie jest wystarczająca ilość kości, czy powinnam dodawać jeszcze suplement wapniowy? Kości wypadają dwa razy w tyg. Nie mam pojęcia czym mogę jej suplementować jod - skoro żadnych alg ona nie może jeść. Bardzo proszę o uwagi i o pomoc!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne