BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Patologiczna rodzinka zaczyna nowy etap
Autor Wiadomość
Zdzira 

Dołączyła: 21 Maj 2015
Posty: 6
Skąd: śląsk
Wysłany: 2015-05-22, 10:51   Patologiczna rodzinka zaczyna nowy etap

Dzień dobry :)
Jako że to Powitalnia pragnę Państwu przedstawić siebie i moich Władców życia :)


Pierwszą osobą która włada mną wciąż ( i oby jak najdłuzej ) jest nowofundlandka lat 13- Seti. Jako że wiek bardzo słuszny jak na psa tej rasy nie mam zamiaru już kombinować z jej żywieniem. Tutaj mogłabym tylko zaszkodzić... Etap przestawiania na inny pokarm mógłby się xle skończyć widząc jak reaguje nawet na najmniejszą zmiane w żywieniu.

Drugą osobą wokół której kręci się mój świat jest Zira- potocznie nazywana Zdzirą :) To dwuletnia puli. Niejadek obrazajacy się z byle powodu ;) Pies ze wszechmiar cudny i jak cudny tak pyskaty ;) Zdzira po kazdej cieczce ma wzmożone swędzenie skóry i ze względu na nią chciałabym przejść na BARFa.

Trzecia osoba to kolejny puli - sześciomiesieczny Pele. Pele często nazywany jest Cycem bo to typowy mamusin synuś :) Szczeka wyłącznie na obcych przy bramie ( bo chyba zdaje sobie sprawe ze nie przegada Zdziry ;) ). Pele jest nieufnym smarkaczem jak na typowego przedstawiciela rasy przystało- totalnie inny od Zdziry która biegnie z dopalaczem do wszystkich się witać ;) Pele wcina wszystko bez szemrania a za jedzenie niedługo zacznie mówić ludzkim głosem ;) Jest najweselszym przedstawicielem naszego domostwa.

Na drodze naszego zycia od czasu do czasu stawają psie biedy którym dajemy dom tymczasowy. Nie są to psy zadbane jak się domyslacie i wymagają naprawde dobrego karmienia aby je szybko postawic na nogi.

Moja rodzina składa się jeszcze z męża który jest wyłącznie weekendowym gościem w domu ( i to nie zawsze) i mojej mamy która się opiekuję bo jest niepełnosprawna.
Jako ze do tego pracuję na zmiany i staram sie pomóc potrzebującym psom, do tego muszę obrobić dom, ogród, zapewnic burkom odpowiednią dawkę zajęć i ruchu a do tego muszę sprostać rehebilitacji mamy i opiece nad nią mój czas jest ... hym...jaki czas? W sumie co to jest "mieć czas" ? ;)

Nie dam rady przewałkować te miliony postów. To trzeba usiąść, czytać długo, trawić i przemyśleć. Uwierzcie- zanim potwierdzono rejestracje starałam się. Ale jak zrozumieć jak co minute cos odrywa od czytania? I od nowa...

To nie jest to ze mi się nie chce. Gdyby mi się nie chciało to nie rejestrowałabym się. Pilnie potrzebuję jasnych, krótki rad co i jak. I tez gdzie najlepiej na Zagłębiu śląsko-dąbrowskim ;)

Dodam jeszcze na końcu swojej wypowiedzi, że malutkie początki mamy. Oba młodsze psy od wielu miesiecy dostają skrzydła surowe z kośćmi i żołądki indycze codziennie do jedzenia. Ale oprócz tego dostają tez sucha karme . Bardzo sie boję ze przez moją znikomą wiedze rozwijający się Pele nie dostanie tego, co powinien jeść, dlatego nie rezygnuję z suchej karmy.

Nie wiem jak tutaj dodaje się zdjęcia...

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i cichutko liczę na wsparcie.
Edyta
 
 
Zdzira 

Dołączyła: 21 Maj 2015
Posty: 6
Skąd: śląsk
Wysłany: 2015-05-22, 15:51   

Chyba wiem juz jak sie dodaje zdjęcia :)

To przedstawiam wizualnie burki. Oto parada Gwiazd :mrgreen:

Seti lat 13. Nowofundland. Najbardziej pacyfistyczny pies na świecie. Dogoterapeutka na zasłużonej emeryturze. Pomagała dzieciom, ludziom starszym i psom z problemami. To nie pies- to KTOŚ!


Kolejna Gwiazda. Tym razem dogoterapeutka prywatna rodzinna. Po bardzo ciężkiej i długiej chorobie taty mój dom był domem pogrzebowym a nie miejscem gdzie się wraca z przyjemnościa. Zirka Zdzirka stała się lekiem na to i wniosła w nasze życie ogrom pozytywnej, pyskatej radości :love:
Na tej fotce jeszcze we włosie smarkatego pulika w wieku 1,5 roku.


A na tym zdjęciu w chwili obecnej. Czyli dredy już sa, ale niestety ogołocone przez smarkatego Pele :hair:


I najmłodsza moja pociecha. Czyli półroczny smarkacz Pele zwany też Cycem :love: Nieustannie zadowolony i przyklejony do mnie :) Przytulacz, grzeczny, uczacy się błyskawicznie a przy tym typowy dla rasy pies nieufny . Mój wymarzony, pierwszy samiec w długim dorosłym życiu ;)
 
 
morgan77 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 01.10.2014.
Dołączyła: 01 Sie 2014
Posty: 33
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2015-05-22, 21:26   

Witaj :-)
I Ty tu trafiłaś - super.

Ja jak się przygotowywałam do przejścia z chrupków na mięso też wertowałam to forum tam i z powrotem ;-)

Pozdrawiam
Justyna
_________________
Hodowla owczarków węgierskich (komondor&puli)
"Zwierz w Dredach FCI"
www.komondor.pl
 
 
Zdzira 

Dołączyła: 21 Maj 2015
Posty: 6
Skąd: śląsk
Wysłany: 2015-05-22, 21:39   

Na wertowanie jakoś czasu brak. Tym bardziej, ze tymczasowo przebywa u mnie Bella - niufka szukajaca domu zabrana ze schroniska...

Oto Bella


Czyli dom wariatów na całego. Sąsiedzi już nawet przestali się pukać w czoła. Kiedys oskarżą mnie ze zjadam te psy bo się pojawiaja i znikają ;)
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-05-22, 21:46   

Fajna, patologiczna rodzinka :mrgreen: Witamy :kwiatek:

Zdzira napisał/a:
Nie dam rady przewałkować te miliony postów. To trzeba usiąść, czytać długo, trawić i przemyśleć. Uwierzcie- zanim potwierdzono rejestracje starałam się. Ale jak zrozumieć jak co minute cos odrywa od czytania? I od nowa...

Nie martw się :) Większość z nas to przechodziła. Informacji multum, to fakt, ale bez przeczytania tego wszystkiego, bez zgłębienia wiedzy, dowiedzenia się po co i dlaczego, wciąż będziesz miała jakieś wątpliwości. Moim sposobem było robienie notatek i kopiowanie najważniejszych informacji. Wiem, że czasu mało, każdy z nas ma takie problemy ;-) , ale nie ma wybacz, czasem trzeba się poświęcić :-P Jak będziesz miała jakieś pytania - pytaj, na pewno postaramy się odpowiedzieć, ewentualnie skierować do innego wątku ;-)
Powodzenia!
 
 
Zdzira 

Dołączyła: 21 Maj 2015
Posty: 6
Skąd: śląsk
Wysłany: 2015-05-22, 22:35   

O. Np mam pytanie czy spokojnie można kupować gotowe mieszanki. As Pol mam blisko...
Koszt... No cóż. Dwa psy- oba w tej chwili ważą po 12 kg. Pele pewnie ajko dorosły wazył 14 kg. Kupując karmy te co mam wychodzę na to samo co gotewe. Ale czy te gotowce są dobre?
I czy np mogę robić to co robie nadal? Czyli skrzydła kurze dawac psom w całości? I żołądki indycze? Jakie suplementy? Oboje dostają olej rybny . Pele do tego suplemen na stawy ( wolałabym surowe rapki kurze ale nie do dostania u nas...). I to wszystko co podaję.
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-05-23, 00:41   

Na temat gotowych mieszanek samemu powinno wyrobić się zdanie. Tutaj jest wątek o nich, wymiana opinii i doświadczeń:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=688

Zdzira napisał/a:
I czy np mogę robić to co robie nadal? Czyli skrzydła kurze dawac psom w całości? I żołądki indycze? Jakie suplementy?

Skrzydełka w całości, jak najbardziej. Żołądki też, czemu nie? Należy jednak pamiętać o odpowiednich proporcjach - 50% mięsa, 15% kości, 15% podrobów, 20% żwaczy. Żwacze nie są konieczne, wtedy te 20% rozdzielić można na mięso, kości i podroby.
Przydatne wątki:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=333 - jak przestawić psa na barf
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=3783 - barf dla początkuących
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=435 - kości
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=521 - o kurzych łapkach
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=81 - spis suplementów dla psów
 
 
Zdzira 

Dołączyła: 21 Maj 2015
Posty: 6
Skąd: śląsk
Wysłany: 2015-06-02, 23:24   

Wgryzam się. Powoli bo czasu brak ;)


Nie znalazłam nic na temat toksoplazmozy. A wiadomo że najwięcej tego w kurakach ;)
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-06-02, 23:28   

Na temat Toksoplazmozy krótki wątek:
http://www.barfnyswiat.or...ighlight=#75942
;)
 
 
carlla 


Barfuje od: lipiec 2015
Dołączyła: 23 Lip 2015
Posty: 71
Skąd: Kobyłka
Wysłany: 2015-07-28, 20:41   

Cześć Patologiczna rodzinko, jesteście cudowni, mnie zachwyciła dostojna Seti.
_________________
Ewa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne