BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dawno,dawno temu...
Autor Wiadomość
Moniq 

Barfuje od: 8 lat
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 54
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 6
Skąd: Dusseldorf
Wysłany: 2015-10-01, 21:01   Dawno,dawno temu...

będzie już ponad 8 lat jak mnie ,mamę i rodzeństwo odwiedzili 2 Ludzie. On zadawał tysiąc pytań i przeglądał papiery-( Nudny) ,Ona na nasz widok otwarła szeroko oczy i usta padła na kolana i jękneła :o jesssooo! ale cudne! Rodzeństwo stało niepewnie i zaciekawione a ja pomyślałam,że to będzie dobry materiał do tresowania i druga taka okazja może się nie trafić! i w 3 skokach byłam na jej kolanach. Nie wiem czemu-oczy zaczeły jej się pocić ,szybko łapała oddech ale świata poza mną już nie widziała!
Tak oto wybrałam sobie mojego Ludzia i zdecydowałam,że za 6 tygodni się do niej przeprowadzę.Ludzia ma na imię Monika i muszę przyznać że prawie zawsze chodzi jak w zegarku spełniając moje polecenia. Od pierwszego dnia dałam jej dobitnie do zrozumienia,że nie zamierzam spać sama i że wszystkie buty chowa się do szafki. Z czasem nauczyłam ją jeszcze wielu innych pożytecznych rzeczy a że jest prawie tak inteligętna jak ja to szybko załapała kto w tym stadzie wodzi rej.
Raz to nawet za mnie na pracach polowych po kaczkę do wody wlazła bo ja nie chciałam się moczyć. Woda jest do picia a po to wcale nie trzeba do niej za głęboko wchodzić!(co innego błoto! wprost uwielbiam!)
Zresztą strzelanie i hałas też mi nie leżą.
Chyba dlatego więcej już na nie ,nie pojechałyśmy ;-) i po pierwszej wystawie zrobiono mi "ciach" bo choć mam super wygląd to bez tych wypadów po kaczki nie miało to sensu.

Teraz wypada się samej przedstawić : prawdopodobnie mam na imię Heavenly ale pewna nie jestem bo Monika woła do mnie różnie: Heavi, Niunia, Przylepa, Morducha ,Zaraza i Paskuda ( te 2 ostatnie to jak nie ma humoru) jestem cholernie inteligętną , najpiękniejszą na świecie i prawie idealnie wychowaną wyżlicą Weimarską typu Canis Tapczanus
Jestem psem myśliwskim więc dużo poluje a że tylko na muchy i czasem nosem na rybki w akwarium to już całkiem inna sprawa, tylko tropić lubie.
Bez problemu pozwalam Monice wychodzić nawet na kilka godzin choć poszła bym z nią zawsze i prawie wszędzie, na spacerach wole jej nie spuszczać z oczu żeby mi się nie zgubiła bo ma czasem głupie pomysły chowania się za drzewami gdy się zagapię.
Mam do dyspozycji łóżko w sypialni o szerokości 140 cm więc ją tam wpuszczam i śpimy razem ale 3/4 jej poduszki należy też do mnie!
Wydaje mi się,że Monika bardzo marznie nawet w upały dlatego się do niej zawsze przytulam i ogrzewam.
Skończyłam 8,5 roku i jestem bardzo ostra! Potrafię zalizać na śmierć!

Po pół roku mieszkania z Moniką znudziło mi się to gotowe jedzenie więc zdecydowałam, że trzeba ją przekonać do czegoś smaczniejszego. Wiem , że strajk głodowy na nią nie działa to wybrałam następną opcję i się rozchorowałam! Gorączka, skurcze mięśni i ból .
Z podejrzeniem tężca Monika wiozła mnie w nocy 200 km do kliniki bo tylko tam mieli surowice. Ostatecznie okazało się,że z powodu zbyt dużej ilości białka w suchej karmie kości zaczęły mi zbyt szybko rosnąć a szpik nie nadążał.
Mój podstęp podziałał, choć przyznam, że odbyło się to kosztem 10 dniowej rozłąki i pobycie w klinice a tam Ludzie nie dawali się tak łatwo tresować jak Monika (więc nie polecam naśladować tej opcji)
Liczy się jednak efekt końcowy i ten był super-od tamtej pory jako główny zapychacz czarnej dziury którą jak mówi Monika mam w żołądku-dostaje już tylko Barf-a
Mam białe zęby, super sierść, figurę i kondycję a weta odwiedzam tylko na szczepienia!

Jako, że za 10 dni dostanę pomoc do tresowania Moniki w postaci jeszcze jednej dziewczyny ale tym razem z rodu Kociego postanowiłam, że się tutaj zapiszemy.
A co! Niech Nowa też dostaje normalne żarełko, żeby nie musiała tak kombinować z chorobami jak ja. A pewnie i ja na tym skorzystam bo Monice będzie częściej coś spadać przy krojeniu :lol:
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-01, 21:24   

Tak piękną, z humorem napisaną opowieść, trzeba koniecznie zakończyć zdjęciem narratora :-D

Witajcie, osobniki rodu ludzkiego, psiego i wkrótce kociego :kwiatek:
 
 
Moniq 

Barfuje od: 8 lat
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 54
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 6
Skąd: Dusseldorf
Wysłany: 2015-10-01, 21:58   

Dziękuję za powitanie w imieniu wszystkich :oops:
Narratorka ma mnóstwo fotek tylko Ludzia to blondynka i jeszcze się szkoli w ich wstawianiu tutaj :banghead:
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2015-10-01, 22:32   

Witajcie!!
Żeby szybciej zobaczyć autorkę tak wspaniałego opisu :love:
podrzucam link do oswajacza zdjęć http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=387
to powinno pomóc :mrgreen: :twisted:
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-01, 22:40   

Moniq, czy dobrze kojarzę, że pomocnica z kociego rodu będzie Ragdollem? Witamy na forum :kwiatek:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Moniq 

Barfuje od: 8 lat
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 54
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 6
Skąd: Dusseldorf
Wysłany: 2015-10-01, 22:42   

W tych oczach zakochała się moja ludzia :



Tak zawojowałam resztę domowników :



Tak sypiam sama :



I aktualne :

 
 
Moniq 

Barfuje od: 8 lat
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 54
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 6
Skąd: Dusseldorf
Wysłany: 2015-10-01, 22:42   

Ines napisał/a:
Moniq, czy dobrze kojarzę, że pomocnica z kociego rodu będzie Ragdollem? Witamy na forum :kwiatek:


Tak właśnie! :hura:
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-01, 22:45   

To świetnie :kciuk: te puchate laleczki to wbrew pozorom zapaleni barferzy :-D
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Moniq 

Barfuje od: 8 lat
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 54
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 6
Skąd: Dusseldorf
Wysłany: 2015-10-01, 22:57   

Mała już dostaje po części mięsko i wcina czyli powinno być dobrze.
Teraz tylko ja muszę się podszkolić w "kocim" BARF-e bo jednak różni się on od psiego a tutaj jest naturalnie prawdziwa skarbnica wiedzy !
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-02, 09:06   

Ines napisał/a:
To świetnie :kciuk: te puchate laleczki to wbrew pozorom zapaleni barferzy :-D


O, tak. Mój 3,5-miesięczny ragdoll zawstydza 6-letniego dachowca chrupiąc przepiórki niemal od niechcenia swoimi mikroząbkami :mrgreen:

Moniq, te oczyska są przepiękne! Piękna pannica ci wyrosła. Powodzenia w barfowaniu :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne