BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
4 psy, 2 koty i ja :D
Autor Wiadomość
Av343 

Wiek: 28
Dołączyła: 03 Wrz 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-10-03, 14:16   4 psy, 2 koty i ja :D

Cześć wszystkim :) Chyba przyszła pora żeby się przedstawić. Nazywam się Asia i mieszkam w Poznaniu. Mam 20 lat ;) Jak widać w tytule mam niezłą gromadkę, jednakże na samym wstępnie muszę powiedzieć, że tylko z jednym psem mogę zacząć barfować (właściwie już zaczęłam). Trudna sprawa, tylko jeden pies mieszka ze mną, trzy z moją mamą.. Właśnie, moja mama bardzo miękkie serduszko, do suchej karmy dodaje mokre + szyneczkę. Oh, wspomnę jeszcze o tym, że jak moja mama coś je (a zwłaszcza obiad) to przynajmniej połowę dostaną psy ;) No cóż, próbowałam wszystkiego jednak mama jest cholernie uparta.. i nie wiem czy jeszcze coś wskóram.. A koty? Koty to prawie 24h na dobę spędzają po za domem, może jedynie w zimę się to zmienia. Ludzie, od których moja mama wynajmuje dom codziennie przynoszą pod nasze drzwi (może nie tak dosłownie, ale obok) gotowane jedzonko i suche dla bezdomnych kotów. Chcąc nie chcąc pomysł barf + moje koty by nie wypalił ;) Wracając jeszcze do mojej mamy - dużo pracuje i o wiele wygodniej jest jej nasypać karmę do miski niż bawić się w barf (po za tym taniej, ja za swoje pieniądze kupuje składniki dla "mojego psa"). Ah, prawie bym zapomniała, że jedna z tych co jest u mamy nie zje surowego mięsa :D Za żadne skarby świata.

Moje psy.. no tak, nie napisałam jeszcze, że mam hodowlę Chińskich Grzywaczy (bo właśnie tej rasy są wszystkie moje psy) zarejestrowaną w ZKwP. Przydomek to Clasius (FCI). U mamy stacjonują trzy suki - moja pierwsza Grzywka, odmiany łysej (hairless) CARMEN z Kożuszek (w domu Nessi), grubaska (sterylizowana, a przy takim żywieniu jakie funduje jej mama nic dziwnego) 01.04.16 skończy 6 lat :) Następna w kolejce jest Fera Viva (FCI) VIVIENNE WESTWOOD (w domu Vivi). Tym razem Grzywa odmiany owłosionej (powderpiff), 06.05.16 skończy 4 lata. Nie była jeszcze kryta i powiem szczerze, że nie wiem czy będzie, ponieważ odkąd mieszkam z facetem w kawalerce... a mama przysięgła, że na żaden miot się już nie zgodzi.. No tak, bo Nessi była raz kryta. Łysym psem. Urodziły się 4 owłosione :D Mama sobie jedną z dziewczyn upatrzyła (ma przodozgryz, ale ogóle jest bardzo słodziutka ;) Ostatni jest pies, który mieszka ze mną - My Crazy Crested ENERGICO PASSION (w domu Rico). Najmłodszy z ferajny, urodził się w lipcu zeszłego roku. Odmiany łysej :)

Koty.. co by tu dużo o nich mówić. Pierwszy, starszy jest Tygrys (prawie Garfild). Ma już prawie 12 lat. Zwykły dachowiec, kastrowany i potwornie gruby :) Cóż, to kot, który wiecznie jest głodny - ba, nawet jak jest najedzony to zje to co ma przed sobą, a chwile później wszystko i tak wyleci z jego żołądka :) Odkąd mieszkamy na tym osiedlu (3 lata) Rudy coraz mniej przychodził do domu. Co się okazuje? Ludzie z bloków obok naszego domu często przynoszą mu coś do jedzenia - szyneczke, kiebłaske.. raz przyłapałam jakąś panią na karmieniu, broniąc się powiedziała, że wszyscy go tu dokarmiają :shock: Plus też niedawno się dowiedziałam, że między innymi Rudy często idzie do sąsiadów, chodzi przez okno i ogląda razem z sąsiadem telewizje na jego kolanach. Cholernik :lol: Druga jest Abi (kotka, która urodziła się u nas, jej mamuśka zwiała z domu przed zabiegiem i wróciła z niespodzianką). Na oko ma 7 lat (już po prostu nie pamiętam), sterylizowana. Ta to chociaż na noc w domu jest... Zapomniałam napisać, że jej babcią był rodowodowy pers. Cóż niezbyt do pochwalenia takie rozmnażanie "nie celowe, ale celowe". Za to Abi ma cudo futerko - ni to krótkie ni to długie.

I to by było chyba na tyle :D
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-10-03, 17:48   

Av343 napisał/a:
że mam hodowlę Chińskich Grzywaczy
No to zdjęcia muszą być. Bardzo dużo zdjęć. W szczególności trzech łysolków.
 
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-10-05, 23:56   

Czekamy na zdjęcia gromadki - barfującej i niebarfującej :-P
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=387
 
 
Av343 

Wiek: 28
Dołączyła: 03 Wrz 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-10-07, 17:46   

1. CARMEN z Kożuszek - Nessi


2. Fera Viva (FCI) VIVIENNE WESTWOOD - Vivi


3. AURORA BOREALIS Clasius (FCI) - Aurora


4. My Crazy Crested ENERGICO PASSION - Rico


5. Tygrys


6. Abi


więcej zdjęć psiej części na: www.clasius.pl/pl
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2015-10-07, 18:47   

alez fajne towarzystwo :love:
_________________
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-10-07, 18:48   

Fantastyczna gromadka ;-)
Vivi na drugim zdjęciu prawdziwa dama :-D
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2015-10-07, 19:50   

Ooo kogo ja tu widzę, witaj na forum! :mrgreen:
_________________
 
 
 
Av343 

Wiek: 28
Dołączyła: 03 Wrz 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-10-07, 19:56   

Hej Meri! Nie Spodziewałam się :D

Dzięki dziewczyny :)
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-10-07, 20:24   

Piękne są :love:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne