BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
dzien dobry :)
Autor Wiadomość
myrags 


Barfuje od: 15.01.2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2016
Posty: 22
Wysłany: 2016-01-04, 10:40   dzien dobry :)

po kilku dniach bezimiennego podczytywania postanowiłam zaistnieć w życiu forum. Jestem "kocią mamą"dla dwóch 7 tyg.kociaków. Kilka lat temu żyłam juz pod jednym dachem z kocurem, którego życie zakończył przedwcześnie nawracający SUK, moja niewiedza i niestety chyba ignorancja weterynarzy. Popełniłam grzech ofiar marketingu i karmiłam go głównie suchymi chrupami, a po wystąpieniu SUK i kazdorazowym zaleczeniu problemu przez weta zgodnie z jego poleceniami chrupami tzw weterynaryjnymi, głównie zakwaszającymi.....

Idea BARFa przemawia do mnie w 100%,muszę tylko posiąść tę "wiedzę tajemną" na tyle,aby nie zaszkodzić moim skarbom. Buszuję po forum,czytam,czytam i czytam- szukam na razie kompletnej listy supli dla maluchów i sklepu,gdzie uda mi się kupić w miarę możliwości jak najwięcej składników za jednym razem - chciałabym od razu suplementować naturalnie. Pozdrawiam i przepraszam,jeśli czasem zadam"głupie"pytanie;) liczę na Waszą wyrozumiałość i wiedzę
 
 
kashucha 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Lis 2014
Posty: 209
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-01-10, 14:05   

Witaj na forum.

Podziel się zdjęciami maluchów i ich historią. Skąd wzięły się u Ciebie takie maleństwa?

Dajesz im już mięso?
_________________
– Chciałem powiedzieć (…) że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.
*Terry Pratchett, "Czarodzicielstwo"
 
 
myrags 


Barfuje od: 15.01.2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2016
Posty: 22
Wysłany: 2016-01-11, 09:58   

maluchy sa prezentem, takim wymarzonym i wyczekanym, weterynarz kazala przetrzymac je na totw ,ktore jadly po odstawieniu od matki do okolo 16 stycznia, potem mogę wg niej wprowadzać barfa. rozrabiaja i spia na zmiane, a ja czytam,czytam i czytam . a to moje chlopaki



nie umiem odwrocic ;(
 
 
myrags 


Barfuje od: 15.01.2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2016
Posty: 22
Wysłany: 2016-01-11, 16:39   

pierwsze mięsko-po kawałku skrzydelka dostały - i obudzily sie w nich drapieżne instynkty


 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-01-11, 19:22   

Wyglądają na nadzwyczaj krwiożercze bestyjki :twisted:
A z autopsji powiem, że bardzo dobrze zrobiłaś, że wzięłaś 2 sztuki.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
myrags 


Barfuje od: 15.01.2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2016
Posty: 22
Wysłany: 2016-01-11, 20:05   

u nas taka niby Arka Noego;) oprócz dwóch kociarzy są jeszcze dwa labki i dwie świnki morskie :mrgreen: tylko Córcia jedna :lol:
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1068
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-11, 21:02   

Przepraszam, że o to pytam ale dlaczego maluchy zostały tak wcześnie oddzielone od matki?
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
kashucha 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Lis 2014
Posty: 209
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-01-11, 21:46   

Bianka 4 napisał/a:
Przepraszam, że o to pytam ale dlaczego maluchy zostały tak wcześnie oddzielone od matki?

Bianka, ja chciałam zadać to pytanie, ale za każdym razem jak o coś takiego pytam, ktoś się poważnie obraża :( Dlatego już nie pytam, nawet jeśli mnie to niepokoi. Mam jednak nadzieję, że myrags zrozumie dlaczego pytamy :)
_________________
– Chciałem powiedzieć (…) że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.
*Terry Pratchett, "Czarodzicielstwo"
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1068
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-11, 22:37   

Też mam taką nadzieję i też dość długo zastanawiałam się czy je zadać... Sama mam dwa koty, które trafiły do mnie w wieku 5 tygodni (to są dachowce - jeden przez moją niewiedzę, a drugi ze schroniska) i właśnie dlatego nie wypuszczę z mojej hodowli kociaka poniżej 4 miesiąca życia...
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
myrags 


Barfuje od: 15.01.2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2016
Posty: 22
Wysłany: 2016-01-12, 10:24   

obrazac się nie będę, nie ten wiek i nie to doświadczenie życiowe....Ale... no właśnie -jest ale- zalogowałam się na forum, bo chcę dać maluchom wszystko co najlepsze-niezaleznie od tego co sprawiło, że w takim momencie swojego życia -przyznaję,że trochę zbyt wcześnie, patrząc na dane uśrednione, trafiły pod mój dach. Napiszę tylko, że nie wszyscy hodowcy powinni być hodowcami. a nie wszyscy kupujący (przypominam, ze były one prezentem - wiedziałam , że zostanę kocią mama, ale bez szczegółów) mają kompletną wiedzę o kociakach i często polegają na tym co ów hodowca im mówi... Natomiast wypytywanie dlaczego i skąd, choćby wynikało z wielkiej troski, jest juz "musztardą po obiedzie" - chłopaki już są u mnie i jestem przeświadczona, że nie mają gorzej niźby miały w dotychczasowym miejscu pobytu. pozdrawiam
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2016-01-12, 16:03   

myrags witaj na forum :-)

Masz racje, to hodowca powinien posiadac te wiedze i wydawac kociaki kiedy przyjdzie odpowiedni na to moment. Pobyt przy matce to nie tylko dobra opieka, ktora czlowiek moze zapewnic, ale wychowanie i np. karmienie mlekiem. Nawet jezeli jest juz musztarda po obiedzie, to warto na takie rzeczy zwracac uwage aby wiedza sie szerzyla. A ze kociaki maja u Ciebie dobrze swiadczy chocby to, ze trafilas na forum :mrgreen: Suple naturalne to dobry wybor, niech Ci przechodza gladko na barf :kciuk:
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2016-01-17, 15:36   

Jakie kochane szkraby :-) Witajcie na forum.
W pełni zgadzam się z vesela krava. Kocia matka uczy kocięta wielu rzeczy, a jak są oddzielone zbyt wcześnie, te obowiązki spadają na człowieka. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie u Was jak najlepiej :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne