BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mieszanka popsuta przez dwunoga, ratunku!
Autor Wiadomość
kasiek 

Barfuje od: 9 lat
Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 38
Dołączyła: 14 Mar 2012
Posty: 25
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2012-03-31, 20:22   Mieszanka popsuta przez dwunoga, ratunku!

Witam,
nie chcę zaśmiecać forum przez nowy wątek ale jestem zrozpaczona i jedyna nadzieja w Was.
Zrobiłam dzisiaj mieszankę. Wyszedł zielony rzadki glut. Masakra. Kot nawet nie chce spojrzeć. Chciałam dać tą spiruline no bo zdrowa itd. No i ponad 2 kg mięsa do wywalenia. Nie mam nadziei, ze to zje bo to jakaś zupa z mięsem wyszła.Mniej więcej coś takiego, (wg. kalkulatora oczywiście wszystkie wartości odżywcze o.k.)
2250 g mięsa (wołowina, indyk, korpusy, skrzydełka, szyjki)
2 żółtka
70 g wątroby kurczaka
150 g łososia
3,5 g mączki z wodorostów
43.2 g spiruliny (dałam połowę) ?!?!?!?!?!?
4,5 drożdży
35 g Fortain
2 g skorupek
8,6 sól himalajska
5g tauryny
1 744 g wody (dałam tak około 750 )?!?!?!?!?!?!?
116 warzywa
Pomóżcie, co robić?
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2012-03-31, 21:19   

Spirulina nawet w mikroskopijnych ilosciach masakrycznie farbuje - to jeden z najmocniejszych naturalnych barwników.

Przy takiej ilości miesa nawet jakbys dala 10 g to i tak wyszloby ci zielone cos...
Przerabialam to , na szczescie u mnie zielony glut smakowal;p
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2012-03-31, 21:41   

Nie wiem jak wygląda Twoja zupa,ale ja właśnie barfa daję jako gęstą co prawda-ale zupę(ze względu na przebyte u mojego kocura zatkanie) Nie daję co prawda spiruliny, ale może kot zje po trochę jak zgłodnieje(albo dorzuć jakiegoś ulubionego mięska lub konserwy-szkoda wyrzucać) :-D
 
 
coztego 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-04-01, 18:22   Re: Za rzadki mieszanka, zielony glut, ratunku(spirulina)

kasiek napisał/a:

1 744 g wody (dałam tak około 750 )?!?!?!?!?!?!?

Dlaczego wyszło Ci aż tyle wody na 2 kg mięsa?

Masz zmielone to mięso?

Cytat:
Pomóżcie, co robić?

Daj psu ;-)
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-04-01, 18:48   

kasiek napisał/a:
2250 g mięsa (wołowina, indyk, korpusy, skrzydełka, szyjki)

Tyle mięcha !!!! Ratuj to coś. Bo to pewno nie tyko kolor ale i zapaszek...Spirulina nieźle daje..
Nie tak dawno robiłam mieszankę i krew źle odmierzyłam, bo dałam prawie 2,5 raza więcej. Mięsa było ok 5 kg. Pomroziłam 15 dkg porcje i teraz rozmrażając dla trzech kotów dokładam po 15 dkg innego. Jak trafiam na mieście coś interesującego, to kroje w kostkę i zamrażam, no i jest jak znalazł. Zawsze da się uratować.
Do mrożenia nie dodaje wody, wtedy łatwiej to wszystko porcjować, no i zdecydowanie mniej miejsca w zamrażarce zajmuje. Po rozmrożeniu dolewam dobrze ciepłej wody, aby futra napiły się sosu-zupki, a jak im nie idzie (bywa i tak) to otwieram Animondę i dosmaczam, ale wtedy stan wody jest na granicy kociej akceptowalności :roll:
  Zaproszone osoby: 2
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-01, 20:06   

kasiek napisał/a:
Pomóżcie, co robić?


Podziel na małe porcje po 50 g i zmieszaj z inną mieszanką, którą zrobisz.
 
 
kasiek 

Barfuje od: 9 lat
Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 38
Dołączyła: 14 Mar 2012
Posty: 25
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2012-04-13, 11:13   

Nie wiem dlaczego wyliczyło mi tyle wody. Jestem początkującym użytkownikiem kalkulatora i może coś pokręciłam. No ale ciężko coś pomylić w kalkulatorze, w końcu ilość wody wylicza automatycznie. Miele tylko części z kośćmi i skórę. Resztę kroję na kawałki różnych rozmiarów żeby kot coś gryzł a nie tylko połykał.
Już następnego dnia poleciałam po świeże mięso i zrobiłam nową mieszankę bez alg i spiruliny. Fortain'a też dałam mniej bo kot też coś kręci na niego nosem. Jak podstawię jej wszystkie suplementy w suchej nierozpuszczonej postaci to wącha z zainteresowaniem i nie kicha ani się nie "krzywi".
Tamtą zielona mieszankę już zamroziłam i dzielę ją na mniejsze kawałki (masakra rozwalić taką zmarzniętą mieszankę) i dodaję po trochu do tej nowej, która kotu smakuje. Jak dobrze wymieszam to wcina i nie grymasi. Apetyt jej teraz dopisuje, więc jakoś to zmęczymy. Nie zmarnuje się.
A ile czasu właściwie mieszanka może leżeć w zamrażalniku?
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-04-13, 11:20   

kasiek napisał/a:
A ile czasu właściwie mieszanka może leżeć w zamrażalniku?

O ile pamiętam to Sihaya podała, że mrozi co najmniej na okres 3 tygodni, a więc wszystko co powyżej to jeszcze lepiej.
  Zaproszone osoby: 2
 
kasiek 

Barfuje od: 9 lat
Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 38
Dołączyła: 14 Mar 2012
Posty: 25
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2012-04-17, 09:25   

No ja tak długo nie przemrażam, bo dopiero zaczynam i jeszcze nie mam takich zapasów. Moja zamrażarka pięknie mrozi(truskawki są zamrożone jak kupna mrożonka, nieposklejane a po rozmrożeniu nie robi się z nich ciaplita)także myślę że przemrożona przez tydzień mieszanka nie powinna zaszkodzić.
A ta górna granica?... Ile NAJDŁUŻEJ może leżeć mieszanka. Nie chciałabym dać kotu starego żarcia.
 
 
coztego 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-04-17, 10:05   

Tutaj jest sporo o mrożeniu i tutaj też i masz wyszczególnione terminy ;).
 
 
kasiek 

Barfuje od: 9 lat
Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 38
Dołączyła: 14 Mar 2012
Posty: 25
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2012-05-22, 20:48   

Dziękuję za wszystkie rady, nieudanej mieszanki zostało już niewiele. Kotka coraz bardziej przekonuje się do alg i tym podobnych, więc w przyszłości nie powinnam mieć już takich problemów. W ogóle wszystkie suplementy zjada bez marudzenia, dobrze wie, że nie ma co wymyślać bo nic innego nie dostanie :P.
 
 
saphirith1987 


Barfuje od: lipiec 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 462
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2014-10-25, 12:47   

Zrobiłam coś totalnie idiotycznego i nawet nie wiem, w którym wątku prosić o poradę, wybrałam ten, bo sprawa dotyczy mieszanki wzmacniającej według przepisu Dagnes z tego wątku...
Od jakichś trzech tygodni karmię swoje koty mieszanką wzmacniającą, czyli ze zwiększoną ilością oleju z łososia, witaminy E i drożdży oraz dodatkiem Q10 i Selenium. W środę robiliśmy nową mieszankę, z 10kg mięsa - największą jak do tej pory - no i wyszło mi, że powinnam do niej dodać około 260ml oleju z łososia. Sięgnąwszy do lodówki, znalazłam prawie pełną butelkę 250ml, więc po prostu wlałam ją całą.
Dzisiaj patrzę do lodówki, a tam prawie zużyta buteleczka oleju - jak to, przecież niemożliwe, żebym miała dwie naraz otwarte.... i zorientowałam się, że to co wlałam do mieszanki, nie było wcale olejem z łososia, a tranem z dorsza Lunderlandu!!!!! Co gorsza, otwartym chyba ze trzy czy cztery miesiące temu, który miałam już wyrzucić, ale ciągle mi się zapominało..... :-(
Jak wrzuciłam to do Kalka, to poziom witaminy A jest 2.5 raza przekroczony, a witaminy D aż 10 razy :-( W związku z tym mam pytanie, czy koniecznie muszę wyrzucić mieszankę (chyba tak), czy może w miarę bezpieczne byłoby zrobienie drugiej mieszanki bez wątróbki i tranu i dawanie jej na co dzień, a tą "skopaną" raz na dwa - trzy dni? Czy lepiej nie ryzykować, bo może być szkodliwa ze względu na ten stary tran? Czy koty mogą ją jeść jeszcze przez parę dni, bo muszę poczekać do wypłaty z robieniem nowej mieszanki, akurat jak na złość sporo suplementów mi się pokończyło...
Mogę też porcję przed podaniem płukać np. na sitku, wtedy zostaną w niej tylko kawałki mięsa, lepszy stary tran i nadmiar witamin czy niesuplementowane mięso...?
Będę wdzięczna za porady, jestem dzisiaj trochę załamana, narobiliśmy się z tą mieszanką i byłam szczęśliwa, że na jakiś czas starczy, a tu taki zonk... :-(
_________________
Młody 28.05.2014 (kocur brytyjski), Shira 10.10.2013-18.10.2023 (kotka MCO) [*] ;-(((
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-10-25, 17:14   

Shira będzie wiedziała czy mieszanka jest zjadliwa czy nie. Ty znasz ją najlepiej, więc wiesz czy ma instynkt samozachowawczy i zorientuje się, że w pokarmie jest trucizna (albo i nie) czy może jest to nienasycony potworek, który wciąga wszystko jak odkurzacz ;-)

Możesz zrobić prosty test (tylko jeśli kotka umie regulować sobie pokarm): podaj kotce ok. 20g "wadliwej" mieszanki tuż przed tym gdy będzie kończyć swój normalny posiłek. Jeżeli będzie próbowała jeść (ale nie pozwalaj je na to) to możesz jeszcze ocalić mieszankę, ale jeżeli wykręci nosem, to... Musisz wszystko wyrzucić :-/ Pamiętaj, aby nie dawać jej tego zjeść, jeżeli będzie chciała. Masz tylko sprawdzić czy ona uważa, że można to zjeść. :->
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-10-25, 18:29   

a nie można dorobić do tej mieszanki mięska z suplementami, tak aby ilości się wyrównały i rozmrażać obie porcje na raz, mieszać ze sobą i podawać jako nową mieszankę "bez wad"

wiem, że mieszanka była z 10 kg mięsa i jeśli jest 2,5 raza za dużo wit.A, to trzeba dorobić 15 kg mięsa, ale można po troszku
Ostatnio zmieniony przez doradora 2014-10-25, 18:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-10-25, 18:37   

Tak, pod warunkiem, że tran nie zjełczał. O to mi głównie chodzi. :-)
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne