BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy użytkownik prosi o pomoc
Autor Wiadomość
sheridens7 


Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2016
Posty: 30
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-08-30, 12:15   

madzia86r, zanim trafiłam na to forum znalazłam w sieci bloga jak wytresować kota przeczytaj sobie notki o tym jak czytać składy karm suchych i mokrych, co w nich powinno być a co nie, oraz spis karm wysokiej jakości. Mi to wiele rozjaśniło w głowie.
_________________
Nie wiadomo dlaczego wszyscy mówią do kotów \"ty\" choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

- Michaił Bułhakow
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3007
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-30, 12:51   

madzia86r napisał/a:
gdybym umiala zrobic sama analize
z pomocą tego wątku http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=17 samodzielnie zrobisz analizę. Jesteś myśląca to i wyciągniesz odpowiednie wnioski.

szukacz wydłubał takie wypowiedziz forum, np. karma canagan
http://www.barfnyswiat.or...ighlight=#93829 - str. 10 wątku
situnia napisał/a:
Canagan to absolutnie nic nadzwyczajnego ;-) Acana i Purizon też ;-) Power of Nature z kolei (szczególnie Meadowland Mix) to zdecydowanie najlepsza z suchych karm :-)
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2016-08-30, 18:45   

madzia86r, Brit ma w składzie śmieci wszelakie, czyli ryż, kukurydzę i cukry. GranataPet zawiera ziemniaki i cukry. Canagan to ziemniaki, owoce, cukry i zioła - a tego nie chcesz. Naturea - ziemniaki i cukry. 1st Choice to dla odmiany ryż i cukry. Jak już musisz kupować suche, to ZiwiPeak - tam nie ma śmiesznych dodatków, ale to droga karma, więc zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz tego suchego.

Poczytaj jeszcze tutaj:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=243
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-08-30, 22:46   

madzia86r, Założyłam że Twój kotek waży 6,5 kg i jadłby ok 60 g to np. Canagan FREE RUN CHICKEN ma:
- 1,4 % fosforu. Łopatologicznie licząc to na kg kotka dzienne wychodzi ok 129 mg fosforu.
- Białka - 37% czyli ok 23 g dziennie.
- Węglowodanów jest duużo. ok 23% czyli ok 15 g dziennie
- Tłuszcz 20% czyli ok 13g dziennie.
 
 
madzia86r 

Dołączyła: 24 Lip 2016
Posty: 28
Wysłany: 2016-08-31, 08:15   

Moj kotek ma 1.5 roku i wazy 4 kg:)kastrat wychodzacy:)Jak mowilam on jest zywiony karma mokra macs i granatapet a suche to tylko na wieczor troszke poskubac bo bardzo je lubi ,i bez przesady jesli ktos mi pisze o karmie ziwi ktora jest meeeeeeega droga i raczej koty jej nie lubia,chodzi mi o KARME BEZ ZBOZ i bez kurczaka!!!Pol dnia spedzilam na czytaniu watkow skladow karm i dalej nie wiem co mam mu kupic,nie ma BEZZBOZOWEJ KTORA NIE MA W SKLADZIE KURCZAKA i dodatkow ziol,i ja juz naprawde mam dosc porad ze kupic orijena czy acane,skoro tyle razybpowtarzam ze kocurek zle znosi dodatki ziol,szukam smak krolik albo jagniecina,a w bezzbozowych tego nie ma,teraz zamowilam trovet krolik ale czy to dobra karma???wolalabym zeby byla bezzbozowa
_________________
madzia
 
 
madzia86r 

Dołączyła: 24 Lip 2016
Posty: 28
Wysłany: 2016-09-02, 08:40   

,kochani już mi ręce opadaja,szukam karmy suchej dla alergika ktora nie ma w skladzie ani kurczaka ani tluszczu z kurczaka ani dodatku ziol itp i bezzbozowa,mozecie cos polecic?kupilam trovet z krolikiem ale tam jest tluszcz drobiowy i chyba kot zaczal sie gorzej lizac a dostal dopiero 2 dni po 20 ziarenek,znalazlam ta i prosze o analize bo ja nie znam sie na tym.Mac's krolik:Skład:
mączka z mięsa króliczego (37%), groch (28%), płatki grochowe (12%), olej rzepakowy (10%), lignoceluloza, olej z łososia norweskiego (2,5%), żurawina (cała, suszona 2,5%), mikroelementy, mieszanka witaminowa, fruktooligosacharydy, tripolifosforan sodu (0,2%), spirulina, juka schidigera, tauryna, l-karnityna, zielona małża nowozelandzka

Dodatki:
Dodatki fizjologiczne:
miedź [pięciowodny siarczan miedzi(II)] (5 mg/kg), cynk [tlenek cynku] (50 mg/kg), mangan [tlenek manganu] (7,5 mg/kg), jod [bezwodny jodan wapnia] (1 mg/kg), witamina A (20000 j.m.), witamina D (1400 j.m.), witamina E [octan all-rac-alpha-tokoferylu] (180 mg/kg), tauryna (1500 mg/kg), l-karnityna (500 mg/kg), selen [selenin sodu] (0,1 mg/kg)
Białko surowe 29.0 %
Tłuszcz surowy 18.5 %
Włókno surowe 5.5 %
Popiół surowy 7.6 %
Wapń 1.4 %
Fosfor 1.3 %
Magnez 0.13 %
Wilgotność 8.0 %
Kwas pantotenowy 1.4 mg
EPA/DHA 0.12 mg
_________________
madzia
 
 
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2016-09-02, 10:24   

madzia86r,

Tak jak Dragana wspomniała - Ziwi Peak jest w sumie najlepszą suchą karmą i spełnia Twoje wymagania ;-) Tą karmę tutaj każdy może polecić, chociaż mokra jest zawsze lepszym wyborem.

Ta, której skład podałaś ostatnio niby też Twoje wymagania spełnia, ale jest bardziej przetworzona, ma o wiele więcej węglowodanów, mało białka (z czego pewnie połowa będzie z grochu, nie mięsa...). Swoją drogą to tego grochu jest więcej niż mięsa w tych chrupkach...
Jak każda sucha karma - ma też sporo fosforu. Olej rzepakowy też kotom do niczego nie jest potrzebny.

Karma wysokobiałkowa ma ten plus, że kot zjada jej mniej. Tym samym dostaje też mniej (ewentualnych) węglowodanów, mniej fosforu itd.
 
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3007
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-02, 11:08   

madzia86r napisał/a:
bez przesady jesli ktos mi pisze o karmie ziwi ktora jest meeeeeeega droga i raczej koty jej nie lubia,chodzi mi o KARME BEZ ZBOZ i bez kurczaka!!!
możesz sama mu suszyć kawałki mięska, które kot może jeść (w piekarniku lub w suszarce do owoców) jako przekąskę na wieczór. Będziesz wiedziała co dajesz kotu (takie suche przekąski robią niektóre dziewczyny z forum) np. tutaj tym wspominają. http://www.barfnyswiat.or...ghlight=#111756
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
Ostatnio zmieniony przez Tufitka 2016-09-02, 11:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
madzia86r 

Dołączyła: 24 Lip 2016
Posty: 28
Wysłany: 2016-09-02, 11:13   

niestety ziwi odpada jest zbyt droga to raz i wiem ze mojemu kotu nie zasmakuje,dlatego szukam alternatywy,i znalazlam tego maca:(co do tego zeby kotek troszke przyczytl to bym chciala bo to kastrat a wazy 4 kg nic nie tyje wyglada jak dlugi pociag heheh
_________________
madzia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne