BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Łódź - dyskusja o BARFnym zaopatrzeniu
Autor Wiadomość
leniwiec 


Barfuje od: VIII 2011
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 126
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: 2012-04-14, 15:42   Łódź - dyskusja o BARFnym zaopatrzeniu

Drogie łodzianki, :-D
Jest nas na forum kilka sztuk, więc może i my podzielimy się namiarami na źródła dobrego mięsa dla futrzaków? Ja bez bicia przyznam, że zakupy robię w pobliskim Grocie (drogawo... :-( ), a dzisiaj na przykład indycze skrzydło i całego kurczaka kupiłam w Tesco. Może znacie jakieś sklepy czy stoiska na rynku, gdzie można kupić (w przyzwoitej cenie) dobre, świeże mięso i podroby? A może można gdzieś możliwie niedrogo dostać mięso drugiej lub niższej klasy?
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sojuz 2014-04-09, 18:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-14, 22:08   

Jest kilka fajnych i sparwdzonych przeze mnie punktów:

1. Zielony Rynek - tam dostaniesz większość mięs poza koniną i gęsiną, w sezonie kaczki i kuropatwy, króliki na zamówienie

2. Bałucki Rynek - wołowina, drób

3. Rynek Górniak - wołowina, drób, w piątki kuraki z wolnego wybiegu, w sezonie kaczki

4. Sklep u Lelentala przy Zachodniej - jest wszystko z mięs, nawet dziczyzna,a jak czegoś nie ma to można zamówić, świetne ryby

5. Sklep Zyga przy ul. Bałucki Rynek (nie na samym rynku) - jest większość mięs i duży wybór podrobów

6. Rybex przy Piotrkowskiej i Zachodniej - duży wybór naprawdę świeżych jak na nasze warunki ryb oraz owoców morza
 
 
leniwiec 


Barfuje od: VIII 2011
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 126
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: 2012-04-16, 18:24   

Wielkie dzięki za namiary, na pewno skorzystam. :-D W znanych mi sklepach niestety tylko wołowinę, kurczaka i indyka dostać można. Nie orientujesz się może, czy w tych sklepach nie można dostać mięsa np. drugiej klasy - czyli (dla osób, które z zagadnieniem nie miały do czynienia ;-) ) tak samo świeżego i przebadanego, ale mniej atrakcyjnego dla konsumenta, tłustszego i bardziej ścięgnistego? Na zdrowy rozum wydaje mi się, że takie dla kota byłoby nawet lepsze, ale okoliczne sklepy mięsne jak na złość tylko piękne różowe mięsa pozbawione skrawka tłuszczu oferują...
_________________
 
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-16, 18:38   

Ja myślę, że w większości tych punktów warto pytać o takie mięso, a sam tłuszcz też można dokupić i dodać do pięknego różowego mięsa ;-)
 
 
leniwiec 


Barfuje od: VIII 2011
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 126
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: 2012-04-16, 21:04   

No można, można, ale ja bezczelnie kombinuję, jak by tu dwie pieczenie na jednym ogniu upiec - zdobyć dla kota lepsze mięso (bo twardsze i tłustsze wydaje mi się lepsze) i jeszcze mniej za to zapłacić. ;-) Spokojnie, bez obaw, na kotach nie oszczędzam, ale gdyby się dało taki manewr wykonać - same korzyści. :-P
_________________
 
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-16, 21:53   

A jakie mięsa jadacie najchętniej? i jakie ilości miesięcznie przerabiają Twoje koty?
Może będziesz chciała dołączyć się do wspólnego zamówienia ze mną? Ja zamawiam w sporych ilościach nawet do 60 kg mięsa w jednorazowym zamówieniu, więc mogę Ci część odstąpić. Przy takich ilościach ofertę mam lepszą i zawsze świeże mięsko dobrej jakości, bo my jadamy dokładnie to samo mięso, które jadają koty.
Ostatnio zmieniony przez Sojuz 2014-04-09, 08:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karola7 

Barfuje od: 09.2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 94
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-21, 16:49   

Ja kupuję mięso w hali na rynku Bałuckim, kaczki, indyka tzw.gulaszowe kupuję w Tesco, kurczaki zagrodowe niekarmione paszami genetycznie modyfikowanymi w Realu, wołowina/królik w Makro.
Nacięłam się kiedyś na mięsie kupionym na Górniaku, koty zastrajkowały mimo iż z natury cała trójka jedzenie uważa za sens życia, nie chciały tego tknąć.

Ciągle szukam miejsca gdzie można kupić w Łodzi podroby np. wołowe, kacze, gęsie, królicze itp bo niestety nigdzie tego nie mogę dostać, nie dotarłam jeszcze na Zielony Rynek może tam są takie cuda ;).
Bo bazuje głównie na podrobach kurzych i indyczych, są łatwo dostępne, a chciałabym podać im coś nowego.
_________________
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-21, 20:23   

karola7 każde mięso nieświeże będzie niedobre. Hipermarkety mają kiepskich dostawców i cuda potrafią wyczyniać z odświeżaniem mięsa. Zielony Rynek dużo lepiej stoi z jakością niż Bałucki w tej chwili. W podanych przeze mnie punktach 1. i 4. dostaniesz podroby, których szukasz (poza króliczymi), ale świeże oczywiście tylko w sezonie.
We wsi Starowa Góra jest niewielka hodowla królików. Niestety zgubiłam do niej kontakt ale można uzyskać go zwyczajnie ludzi pytając.
 
 
karola7 

Barfuje od: 09.2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 94
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-22, 18:37   

Sihaya ja wiem, że mięso hipermarketowe jest uznawane za złe, ja osobiście sama mięsa w ogóle nie jadam więc nie mam porównania. Uważasz, że zaufanie wyczulonym kocim nosom to za mało ;) ? Pytam serio, bo mnie to felerne niegdyś mięso z Górniaka też niczym podejrzanym nie pachniało, wyglądało też ok, a koty solidarnie powiedziały - NIE.
Natomiast na np. kaczki tescowe wręcz się rzucają, jak robię mieszankę i podrzucam im kilka kąsków na spróbowanie to jest taka euforia i wręcz gulgotanie z radości, nie mówiąc już o tym, że mięso znika w mgnieniu oka...

I gdzie dokładnie przy Zachodniej jest sklep nr. 4 ?
_________________
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-04-22, 20:46   

Jak dobrze pamiętam (a byłam w Łodzi ostatnio ze 2 lata temu) całkiem fajny sklep mięsny był w okolicach przychodzi weterynaryjnej Bernard, na ul. Dąbrowskiego, był to sklepik z boku budynku, wchodziło się po schodach. Mięli spory wybór wołowiny, podroby wołowe, drób. Kawałek dalej idąc w stronę al. Śmigłego-Rydza, w budynku gdzie było/jest PKO, był sklep spożywczy (taki market), tam można było dostać mrożone porcje z kaczki (tzw "rosołowe") w dobrej cenie.

Jeszcze sklerozy nie mam :twisted:
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-22, 20:59   

karola7 napisał/a:
I gdzie dokładnie przy Zachodniej jest sklep nr. 4 ?


Bodajże zachodnia 56 albo 65 :)
Spory wybór podrobów jest na Zielonym Rynku również.
Ja zawsze wszystko zamawiam z wyprzedzeniem i zwykle nie ma problemów, że czegoś nie ma.

A kaczki w Tesco są niestety tylko mrożone, gęsi z resztą też, no i nie ma filetów z tych ptaków, a mnie najbardziej filetowane mięso interesuje - dlatego chętnie kupuję piersi i udka z kaczki filetowane w hali na Zielonym Rynku (są dostępne w sezonie).
Ostatnio zmieniony przez Sihaya 2012-04-22, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karola7 

Barfuje od: 09.2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 94
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-22, 21:39   

Dzięki za adres, muszę się kiedyś wybrać do tego sklepu na Zachodnią i na Zielony Rynek bo w obu miejscach jeszcze nie byłam na mięsnych zakupach ;) .

Hmm ja kaczki w Tesco kupuję zawsze świeże, filety z kaczych piersi też są, ale dla mnie sam filet jest za drogi coś około 35zł za kg, więc wolę kupić całą kaczkę - ale wiadomo ja robię mieszankę tylko dla 3 kotów i mogę się pobawić z oddzielaniem mięsa od kości. Owszem mrożone też widziałam, ale bliżej się nimi nigdy nie interesowałam.
_________________
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-22, 21:45   

karola7 napisał/a:
Hmm ja kaczki w Tesco kupuję zawsze świeże


ale terasss w kwietniu? i w którym Tesco?
 
 
karola7 

Barfuje od: 09.2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 94
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-22, 21:55   

Tak w kwietniu, kupiłam ją na kilka dni przed Wielkanocą, normalnie na wagę na stoisku mięsnym. Tesco na Pojezierskiej :-) .
_________________
 
 
leniwiec 


Barfuje od: VIII 2011
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 126
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: 2012-04-23, 03:10   

Przed świętami widziałam tuszki w Tesco w Galerii Łódzkiej. Bywają też w Biedronkach (w każdym razie tej koło mnie ;-) ). Jedne i drugie - pakowane w folię, chłodzone (nie zamrożone).
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne