BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Karłowatość u kotów?
Autor Wiadomość
EdytaG. 

Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 02 Lut 2015
Posty: 67
Wysłany: 2015-02-22, 18:22   

Moja 12 miesięczna kotka waży 1,48 kg . Kotka w czerwcu adoptowana z fundacji , jedna z 8-ki rodzeństwa wyrzuconego po urodzeniu do śmietnika . Wychowane przez zastępczą mamę , później na butelce . Frida jest miniaturką kotka , zbudowana proporcjonalnie z pięknym futerkiem nie sprawia wrażenia chudej .Karmiona barfem od początku pobytu u nas . Dostaje jako smakołyk :śmietankę kremówkę , masełko . Wszystkie badania w normie . Jest bardzo ruchliwa i chętnie je często z innych miseczek - jednak prawie nie rośnie . Nie jest wykastrowana ze względu na niską wagę . Jej siostra adoptowana przez moją przyjaciółkę również jest malutka i ma wagę poniżej 2 kg . Wychowałam już kotkę od 4-go dnia życia 18 lat temu , początkowo na nutramigenie , później rosołkach i mięsku z mielonymi kostkami, żółtku . Ma normalny wzrost i wagę 4,5 kg w normie . Zdrowa - to kotka mojej córki . Może ktoś ma pomysł co można z tym zrobić , lub jaka może być przyczyna takiego niedorozwoju fizycznego . Psychicznie to :wesoła , pełna niezwykłej: fantazji i sprawności dziewczyna .Edyta
 
 
Cimeriesi 


Wiek: 29
Dołączyła: 01 Cze 2015
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-06-02, 13:52   

EdytaG.- skoro piszesz, że to miniaturka kota to może po prostu taka jej ''uroda''. Koci karzełek :) Jeśli jest aktywna, wesoła to moim zdaniem nie ma co się martwić. Moja koleżanka miała kiedyś kotkę ze wsi- chudzina jakby ją głodzono, a jadła za dwóch...na dodatek karmy typu Whiskas itd.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2015-06-11, 13:10   

Karłowatość z pewnością nie jest zjawiskiem mogącym wystąpić jedynie u ludzi. Zwierzęta także mogą mieć wady genetyczne albo zaburzenia w produkcji hormonów.
Jeśli kotka jest zbudowana proporcjonalnie, a jedynie wygląda jak miniaturka kota, to możliwą przyczyną wydaje się karłowatość przysadkowa (obniżone bądź brak wydzielania hormonu wzrostu przez przysadkę). Ale możliwe, że u kotów istnieją też jakieś inne uwarunkowania, a ja nie zgłębiałam tego tematu.

Przypominam sobie takiego kotka - karzełka, który urodził się w hodowli kotów maine coon Peshewa Farm. Jego przypadek był przez właścicielkę dokładnie opisywany na miau:
http://forum.miau.pl/view...p?f=10&t=119772
Ostatecznie kiciuś umarł na raka, a o tej jego ostatniej chorobie hodowczyni pisała nawet u nas:
http://www.barfnyswiat.or...p?p=29953#29953
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne