BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dzień dobry
Autor Wiadomość
tomoyo 


Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 17
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-01-18, 15:31   Dzień dobry

Dzień dobry

z tej strony Ania z Gliwic, mam 4 koty i chciałabym przestawić je na barf :)
miałam dom tymczasowy, ale postanowiłam zostawić koty na stałe i na kolejne nie ma już miejsca ;)
Koty to Szogun- kocur 10 lat, Gremlin- kotka 3 lata, Linek i Kubek- wspomniane zaadoptowane tymczasy, 2 kocurki z czerwca 2016 :)

Już od dłuższego czasu przymierzam się do zmiany ich diety, ale niestety moja kotka Gremlin ma wrażliwy żołądek (miała badania krwi i rozmawiałam z 3 wetami, raczej to nie przewlekła choroba), po karmach takich jak catz finefood czy MAC wymiotuje do godziny :( dobrze się czuje po cosmie, ale oprócz tuńczyka to filetówki, uwielbia surowe mięso, ale po wymieszaniu z felini miała biegunkę (próbowałam 2 razy i myślę że to było przyczyną, Szogun był zachwycony jedzeniem, Linek i Kubek miały w międzyczasie panleukopenie więc na nie nie patrzę). Dlatego obecnie jedzą smille tuńczyk(jest tańsza niż cosma) i suche porta 21 bez zbóż ..
Szogun ma silną alergię, ale nie wiem do końca na co, podejrzane są sardynki (cosma) i olej z łososia.
Dlatego na początek nie chcę kupować zbyt wielu suplementów i próbować po kolei, z drugiej strony czy wtedy mieszanki będą zbilansowane? im więcej czytam tym większy mam chaos w głowie :confused:
ale będę dalej próbować :)
pozdrawiam
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2017-01-18, 20:46   

Cześć :-)

Na początek pokaż nam swój zwierzyniec, byśmy wiedzieli, z kim mamy do czynienia ;-) .
Czytaj wszystko po kolei, zaczynając od ABC, poprzez wątki dotyczące chorób twoich kotów, a wiedza sama poukłada Ci się w końcu w głowie.
Powodem biegunki nie musiało być koniecznie FC (choć oczywiście mogło), tylko mięso (kot może być uczulony na konkretny gatunek lub dany kawałek mógł być czymś skażony). W przypadku reakcji alergicznych/nietolerancji pokarmowych musisz uzbroić się w cierpliwość i próbować diety eliminacyjnej, zaczynając tylko od jednego gatunku mięsa (które nie uczula i wcześniej to przetestowałaś) i wprowadzając suplementy stopniowo, po jednym. Mieszanki nie muszą być w 100% od razu zbilansowane, jeśli celem nadrzędnym jest ustalenie, co alergizuje. Proponuję do wybranego, nie uczulającego gatunku mięsa (plus podroby z tego samego gatunku zwierza) dodać na początek wyłącznie taurynę oraz syntetyczny, chemicznie czysty suplement wapnia: węglan lub cytrynian (mączka ze skorupek może uczulać jeśli kot ma alergię na białko kurze, kacze, gęsie, czy jakiekolwiek, z którego to gatunku jajka weźmiesz do celu produkcji mączki). Do takiej mieszankki, jeśli będzie dobrze tolerowana, możesz dodawać po jednym suplemencie i czekać min. tydzień z kolejnym, jeśli nic się nie wydarzy.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
tomoyo 


Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 17
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-01-19, 09:09   

Dziękuję za odpowiedź :-D
właśnie zastanawiam się jak się do tego sensownie zabrać, mam też możliwość kupić gotowego barfa od koleżanki, ale wtedy w razie problemów nie będę wiedzieć co jest przyczyną :/
Pytanie czy mam od razu zmienić ich dietę na mięso i wybrane suplementy, czy tylko zamienić jeden posiłek, a reszta bez zmian? jedzą mokre 2 razy dziennie i mają suche w karmniku labiryncie cały czas. W tej chwili nie ma większych problemów poza okazyjną luźną kupą.


Oto Linek (7msc) po lewej a Szogun (10 lat) po prawej :-)


A to Gremlinka (3 lata) po lewej i Kubek (7msc) po prawej :mrgreen:
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-01-19, 10:25   

Witajcie na forum!! sliczne kotki (jak wszystkie zresztą), ale też piękne zdjęcia :kwiatek:
 
 
tomoyo 


Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 17
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-01-19, 11:35   

Dziękuję :-D
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-23, 14:22   

Miau miau na forum śliczne :love: kocie towarzystwo
tomoyo napisał/a:
Pytanie czy mam od razu zmienić ich dietę na mięso i wybrane suplementy, czy tylko zamienić jeden posiłek, a reszta bez zmian? jedzą mokre 2 razy dziennie i mają suche w karmniku labiryncie cały czas. W tej chwili nie ma większych problemów poza okazyjną luźną kupą.
poczytaj spokojnie forum, np. zacznij od Jak przestawić koty na barf przeczytaj również na początek Barf dla początkujących zobaczysz jak inni do tego podchodzą - wyrobisz sobie swoje zdanie jak koty przestawić. :kwiatek:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
tomoyo 


Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 17
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-01-23, 15:20   

Dziękuję :mrgreen: na razie odstawiłam suche i jedzą samą konserwę plus okazjonalnie surowe :) dokształcanie i kompletowanie supli w trakcie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne