BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dzień Dobry BARFny Świecie :)
Autor Wiadomość
milva_milva 

Wiek: 33
Dołączyła: 17 Sty 2017
Posty: 15
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-01-19, 12:04   Dzień Dobry BARFny Świecie :)

Dzień dobry!

Od kilku miesięcy już czytam forum i śledzę profil na fb szukając odpowiedzi na nurtujące mnie pytania odnośnie Barfa, ale dopiero kilka dni temu odważyłam się zarejestrować, a dziś w końcu zebrałam się na odwagę, żeby się przywitać :)
Forum jest dla mnie prawdziwą kopalnią wiedzy, jednak w mojej głowie ciągle jeszcze panuje chaos.

Sama nie jem mięsa od prawie 12 lat i czuje się z tym świetnie, robię regularnie badania i wyniki mam najlepsze z całej "mięsożernej" rodziny, ale nie chcę tutaj rozpisywać się o moich wyborach żywieniowych.

Najważniejszy jest mój kot. Kot obligatoryjny mięsożerca. Więc choć sama dla siebie mięsa nie kupię, to oczywiste jest, że jak każdy kochający właściciel chcę dla swojego kota jak najlepiej i chcę żywić go zdrowo.

Postanowiłam więc rozpocząć moją przygodę z Barfem.

Kotka Gaja, europejska, buro-biała, 1rok 8 miesięcy, 3 kg, niewychodząca, zdrowa i bezproblemowa.
Dzieli mieszkanie z całą zgrają gryzoni i papugą. (Whole Prey w naszym przypadku odpada)
Kocha jeść. Na żaden rodzaj pokarmu nie reaguje źle.
Mięso wcina bezproblemowo,
Obecnie je suchą i mokrą karmę, mięso dostaje okazjonalnie, choć coraz częściej i docelowo chcemy przejść całkowicie na Barfa.
Miała robione kompleksowe badania krwi na pierwsze urodziny (profilaktycznie) i wszystkie parametry w normie, przed przejściem na pierwszą mieszankę badania zostaną powtórzone.

Ja stopniowo zbieram wiedzę, siły, sprzęt (nie mam maszynki do mięsa, ale przymierzam się do zakupu) i suplementy.

Trzymajcie za nas kciuki, na pewno jeszcze się odezwę :)
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2017-01-19, 21:41   

Trzymamy :kciuk: :-D i liczymy na zdjęcia :-D
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-01-20, 06:56   

I ja trzymam :-) Pozdrawiam całą gromadkę i zazdroszczę, że gryzonie (jakie?) nic nie robią sobie z obecności kota. Jestem miłośniczką szczurów, obecność kota to był jednak zbyt duży stres dla nich, teraz więc ich nie mam.
 
 
milva_milva 

Wiek: 33
Dołączyła: 17 Sty 2017
Posty: 15
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-02-05, 20:12   

U mnie Boska, szczurzyca była pierwsza i Gaja tylko raz jako kociak spróbowała na nią "zapolować" została raz dziabnięta w palucha i od tamtej pory przygląda się Boskiej z szacunkiem i z odpowiedniej odległości. Poza szczurem jest jeszcze chomik, papuga i dwie świnki morskie. Kilka dni temu na dom tymczasowy dołączył młody kocur z nieudanej adopcji. Potwornie zatuczony, ze stanem zapalnym pęcherza, kamieniem na zębach i stłuszczoną wątrobą. Kreatynina już w górnej granicy normy... tak więc będę miała co robić. Na szczęście lubi surowe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne