BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mały York
Autor Wiadomość
GrażynaB 


Barfuje od: 15.02.2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Lut 2017
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-05, 18:23   Mały York

Witam

Jestem właścicielką pieska, od 3 tygodni barfujemy i jesteśmy zachwyceni. Kupki zwarte, zębów nie trzeba czyścić :lol: i pies jakby szczuplejszy - brzuch napewno mniejszy i mięciutki, przedtem był jakby napompowany.

Toro je na razie mrożonki Primexu i dodatkowo suchą karmę Ziwi Peak, bo jest strasznym żarłokiem.

Co do tej karmy, to jest napisane że jest to suszone mięso bez obróbki termicznej, więc uznałam że może być świetnym uzupełnieniem diety barfowej.

Przyznam się szczerze, że jestem zaskoczona pozytywnie, ustąpieniem "problemów żołądkowych" mojego psa.
_________________
Toro ma prawie 6 lat, waży 2,8 kg
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-06, 07:02   

Cześć GrażynaB, :-)
Tak naprawdę diety barfowej nie trzeba uzupełniać suchą karmą ;-) Należ zadbać, by dieta była prawidłowo skomponowana i zbilansowana, a chrupy (jeśli chcesz je zużyć) podawać pojedynczo np jako nagrodę w trakcie ćwiczeń.
Powodzenia :-)
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2017-03-06, 12:46   

Dzień dobry :kwiatek: .
Tradycyjnie poprosimy jeszcze o mnóstwo fotek yoreczka :mrgreen: .
Napisz też ile waży Toro, byśmy mogli ocenić z jakim "maleństwem" mamy do czynienia ;-) .
Co mu dolegało wcześniej? Miał jakieś sensacje żołądkowe? Wymioty, inne?
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-06, 13:07   

Hau hau na forum :kwiatek:
Podstawowy oswajacz zdjęć na forum podpowie jak wstawić zdjęcia, aby można było podziwiać Twojego psa :love:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
GrażynaB 


Barfuje od: 15.02.2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Lut 2017
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-06, 15:27   

Dziękuję za miłe powitanie :-)

Toro waży ok. 2,7 kg, lubi jeść ... śniadanko, obiadek, kolacja ... i jeszcze koło 10.00 siedzi przy półce z chrupkami i płacze (dosłownie cicho popiskuje). Staram się zmieścić w tych 3% jedzenia, ale puki co, to nie jest możliwe.

Pewnie sama go rozpuściłam, ale on szczeniaka wymuszał jedzenie. Nie jest gruby, raczej ubity.

Przedtem jak zjadł coś nowego, albo za dużo zaraz miał rozwolnienie. A wczoraj dałam mu pół surowego żóltka i kawałek golonki indyczej z kością ze sklepu i żadnych sensacji. :shock:

Barfowanie to dla mnie tylko kłopot, bo muszę się uczyć jak psa żywić. Niby to proste, ale nie do końca, chyba daję za mało podrobów, ale boję się dawać wątróbkę czy serca ze sklepu :niewiem:

Zamówiłam mrożonki :-D
_________________
Toro ma prawie 6 lat, waży 2,8 kg
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-06, 15:38   

Polecamy na początek poczytać wątki BARF - żywienie w zgodzie z Naturą później wątki z BARFne ABC dla psów. Na początku drogi z barfem bywa dziwnie - wydaje się, że nie da się tej wiedzy poznać, opanować podstaw. Z czasem to się jakoś samo układa w głowie. Dzięki temu później łatwiej jest komponować jadłospis dla psa. Powodzenia :kwiatek:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2017-03-06, 23:27   

GrażynaB napisał/a:
Toro waży ok. 2,7 kg, lubi jeść ... śniadanko, obiadek, kolacja ... i jeszcze koło 10.00 siedzi przy półce z chrupkami i płacze (dosłownie cicho popiskuje). Staram się zmieścić w tych 3% jedzenia, ale puki co, to nie jest możliwe.

Toro to bardzo mały piesek i te 3% wcale nie musi być dla niego za dużo (a może być nawet za mało jeśli jest bardzo aktywny). Nie możesz opierać się przy wyliczaniu wagi pokarmu wytycznymi stosowanymi dla psów dużych bądź średnich, gdyż one potrzebują relatywnie znacznie mniej pokarmu. Zasada jest taka, że im mniejszy pies tym więcej pokarmu w odniesieniu do swojej wagi ciała musi zjadać. Z czego to wynika pisałam m.in. tutaj:
http://www.barfnyswiat.or...php?p=5712#5712

Obserwuj psa, czy nie tyje albo nie chudnie i dopasowuj porcje tak, by otrzymywał tyle ile potrzebuje, a nie tyle ile % gdzieś napisano.

Nie bój się podrobów ze sklepu, w którym sprzedaje się świeży towar do spożycia dla ludzi. Prędzej pies złapie coś na spacerze niż z mięsa czy podrobów kupionych w legalnym sklepie.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne