BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Baja
Autor Wiadomość
Pierre1953
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-24, 16:04   Baja

Cześć. Baja to nasza 10-cio miesięczna sunia ON. Na Barfie od 4 m-ca życia. Niestety nie jest z nią dobrze ponieważ ma bóle kończyn. Prawdopodobnie są to tzw. bóle wzrostowe, ale żaden z lekarzy nie da sobie niczego uciąć. Wszyscy natomiast twierdzą zgodnie, że dieta barf nie jest dobra, ponieważ jest bardzo trudna do zbilansowania (wapń/fosfor). Z pewnością nie jest to łatwe, ale coś mi się udaje zrobić i mimo wszystko na zdjęciach i w badaniach krwi wyraźnie widać, że postępuje demineralizacja kości. Szukam pomocy wszędzie, a na suchą karmę nie chcę przechodzić. Nerki jak na razie wykluczono. Może ktoś z Was pomoże. Pies jest bardzo aktywny. Mieszka na wsi. Ma 2ha do biegania i lasy wokół.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-25, 05:29   

hau, hau :kwiatek: na forum, pokaż nam swoją sunię
we wstawienu zdjęć pomoże Podstawowy kurs oswajacza zdjęć
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Nul 

Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 208
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-27, 15:18   

No prosze, a u mnie Bajka (zwana też Bają) to 10-miesięczna kotka :)

Mam nadzieję, że z Twoją Bają będzie dobrze.
 
 
Pierre1953
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-27, 18:16   

Nul, cześć. Miło mi. Moja Bajucha cierpi. Myślałem, że Barf dla młodego psa jest ok, ale wszystkie wyniki wskazują, że jednak ten sposób zywienia nie jest dobry. W żaden sposób nie da się zbilansować wapń i fosfor. Sprawdzałem moje wyliczenia z kalkulatorem hebe. Nie było żadnych rozbieżności. Problem w tym, że w tej diecie nie mozna okreslić w jakich ilościach wapń i fosfor jest przyswajalny. Teoria sobie, a życie wiadomo jakie :) Od wczoraj daje jej sucha karmę. Dzisiaj przestała już gorączkować. 6 miesięcy na Barfie może spowodować nieodwracalne zmiany i tego najbardziej się obawiam.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-27, 18:31   

weci czy koncerny też nie wiedzą w jakich ilościach wapń i fosfor jest przyswajalny z komercyjnych karm. Ale to Twój wybór, szkoda tylko zwierzęcia.
Pierre1953 napisał/a:
Dzisiaj przestała już gorączkować. 6 miesięcy na Barfie może spowodować nieodwracalne zmiany i tego najbardziej się obawiam.
jednodniowa zmiana karmy raczej na obniżenie temp nie miała wpływu. nie wiemy jak karmiłeś psa, czy dawałeś suple (pewnie nie) a karmienie samym mięsem czy podrobami mogły taki efekt wywołać.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Pierre1953
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-27, 19:36   

Tufitka napisał/a:
nie wiemy jak karmiłeś psa, czy dawałeś suple (pewnie nie) a karmienie samym mięsem czy podrobami mogły taki efekt wywołać.
.
No tak przecież Ty wiesz najlepiej czym karmiłem i jak. Jasnowidz! Coś Ty taka agresywna? Nie dostawała nic tylko surowe ziemniaki, cebulę i popijała wódą, albo winem bułgarskim? A jak usłyszała BARF, to dostawała gorączki i uciekała do lasu. Wyszła jak zobaczyła najtańszą karmę z Tesco. Wtedy przemówiła ludzkim głosem i powiedziała: "BARF to dziadostwo. Teraz wreszcie żyję jak prawdziwy pies". :mrgreen:
Wstrzymaj się od tych bezsensownych komentarzy, bo nie wiem czy śmiać się czy płakać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne