BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
U Tofika
Autor Wiadomość
Kasia_i_Tofik 


Dołączyła: 18 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd: RZESZÓW
Wysłany: 2017-04-22, 16:54   U Tofika

Kasia to ja, nowa forumowiczka, a Tofik to 6-cio letni syberyjczyk, u którego mieszkam.

Dziękuję za przyjęcie mnie do Waszego grona :-) .

Koty kocham od zawsze, a przez większą część mojego życia mieszkam z nimi. Zaczęło się od jednego, z czasem były dwa, a nawet trzy.
Niedawno, zupełnie przypadkiem, trafiłam na Barfne korepetycje na FB i doznałam szoku, gdyż uświadomiłam sobie jaką krzywdę wyrządzałam moim kociambrom, karmiąc je nieprawidłowo. Głęboko w duchu wiedziałam, że koty polują na myszy i ptaki, ale nie wyobrażałam sobie takiego karmienia w domu.
Zrobiłam pierwszy krok i wywaliłam sucha karmę. Nie było bólu. Tofik miał trochę nadwagi, więc szybko pozbył się nadmiaru sadełka. Drugi krok już nie był taki prosty i właściwie nie mogę powiedzieć, że go zrobiłam. Ale próbowałam. Kupiłam kilka różnych puszek (Mac's, Feringa, GranataPet, Catz Finefood, z gorszych Animonda Carny, Miamor, Dolina Noteci). Żadna z nich nie posmakowała Tofikowi. On gustuje w Felixie (już wiem, że to fuj :-/ ).
Zaczęłam po odrobinie dodawać mu do tego feliksa zakupionych karm, polewać sosikami, posypywać chrupkami... niestety, "skażony" feliks jest NIEJADALNY :-(
Tofik ogłasza strajk głodowy i po 8-9 godzinach, jak wracam z pracy, nakładam świeżą porcję feliksa. Już go nie okraszam niczym, bo panicznie boję się, żeby kot nie głodował (wcześniejsze dramatyczne doświadczenia). Zatem kot pałaszuje feliksa, aż mu się uszy trzęsą. A ja marzę o tym, żeby wcinał mięcho. Nie mogę się napatrzeć kiedy oglądam Wasze filmiki jak koty wcinają WP. Tofik czasami zrobi mi grzeczność i zje kęsika surowego fileta. Jak dostał skrzydełko to zrobił mi tak: :hmm:
Jestem bardzo sfrustrowana tą sytuacją.
Dlatego wprosiłam się do Was, licząc na Waszą wiedzę, doświadczenie, rady i przede wszystkim wsparcie. Chciałabym "ogarnąć" kalkulator, ale wcześniej Tofik musi zasmakować w mięsku.
Nie wiem, w którą stronę teraz uderzyć. Czy przekonywać go do lepszych puszek czy do surowego? I jak to zrobić??? :roll: :roll: :roll:
Idę czytać, czytać, czytać... zostało jeszcze kawałek soboty i jutro cała niedziela...

PS.
Poza kotem na punkcie kotów, to mam jeszcze kota na punkcie kwiatków :-D i Tofik to rozumie i nie robi mi szkód w roślinkach, bo on też ma donicę ze swoją trawką ;-)
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-22, 18:44   

miau miau na forum :kwiatek:
pokaż nam swojego kociego kawalera. Podstawowy kurs oswajacza zdjęć pomoże je wstawić do postu.
Kasia_i_Tofik napisał/a:
ofik ogłasza strajk głodowy i po 8-9 godzinach, jak wracam z pracy, nakładam świeżą porcję feliksa. Już go nie okraszam niczym, bo panicznie boję się, żeby kot nie głodował (wcześniejsze dramatyczne doświadczenia). Zatem kot pałaszuje feliksa, aż mu się uszy trzęsą. A ja marzę o tym, żeby wcinał mięcho. Nie mogę się napatrzeć kiedy oglądam Wasze filmiki jak koty wcinają WP. Tofik czasami zrobi mi grzeczność i zje kęsika surowego fileta. Jak dostał skrzydełko to zrobił mi tak: :hmm:
Jestem bardzo sfrustrowana tą sytuacją.
rzadko bywa tek, ze kot od razu przerzuci się na lepszą karmę. Wiem o tym, bo swoje też przestawiałam ze śmieciowego jedzenia (felix, whiskas itp.)
Nie można się zniechęcać. Zajrzyj do wątku Jak przestawić kota na barf pomoże Ci to zrobić. My też mamy czasem "strajki jedzeniowe". Poczytaj Koty nie chcą jeść to zobaczysz. Moze tam znajdziesz również jakiś pomysł (jeden z pomysłów) na zachęcanie kota na zmianę nawyków jedzeniowych.
Nie poddawaj się, nie stresuj, nie denerwuj - małymi kroczkami uda Ci się to osiągnąć. Każdy kot ma swoje tempo przestawienia. :kciuk:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-22, 18:45   

Kasia_i_Tofik napisał/a:
Chciałabym "ogarnąć" kalkulator, ale wcześniej Tofik musi zasmakować w mięsku.
masz czas na czytanie forum i przyswajanie wiedzy jak i z czego komponować posiłki, zebrać suple i poćwiczyć na kalkulatorze.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Kasia_i_Tofik 


Dołączyła: 18 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd: RZESZÓW
Wysłany: 2017-04-22, 21:32   

Tufitka, dzięki za drogowskazy :-)

Tofik na moim zdjęciu profilowym (jak ogarnę wstawianie zdjęć to będzie więcej)
_________________
Myśl kreuje rzeczywistość
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-23, 15:49   

Kasia_i_Tofik napisał/a:
Tofik na moim zdjęciu profilowym
ale to tak małe zdjęcie, że nie bardzo można się pięknemu okazowi kawalera przyjrzeć o popodziwiać :mrgreen:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne