BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Hej! :)
Autor Wiadomość
RudaElka 

Dołączyła: 28 Lip 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-07-29, 00:25   Hej! :)

Hej,

jestem Karolina i cieszę się, że trafiłam na takie forum, jak to :) O barfie słyszałam już bardzo dawno, ale dopiero teraz postanowiłam się zagłębić w temat, bo przestałam pracować na etacie i siłą rzeczy jestem częściej w domu. Mam w domu dwa koty, Sir Kota (kundel po brytyjczyku wg papierów adopcyjnych) i Majordomusa Prącie vel Teo (srebrny dachowiec). Razem z narzeczonym mieszkamy w Poznaniu, po Sir Kota jechaliśmy aż do Warszawy, Teo jest z fundacji Koci Pazur, w której jestem wolontariuszem. Sir Kot ma około 10/11 lat, Teo - rok według papierów. Ale oba zachowują się czasami jak dwumiesięczne kociaki, zwłaszcza nad ranem :roll:

Jak na razie czekam na kalkulator i pochłaniam wszystkie tematy na temat żywienia, koty mam od 11 lat, dwa "moje" zostały u rodziców. Jeżeli chodzi o żywienie, to przeszłam przez chyba większość karm, od RC przez Purinę do Sanabelle i TotW, a z miękkim to Felixy, Sheby, Animondy itp. Koty są łase na mięso i w sumie wszystko, co tylko szeleści i da się kroić, nie pogardzą też czipsami czy szynką ukradzioną prosto z ust, dlatego ciągle musimy mieć się na baczności i wszystko chować. Na barfa chcę przejść między innymi, żeby przekonać mamę do tego żywienia, bo ma chorego kota i karmi go syfem od weterynarza, który ma na pierwszym miejscu w składzie jakieś płatki plus zboża - nie muszę mówić, że kot przytył strasznie, a problem powrócił, nie? No i chcę jak najlepiej dla moich futrzastych dzieci :)

Sir Kot złodziej pada

Majordomus Prącie złodziej pluszaków
 
 
Mrowiszcze 


Barfuje od: 2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Paź 2016
Posty: 471
Skąd: Francja
Wysłany: 2017-07-29, 17:56   

Bardzo cieplutko witamy na forum :-) bardzo sie cieszymy takim odpowiedzialnym podejściem, choć żywienie kotów zdrowych troszkę sie różni od tych chorych. Napisz co dolega kotu Mamy i zagłębiaj potem jego wątek - tutaj dużo mądrych głów jest i z pewnością ci pomogą w razie watpliwości :kwiatek:
śliczne te Twoje kościste, a Majordomus to już szczególnie :love:
 
 
RudaElka 

Dołączyła: 28 Lip 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-07-29, 19:47   

Wiem o tym, ale nikt nie "potrafi" go zdiagnozowac, kot przebywa w Szczecinie :( Mial zapalenie wszystkich mozliwych narzadow i byl zatkany poteznym walcem z klakow, robi kupe z krwia, kupa jest rzadka. Usg bylo robione, wykryto zapalenie, wdrozono leczenie, kot przestal posikiwac i mu sie polepszylo na specjalnej gastro karmie. Ciagle na niej jest i znowu mu wszystko wraca, a na dodatek jest gruby :(

Na peano jak juz ogarne temat i zdobede w koncu kalkulator to zabieram sie za swoje zdrowe koty i jak opanuje to, to wracam do rodzicow i biore grubego na badania i poducze mame :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne