BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Maluchy witają BARFów
Autor Wiadomość
Zeuskk 

Barfuje od: 02.2018
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 01 Lis 2017
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-11-05, 11:42   Maluchy witają BARFów

Hej wszystkim.

Jakub i Paulina razem z swoimi maluchami Jagą i Salemem witają wszystkich w BARFnym Świecie :-) Mieszkamy we Wrocławiu i kilka dni temu zdecydowaliśmy się na adopcję tego uroczego rodzeństwa. Energiczność i rozróby przeplatane spaniem i ciągłym pochłanianiem posiłków, uszczęśliwiają nasze codzienne życie :love: Zamierzamy powoli i mądrze wkroczyć w świat BARFa, dlatego jeszcze wiele przed nami do przeczytania i nauczenia. Jednak powoli do przodu i sprawimy, że naszym kociakom będzie jak najlepiej i najzdrowiej 8-)
A poniżej Jaga i Salem witają wszystkich :king:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-11-05, 13:27   

Kociaki po prostu cudne :love: :love:
A z przestawieniem na BARF u takich maluchów nie powinno być żadnych problemów (opinia na podstawie dwóch parkingowych kić, które były u mnie na tymczasie tudzież trzech 3-miesięcznych kocurków z hodowli, które weszły do mojego domowego stadka).
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2017-11-05, 14:01   

Zeuskk :kwiatek:
Maluszki śliczne :love: Prosimy o więcej zdjęć.
Uczcie sie i czytajcie, dobrej wiedzy tu sporo, Barf to najlepsze dla kota.
Poradzicie sobie na pewno z wprowadzeniem, bo chęci macie spore a to juz jest ogromny postęp. Do dzieła a mu trzymamy kciuki
:kciuk: :kciuk: :food:
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-11-05, 16:37   

Bombastyczne :kwiatek: . I to rodzeństwo, jak moje - każde inne :-D . Czarny to kocurek? Tak na oko to mają pewnie po 7-8 tygodni, tak?
 
 
Zeuskk 

Barfuje od: 02.2018
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 01 Lis 2017
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-11-05, 18:18   

Hej wszystkim. Dzięki za ciepłe przywitanie, starałem się wszystko przeczytać maluchom, ale...wolały się gryźć :-P Czarny kocurek, kolorowa damulka 8-) Młody nieco większy, ale ona bardzij energiczna i rozgadana (tym bardziej jeśli jest już głodna :-P ) Maluchy mają około 7tyg. Zdjęcia postaram się jeszcze jakieś wrzucić, jak tylko zgram do albumu :-D
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-07, 07:14   

Miau miau prześliczne :love: , przeurocze macie rodzeństwo rozrabiaków - kociaków .
Przestawiajcie je jak najszybciej na barfa, żeby nie przyzwyczaiły się do karm komercyjnych.
Można im już teraz dawać do gryzienia np. skrzydełka kurczaka zagrodowego/z wolnego wybiegu. :food: Niech się ze smakiem mięsa oswajają, żeby nie było problemu z mieszankami.
Trzymam :kciuk: za waszą barfną przygodę.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Zeuskk 

Barfuje od: 02.2018
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 01 Lis 2017
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-11-07, 11:08   

Tufitka napisał/a:
Można im już teraz dawać do gryzienia np. skrzydełka kurczaka zagrodowego/z wolnego wybiegu. :food: Niech się ze smakiem mięsa oswajają, żeby nie było problemu z mieszankami.
Trzymam :kciuk: za waszą barfną przygodę.

No właśnie, kupowalismy im póki co skrzydełka kurczaka ale gotowaliśmy je razem z marchewka i podawaliśmy drobno pokrojone bez kości (przyzwyczajenie po tym jak rodzice karmili swojego kota ;p). Oprócz tego, póki jeszcze nie zagłębiłem się w Barfa i co bezpiecznie mogę dać i ile, to kupiliśmy im polecane na forum Cats Finefood i również im podajemy po przeliczeniu w liczydle.
Co do skrzydełek kurczaka to możemy im je wymrozone surowe podawać? I czy z kością/chrząstkami/bez? Maluchy mają dopiero ok 7tyg. Dzięki wszystkim ;)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-11-07, 12:04   

Można im spokojnie podawać, kości i tak jeszcze nie pogryzą ale mięsko ogryzą w koło, będą się uczyć :-) . Tylko lepiej pod nadzorem na początku, bo te drobniejsze kosteczki czy chrząstki mogą połykać. Maluszki jeszcze nie bardzo wiedzą jak jeść, mogą czasem łapczywie wszystko wciągać :-) . Moje w tym wieku jak podałam kawałek żołądka na palcu to złapały go wraz z moim palcem, miałam kły wbite ;-) .
A co to znaczy "po przeliczeniu w liczydle"?
 
 
Zeuskk 

Barfuje od: 02.2018
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 01 Lis 2017
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-11-07, 13:47   

Dzięki bardzo.A o przeliczenie chodziło mi, że z wątku o karmieniu kociąt wziąłem informacje z tabelki ze kocięta 1-2 miesięczne powinny spożywać ok 240-210 kcal na kg mc dziennie, więc w liczydle wprowadziłem dane z karmy Catz Finegood no25 i wyliczyłem dzienną dawkę karmy. Jednak jeśli nie powienien tak robić to proszę o powiedzieć. Jeśli chcecie mogę wrzucić wyniki dla sprawdzenia. ;)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-11-07, 14:56   

Jeśli przeliczasz na kcal to ok :-) . Ale jeśli im mało i chcą więcej jeść to nie ograniczaj, wszystko zależy od tego na ile są ruchliwe, jeśli to wulkany energii to szybko spalają :-)
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-11-14, 09:56   

Zeuskk napisał/a:
A o przeliczenie chodziło mi, że z wątku o karmieniu kociąt wziąłem informacje z tabelki ze kocięta 1-2 miesięczne powinny spożywać ok 240-210 kcal na kg mc dziennie, więc w liczydle wprowadziłem dane z karmy Catz Finegood no25 i wyliczyłem dzienną dawkę karmy. Jednak jeśli nie powienien tak robić to proszę o powiedzieć.


Przeliczać jak najbardziej można, ale te wyliczenia są bardziej orientacyjne i służą nam, ludziom, żebyśmy wiedzieli na podawanie jakich porcji się przygotować ;-) poza tym należy trzymać się zasady, że kociakom nie ogranicza się jedzenia - mogą mieć zwiększone zapotrzebowanie na wartości odżywcze, które zaspokajają właśnie zjadając zwiększone ilości pokarmu i to jest normalne.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Dott 

Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lis 2017
Posty: 2
Skąd: Lubin /Bielawa
Wysłany: 2017-11-14, 10:12   

Piękne kociaki :love: I te imiona! Cudne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne