BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Cześć :-)
Autor Wiadomość
Gosieńka 

Dołączyła: 08 Gru 2017
Posty: 9
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-12-10, 15:21   

Witam, mam 3 koty- dwóch starszych chrupkożercow kotkę i kocurka (5 i 3 lata)około półrocznego, który gardzi chrupkami(zje, ale niechetnie), mokre pochłania, a za mięso i żółtka dałby się pokroić (kot z garaży, więc generalnie wciąga wszystko). Mam też za sobą krótki i nieudany romans z easy barf-ja chciałam, koty nie i jakoś tak się rozeszło. Uczucie odżyło kiedy młody chetny na naturalne żywienie kocurk pojawił się w moim domu ;) ponieważ easy barf jest niedostępny, tc premix też zdecydowałam się na felini complete. Młody wciąga mieszankę chętnie (korzystam z przepisu podstawowego+tauryna i olej z łososia )i tu pojawia się moje pytanie-ile powinien zjadać mieszanki z felini complete rosnący, mocno zbudowany i jeszcze niewykastrowany kociak (w ocenie weta bedzie dużym kocurem w typie brytka)? Mlody waży jakieś 3,5 kg i wychodzi, że powinien zjadać ok 120g mieszanki, ale przy takiej ilości chodzi głodny i dopomina się o jedzenie. Wiem, że jest w stanie 120 g zjeść przy jednym posiedzeniu - próbowałam podać też reszcie mieszanke, podzieliłam porcję na 3, reszta wzgardziła a młody zanim się obejrzałam zabierał się za 3 miskę...Czy mogę mu podać więcej?
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-12-10, 21:31   

Gosieńka, kociakom nie wydzielamy jedzenia, one jedzą bardzo dużo, więcej niż dorosłe, bo rosną
potem mu przejdzie

z własnego doświadczenia mogę powiedzieć niestety, że najłatwiej "wychować" grubasa limitując mu jedzenie za młodu
moja kotka miała ograniczane jedzenie, jak pytałam weta, czy mogę dawać więcej, bo chodzi głodna, to usłyszałam: "no tak z 10%" i teraz mam wiecznie nienażartego grubasa, bo zapamiętało się kotu, że trzeba jeść puki jest, bo potem braknie :cry:

zdecydowanie dawaj mu ile chce
 
 
Gosieńka 

Dołączyła: 08 Gru 2017
Posty: 9
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-12-11, 10:41   

doradora, dziękuję za odpowiedź. Ufff to kamień z serca, bo już się bałam, że go przekarmiam i zamieni się w kulkę :mrgreen:

Gizmo (bo tak ma na imię) jest u mnie drugi miesiąc i przez pierwszy miał zwyczaj najadania się na zapas- przyzwyczajenie z "ulicznych" czasów, teraz jest już trochę lepiej, zauważył, że nikt mu nie zjada ani nie zabiera jedzenia.

W przyszłym miesiącu planuję go wykastrować, rozumiem, że nic nie zmieniać i nadal dawać mu ile chce jedzenia?
 
 
Gosieńka 

Dołączyła: 08 Gru 2017
Posty: 9
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-12-11, 14:04   Cześć :-)

Cześć wszystkim! Jestem oddaną slużką moich trzech ogonków- orientalnej koteczki Banshee (prawie lat), peterbalda Guinnessa (prawie 3.5 roku) i rozrabiaki ras wielu Gizma (6-7 m-cy). Starsze koty w hodowlach były w mniejszym lub wiekszym stopniu na barfie, ja miałam jedno podejście do barfa jak 2 lata temu sie u mnie Guinness pojawił, ale poległam-jak to zwykle bywa: ja chciałam, koty nie, a ja nie miałam na tyle samozaparcia i wylądowały na diecie chrupkowo-puszeczkowej. Teraz ku mojej rozpaczy odstawiają fochy przy mokrej :( Dodatkowo w sierpniu u Banshee zdiagnozowano PNN. Oczywiście wetka zaleciła suchą karmę na nerki, w praktyce je karmę dla nerkowców i bezzbożowkę, na której jest Guinness. Okazyjnie oba dziady dają się namówić na jakaś filetową karmę, czasem surowe mięso, ale często jest tak, że powąchają i odchodzą. Pomysł z Barfem wrócił, kiedy pojawił się w naszym domu Gizmo, który okazał się bardzo chętny na surowiznę. Mam nadzieję, że z pomocą forum uda mi się przestawić pozostałą dwójkę na barf i w końcu przejść na naturalną suplementację.
Ufff trochę się rozpisałam ;)
Pozdrawiam,
Gosia
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2017-12-11, 17:34   

szczególnie gorąco witam!
Bez zdjęć się nie obejdzie :-D tu masz jakby co http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=387
Spora szansa, że skoro Gizmo je, to chudzinki też załapią. Czytaj wątek nerkowy robiąc sobie od razu notatki. Trochę wytrwałości i będzie dobrze.
:macha:
 
 
Gosieńka 

Dołączyła: 08 Gru 2017
Posty: 9
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-12-11, 22:19   

Witam :-D Się robi. Oto fotki:

Gizmo


Banshee


Guinness



małga napisał/a:
Spora szansa, że skoro Gizmo je, to chudzinki też załapią.

Coś mi się wydaję, że na niego będę musiała uważać, bo gabarytowo już teraz wyglada jakby zjadł pozostałe dwa koty :mrgreen:
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-12-11, 23:42   

Gosieńka napisał/a:
W przyszłym miesiącu planuję go wykastrować, rozumiem, że nic nie zmieniać i nadal dawać mu ile chce jedzenia?

tutaj odpowiem frazesem, że trzeba kota obserwować 8-)

swoją drogą mając więcej niż jednego kota bardzo trudno jest ograniczać jedzenie i mnie się nigdy taki trik nie udał
mamy jedną miskę dla wszystkich :roll:
 
 
Gosieńka 

Dołączyła: 08 Gru 2017
Posty: 9
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-12-12, 00:17   

małga, dzięki, mam nadzieję, że załapią, ale może być ciężko zwłaszcza z nerkową księżniczką, bo jest rozpuszczona jak dziadowski bicz ;-) .

Mam też pytanie czy jeśli jakimś cudem uda mi się namówić księżniczkę na barfa to czy reszta kociej szajki może jeść te same mieszanki co ona (np z felini renal zanim ogarnę naturalne suple)?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2017-12-12, 13:11   

Wszyscy mogą jeść te same mieszanki z FC Renal :kciuk: .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Gosieńka 

Dołączyła: 08 Gru 2017
Posty: 9
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-12-12, 13:52   

dagnes, dziękuję za odpowiedź :-) no to git, bo już się bałam, że dla każdego będę musiała co innego przygotowywać i pilnować żeby każdy jadł swoje ;-) za 2 tyg. mam kontrolne badania z Banshee, wrzucę wyniki na forum i poproszę o pomoc :-D
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2017-12-12, 14:55   

chłopaki super, ale Banshee przepiękna! Chętnie zobaczę je wszystkie w całej krasie :-D
I może zrób wszystkim komplet badań? Będziesz mieć porównanie jak barf na nie wpływa, wiele osób żałuje, że tak nie zrobiło rozpoczynając karmienie mięsem.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2017-12-12, 17:54   

Gosieńka, scaliłam twoje posty z tematu o Felini Complete do twojego wątku powitalnego, bo szczerze mówiąc nigdzie indziej nie pasowały (pogaduszki o sprawach wielokrotnie już na forum omówionych troszkę przeszkadzają w temacie merytorycznym o preparacie FC). Zrobiło się tu teraz nieco nieporządku ;-) (mimo, że sprzątnęłam i scaliłam co się dało) ale lepiej nieporządek tu niż w wątkach merytorycznych :-P . Nie gniewaj się :kwiatek: .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Gosieńka 

Dołączyła: 08 Gru 2017
Posty: 9
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-12-12, 22:56   

dagnes, dziękuję :-> faktycznie się trochę rozjechałam po wątkach, obiecuję już nad sobą panować :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne