BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwszy BARF - prośba o pomoc i korektę
Autor Wiadomość
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-01-21, 19:58   

Marcin92 :kwiatek:
Zrobiłam korektę do Twojego przepisu, bo faktycznie tak jak policzył Sojuz parametry trochę odbiegały od normy. :mrgreen: Jeśli chcesz zostawić te mięsa to proponuje takie poprawki:

Kod:
Mieszanka na 15 dni dla 7,8 kg kota                           
Orientacyjna dzienna porcja: 279 g mieszanki (w tym 25 g mięsa na 1 kg wagi kota)                                   
2000,0g    Wołowina mielona       
 300,0g     Wołowina serce       
 150,0g     Kurczak żołądek       
 200,0g     Kurczak skrzydełka całe
 200,0g     Kurczak pierś bez skóry           
    2,0      Żółtko jajka       
   33,2g    Felini Complete       
   40,0g    Wątroba indycza       
     0,5g    Mączka z alg morskich       
   11,0g    Krew wołowa suszona (w proszku)       
     2,0k    Witamina E (firmy Allcura)       
     2,9g    Sól morska jodowana       
  112,0g    warzywa        
     3,0g    Tauryna       
1000,0g    Woda       

Białka uzyskamy trochę więcej, tłuszcz się zmniejszy i reszta parametrów w normach.
smacznego dla kotecków :food: :twisted:
 
 
Marcin92 

Wiek: 31
Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 21
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2014-01-21, 21:03   

Dziekuje bardzo za odpowiedzi i ogromna pomoc :) Bylem dzisiaj w sklepie miesnym i musze przyznac, ze troche sie przerazilem. Taka porcja jedzenia na 15dni bedzie mnie kosztowac ok 40euro nie liczac suplementow. Czego sie jednak nie robi dla kociakow i checi utwardzenia kupek u Fabia, ktory robi luzny stolec i bardzo smierdzi potem w calym pokoju :-/ Niedlugo pies tez pojdzie na BARFa :) Teraz oczekujemy na przybycie nowej kuwety Oster Bionaire, kuweta z elektrycznym wentylatorem i filtrem. Zobaczymy, czy da rade :D Byla juz m.in. Czarna kuweta Modkat, ktora okazala sie mimo swojej elegancji ogromna klapa :-/ Czy ktos moze mial do czynienia z Bionaire kuweta? Jesli tak, to jakie wnioski? Pozdrawiam :)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-01-21, 21:22   

Marcin92 :kwiatek:
Napisz jakie możesz zdobyć tam u Was mięsa zrobimy przepis na Twoją kieszeń. :mrgreen:
Nikt nie powiedział, że musi być wołowina mielona, może być w kawalku i to wcale nie najdroższa a jak bedzie tłusta to jeszcze lepiej. Tak samo może być inne mięso, jagnięcina, kurczak, indyk, królik. W kalku z zakładce mięso (na dole strony) jest rozpiska wszystkiego co możesz podać kotu do jedzenia, wszystkie rodzaje mięs i podrobów stosowanych w Barfie.
Zorientuj się co możesz kupić, bez bankructwa a z pożytkiem dla kotów. A my tu pomożemy :kwiatek:
pozdrawiam :mrgreen:
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-01-21, 21:41   

Trzeba było poczekać z tym zamówieniem kuwety, aż kot pobędzie na barfie :-P - może taka "wypasiona" nie będzie potrzebna :mrgreen:
 
 
Marcin92 

Wiek: 31
Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 21
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2014-01-23, 23:20   Sphynxowo Ragdollowy BARF na wyspie - poczatki :)

Uwierzcie, ze nowa kuweta w dodatku tata "wypasiona" jest niezbędna jak najszybciej! Czasem nie idzie wyrobić ze smrodem produkowanym przez Fabio. Niedawno wprowadziliśmy się do nowego mieszkania z moja druga polówka i niuchałbym aby ten smrod odstraszal :D Chce dodac, ze w kwietniu dolaczy do nas kolejny Sfinks, tym razem będzie to niebieska kotka odmiany Sfinks Donskiego. Urodzila się ok 2 tyg temu, wiec jeszcze dluga droga zanim odbierzemy ja od hodowcy, która jest również bardzo dobra znajoma.

Jeśli chodzi o kulinaria, nie umim gotowac, zyje na fastfood'ach i dlatego niestety nieorientuje się za bardzo w cenach miecha, musze się jeszcze raz przejść do mięsnego i zobaczyć jakie warianty wychodzą najtaniej :D Moja poprzednia mieszanka z glownie wolowina mielona wyszla ok 40e. O ile się nie myle to cale kurczaki sa tanie, bo chyba nawet caly kurczak kosztuje często miedzy 3,50-6e. Nie sa to jakies wielkie byki, ale maja kosci które można latwo zmielić (tak mi się wydaje) :D Jeśli moglby ktoś zaproponować jakiś przepis na bazie kurczaka to bylbym wdzięczny: :D

Znalazlem wlasnie swietna strone z mięsem i darmowa dostawa do domu na następny dzień w wybranych przez klienta godzinach. Ceny przyzwoite i o ok 40% taniej niż w sklepie. Wolowina wolowa w sklpie 1kg 10.99e a tam 800g tylko 6e. Duzy kurczak 1600gr za jedyne 6e. 10 piersi z kurczaka 10e. 500gr mielonego indyka 5e. itp.

www.dublinmeatcompany.com jeśli ktoś z Dublina bylby zainteresowany :)

Dziekuje i pozdrawiam :)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-01-24, 01:12   

Marcin92 :kwiatek:
Tu jest cała strona z gotowymi przepisami, popatrz na pewno Ci sie cos przyda :mrgreen:

http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=16
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-24, 08:26   

Marcin92 napisał/a:
Uwierzcie, ze nowa kuweta w dodatku tata "wypasiona" jest niezbędna jak najszybciej! Czasem nie idzie wyrobić ze smrodem produkowanym przez Fabio. Niedawno wprowadziliśmy się do nowego mieszkania z moja druga polówka i niuchałbym aby ten smród odstraszał
bo to karmy ze zbożem taki fajny "zapaszek" dają. BARF czy karmy bez zbóż już nie.
jak przestawić kota na barfa
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=268
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=364
ciekawa lektura, warta przeczytania
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=233
przydatne przy przestawianiu kota na barfa (gdyby nie chciał od razu jeść)
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=17
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=168

a w międzyczasie czytać wątek, który podsunęła shana55 powyżej z gotowymi przepisami na początek
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Mgławica 


Barfuje od: 1.02.2014
Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 17 Sty 2014
Posty: 119
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2014-02-01, 16:28   

w złym wątku się wpisałam :oops:
_________________
"czytam, słucham.. i powoli raczkuję w barfie.."
 
 
mala-ruda 

Dołączyła: 19 Lut 2014
Posty: 13
Skąd: Lublin/ Rzeszów
Wysłany: 2014-03-01, 19:11   

Przysiadłam dzisiaj, ogarnęłam kalkulator, poważyłam wszelkie mięso jakie zakupiłam i wyszedł mi taki oto całkiem zgrabny przepis:



plus jeszcze tokovit 100 - 0,1 kapsułki

Jedyne co mi się podświetla na czerwono to białko - 66% wychodzi, przy normie do 65%. Może tak zostać czy coś dodać/ odjąć/ coś z tym zrobić? :lol:

No i pytanie za sto punktów - jak podać 0,1 kapsułki tokovitu? :lol:
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-03-01, 20:18   

mala-ruda :kwiatek:
Tego białka jest faktycznie za dużo. To wina tego chudego mięsa z indyka. Powinnaś zwiększyć ilość tłustego mięsa i przeliczyć mieszankę na nowo oczywiście. Przy komponowaniu mieszanek zwróć uwagę na to, żeby były z tłustego mięsa, jest ono korzystniejsze dla kota. W kalku w zakładce mięsa są wyszczególnione rodzaje i rozpisane na białko i tłuszcz i inne składniki. Warto poczytać i zastosować w kolejnej mieszance. Białka do tłuszczu powinno być jak 2:1. Wit.E wyciśnij połowę kapsułki do mieszanki a resztę zjedz :mrgreen:
 
 
mala-ruda 

Dołączyła: 19 Lut 2014
Posty: 13
Skąd: Lublin/ Rzeszów
Wysłany: 2014-03-02, 14:33   

Dziękuję za podpowiedź :kwiatek: zmniejszyłam trochę ilość tego chudego mięsa z indyka, dodałam tłustego mięsa wołowego i udek kurczaka bez kości ze skórą i mi zeszło to białko o 2 %, mieści się teraz w górnych granicach normy :hura: Reszta się ładnie sama zbilansowała i już nic nie straszy na czerwono :mrgreen: A następnym razem postaram się o bardziej tłuste mięso :food:
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-03-02, 16:47   

mala-ruda :kwiatek:
Brawo !! I o to właśnie chodzi. Zwracaj jeszcze uwagę na to, żeby białka było około 5,2g-5,3g na kg m.c.kota na dzień, fosfor z wapniem w normie i przydało by się trochę oleju z łososia. Wyliczysz to wszystko z kalka :mrgreen: Smacznego dla Cataliny :love:
 
 
mala-ruda 

Dołączyła: 19 Lut 2014
Posty: 13
Skąd: Lublin/ Rzeszów
Wysłany: 2014-03-02, 17:30   

Właśnie zastanawiałam się co z tym olejem z łososia, w kalku jest tylko Salmopet i mi pokazuje, że mam dodać 0 dla każdej praktycznie mieszanki. Ja mam i tak tabsy, które mają odpowiednio jedna:

Olej z ryb 500 mg, w tym:
EPA - kwas eikozapentaenowy 90 mg (18%),
DHA - kwas dokozaheksaenowy 60 mg (12%),
inne kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3 25 mg (5%).

Ale na podstawie składu Salmopetu i jego ilości, jaką musiałabym dodać do jedzenia, myślę, że obliczyłabym sobie ile tych tabsów na mieszankę wycisnąć. A tak to już nie wiem, co zrobić :-/

shana55 napisał/a:
Zwracaj jeszcze uwagę na to, żeby białka było około 5,2g-5,3g na kg m.c.kota na dzień


To białko jeszcze dodatkowo sobie dla pewności policzyć, czy wierzyć w dziennie porcje mieszanki wyliczone przez kalkulator i się nie przejmować? :->

Kati mnie dzisiaj zaskoczyła, po raz pierwszy coś kręci nosem. Przypuszczam, że albo mielone jest be, albo serduszka są be. A już myślałam, że jest kotem idealnym, bo co jej nie podstawiłam to zawsze zjadała :roll:
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-03-02, 17:43   

mala-ruda :kwiatek:
Co do oleju z łososia to jest wątek o nim na forum poczytaj dokładnie, a dawkowania to 1,5ml dziennie tego Salmopetu na 4kg kota wystarczy. Białko dobrze jest policzyć, bo co za dużo to nie zdrowo :mrgreen: Jak to liczyć to już też tłumaczyłam wiele razy w Receptariuszu. Dzienne porcje mieszanki to nie jest ilość białka na kilogram masy ciała kota na dzień, tylko dzienna ilość mięsa plus suplementy jakie powinien dostać kot.
 
 
mala-ruda 

Dołączyła: 19 Lut 2014
Posty: 13
Skąd: Lublin/ Rzeszów
Wysłany: 2014-03-02, 17:56   

Wątek o oleju z łososia czytałam, tylko mnie ten kalkulator trochę zmylił, wyświetlając za każdym razem 0 :-/ Dlatego myślałam, że już gdzieś te kwasy omega widocznie są i nie trzeba ich podawać, czy coś :lol:

shana55 napisał/a:
Dzienne porcje mieszanki to nie jest ilość białka na kilogram masy ciała kota na dzień, tylko dzienna ilość mięsa plus suplementy jakie powinien dostać kot.

Eh, no tak, faktycznie, biegnę zatem poczytać receptariusz :kwiatek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne