BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jadłospis dla 20kg wysterylizowanej aktywnej suczki
Autor Wiadomość
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-13, 11:06   

To ja poproszę przepis na pyszne kokosanki. Najlepiej prosty ;-) Dla moich psów - niech sobie trochę pojedzą samych żółtek :lol: Można jeszcze robić ciasto - białkowca. Też dobry, ale kokosanki............ :-P
:kwiatek:
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2012-08-13, 11:21   

Ja daję młodemu jajo tak od przypadku do przypadku jak akurat i tak używam jajek i tak mi się jedno "omsknie" :)
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Kajusza 

Barfuje od: 3 dni :-)
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2012-08-13, 13:49   

http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=148 a tutaj podpatrzyłam różne przepisy i spróbuje tych kokosanek :-)

ciocia_mlotek - ja własnie też od przypadku do przypadku, bo generalnie jajek nie jem, kupuje jak potrzebuje np. do ciasta, więc Wega będzie dostawała je bardzo nieregularnie ;-)

koniczynka - dzięki za odpowiedz ... poprostu Wega będzie dostawała do tych różnych królików itp po trochę skórek :-)

Dziś wogóle zaszalałam w Agrofirmie (sklepy mięsne z własną ubojnią) bo trafiłam na "wołowy dzień" i kupiłam kości wołowe takie kawałki porąbane które wyglądają jak kong :-) więc Wega będzie miała zajęcie wyjadając szpik :-) Do tego skórki drobiowe i korpus ale to już żadna atrakcja ;-) Ale .... okazało się, że oni dzieląc mięso (z tego co zrozumiałam już na miejscu, w danym sklepie) robią coś co nazywa się śrut i jest to pomielone kości i odpady mięsne, przy czym Pani ekspedientka na moje pytanie jakie są proporcje kości-odpady mięsne stwierdziła, że ponad połowa to te mięsne resztki :mrgreen: i co najlepsze ten śrut kosztuje całe 20gr za kg :-) Minus ma taki, że jest to mrożone i w różnych wagach .. mi się trafił blok ok. 3,5 kg. No i wątrobę wołową też dostałam :-) Za ok. 7-8kg zakupów zapłąciłam niecałe 11zł :-)

Ale nadal nie wiem skąd kupić tanie samo mięso ....
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1046
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-14, 19:04   

Kurcze, ja to chyba do Gorzowa będę jeździć na zakupy :D

Pisałam z Kajuszą i koniczynką na PW odnośnie tego jakie są mięska w barfnym psim kalkulatorze - ja mam jakąś bazę, którą stworzyłam przy kocim. Nie wszystkie są może jakoś super opisane, ale przy psach nie trzeba być tak bardzo dokładnym jak przy kotach, więc może uda się koniczynce dorzucić jeszcze inne mięsa (z zaznaczeniem, że są niepełne dane). no i gdzieś cały czas mi dzwoni, że widziałam/miała rozpisane kości wołowe, które u kotów się nie sprawdzają ze względu na wielkość ;)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Kajusza 

Barfuje od: 3 dni :-)
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2012-08-14, 21:45   

Hebe ... okazało się, że ten cały śrut to poprostu zmiażdżone kości ... bo pomielone to to niejest napewno, a mięsa tam tyle jak na zwykłych kościach :-( Szkoda, że babka nie umiała powiedzieć prawdy .... no cóż ... człowiek się uczy na błędach.

Ciekawa jestem zmodyfikowanego kalkulatora :-D co to nam wyjdzie :-)

Ogólnie kośc wołowa jest super, Wega długo męczyła się, żeby cały szpik wylizać, umęczona była niesamowicie :-)

[img][/img]
 
 
Kajusza 

Barfuje od: 3 dni :-)
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2012-08-16, 09:47   

ciąg dalszy barfowych poszukiwań .... i jednym mięsnym Pani mi na jutro zamówiła taką rąbankę - chrząstki z mięsem, za 5,99zł za kg ... ciekawe co to będzie ...

kokosnaki zrobione :-) chyba miałam za mało kokosu i wyszły raczej beziki kokosowe ale i tak pycha :-)
 
 
Kajusza 

Barfuje od: 3 dni :-)
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2012-08-16, 13:21   

i wiadomość z ostatniej chwili .... zdobyłam skrzydełka z kaczki 5,60zł za kg i kuperki z indyka za 4,50zł za kg :-) Maja tam jeszcze gęsi ale dostawa będzie na dniach :-)
 
 
Kajusza 

Barfuje od: 3 dni :-)
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2012-09-04, 19:33   

ehhhh chyba coś źle komponuje te jadłospisy .... taki miesięczny to okazał się niewypałem :-P i teraz będę robiła tygodniowe.

i tak ostatnio tydzień składał się z:
1. 110g wątróbki drobiowej, 50g skóry drobiowej, 250g indyk z kością (mielonka z aspolu), 130g skrzydło z kaczki
2. 410g miksu żwacze+żołądki i wątróbka drobiowa, 120g mięso z jelenia
3. 400g korpus z kurczaka, trochę warzyw, 1 łyzka oleju lnianego, 1 całe jajko i 1 żółtko
4. 250g indyk z kością (mielonka z aspolu), 300g kości wieprzowych
5. 120g warzyw, 100g żwaczy, 250 cielęcina (mięso, z aspola)
6. kość wołowa - szpik do wylizania, 500g miksu - wątróbka drobiowa, skóry drobiowe, warzywa
7. 250g indyk z kością (mielonka z aspolu), 170g warzyw, 120g skrzydło z kaczki, 50g twarogu.

Oleju z łososia na razie nie kupiłam, bo nie mam kasy :-(

Cały czas za mało mi wychodzi mięsa :-(
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-05, 08:02   

Fiu, diu, pracowita z Ciebie istota, że tak precyzyjnie ważysz, mierzysz i wyliczasz ;)
Jeśli mogę coś podpowiedzieć (chodź pewnie będzie trochę nieprzepisowo ;-) ), to możesz zapytać u weta o olej rybny Fatro (niektóre hurtownie wet mają go w ofercie). Jest zdecydowanie tańszy niż łososiowy, powinien kosztować 25 zł za litr.
 
 
Kajusza 

Barfuje od: 3 dni :-)
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2012-09-06, 17:48   

hihihi staram się to jakoś ogarnąć ;-) i np. teraz dowiedziałam się, że Wega powinna tygodniowo jeść ok. 20-25g wątróbki a zjadła chyba z 200g :oops:

Martwi mnie to czy dobrze to wszystko komponuje przez te jej wcześniejsze problemy ze zdrowiem ....

ps. dziękuję za info nt oleju :-)
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-06, 19:35   

Tylko pamiętaj, że ten olej jest "ogólnorybny", a nie jak w zalecaniach - łososiowy.

Tak z ciekawości - na prawdę wszystko tak dokładnie odważasz? Ja się przyznam, że nic nie ważę, ale jestem pewna że moje psy dostają więcej wątróbki niż w kalkulatorze, co prawda raczej nie kurzej, najczęściej wołowej, ale jednak. Są też tygodnie, kiedy nie dostają jej wcale.
 
 
Kajusza 

Barfuje od: 3 dni :-)
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2012-09-07, 15:51   

ale chyba taki rybny też może być?

Tilia na razie tak dokładnie ważę ;-) bo nie mam wogóle pojęcia co ile waży i np. bardzo się nieraz dziwię że taka mała ilość jedzenia to porcja dzienna ;-) poza tym i tak porcjuje te różne mięsa itp. bo część zawożę do mamy - do jej zamrażalki, to od razu zapisuje co ile czego mam i zostawiam sobie na tydzień zapas a resztę wywożę ;-) ... zresztę ja jestem trochę zestresowana czy to wszystko robię i czy bardziej Wedze nie zaszkodzę :-P

Ale ogólnie poza takimi drobnymi niedogodnościami jak własnie porcjowania mięsa i robienie papek warzywno-owocowych to jestem zadowolona z takiego sposobu karmienia. Wega je wszystko chętnie, wszyscy widzą różnice w jej wyglądzie - już nie jest taka zasuszona ;-) Energie ma, jest chętniejsza do zabawy :-) Poczekam jeszcze z miesiąc i zrobię jej kontrolne badania krwi.

Mam już mięsne obcykane - co gdzie jest :-) Ostatnio wypatrzyłam korpusy z kaczki za 3,99zł i jestem zadowolona z mięsnych chrząstek z indyka - bo to praktycznie samo mięso :-)

Odnośnie finansów to wyszło mi że miesięcznie kosztuje mnie to ok. 70zł czyli tyle co na dobrej jakości karmy a o ile chętniej Wegetka je i jak lepiej wygląda :-)
 
 
Kajusza 

Barfuje od: 3 dni :-)
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2012-09-14, 21:05   

II tydzień:

1. 440g kości wieprzowe, 50g jeleń b/k, 50g skóry drobiowe, 2 żółtka
2. 260g skrzydła z kaczki, 70g żwacze, 140g warzywa, 30g wątroba wołowa
3. 200g cielęcina b/k, 50g serca drobiowe, 280g szyja indycza, 2 tabl. alg
4. 90g wątróbka drobiowa, 260g korpus z kurczaka, 100g żołądki drobiowe, 50g serca drobiowe, 1 żółtko, 1 łyżka oleju
5. 250g warzyw, 1 żółtko, 1 łyżka jogurtu greckiego, 300g mięso z chrząstkami z indyka
6. 400g korpus z kaczki, 100g mięso z chrząstkami z indyka
7. 500g żwacze

..... juz wiem, że sa dużo wątroby dawałam :-P
 
 
m0tyleqq 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 66
Skąd: Łuków
Wysłany: 2012-09-15, 10:14   

ja w menu mam rozpisane dokładne gramatury, ale nie daję tak dokładnie. sami dzieliliśmy kurę ostatnio i ciężko było, żeby każdy kawałek ważył określoną ilość. jednego dnia pies dostaje więcej, innego mniej ;)
 
 
Kajusza 

Barfuje od: 3 dni :-)
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 35
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2012-09-15, 10:30   

ja tą wagę trochę zaokrąglam ;-) jak jest np. 243g to piszę 240g :-) I też Wega dostaje dziennie tak różnie - nieraz 400g a nieraz 550g
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne