BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dane w Kalkulatorze
Autor Wiadomość
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2016-10-20, 18:22   

Haha, widzę, że nowa baza danych to prawie zagadka detektywistyczna :lol: .
A serio, kwestia nogi indyczej jest wyjaśniona przez harpię w poście informacyjnym tematu indyczego. Co do "podwójnych mięs", to w przypadku rostbefu i rozbratela nie zostały usunięte pozycje z baz jedzdobrze i dubarfst (z powodu sklerozy lub pomroczności ;-) ). Można te pozycje samemu usunąć lub poczekać na kolejną poprawkę Kalka (jest tam jeszcze jedna błędna pozycja, zauważona przeze mnie już po publikacji wersji 1.8 i dotycząca wieprzowiny, ale ona jest raczej rzadko używana, więc też chyba może chwilkę poczekać).
Jak Hebe wróci z dalekich wojaży to zrobi pewnie wersję 1.8a z drobnymi poprawkami (powyższymi i ewentualnie czymś jeszcze, co może znajdą userzy w najbliższym czasie ).
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-10-20, 19:42   

dagnes napisał/a:
A serio, kwestia nogi indyczej jest wyjaśniona przez harpię w poście informacyjnym tematu indyczego.

Basiek napisał/a:
Według Harpii w temacie o tuszce indyka: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=161
Według tej informacji : Udziec + podudzie (golonko) = udo ? :roll:

Przyznam uczciwie, że do tematu Harpii o tuszce indyka zajrzałam dopiero teraz :oops: I po dogłębnym przeanalizowaniu części tego postu związanego z indyczymi nogami :mrgreen: powiedziałabym, że jednak chyba niekoniecznie Udziec + podudzie (golonko) = udo

To jest fotka podziału tuszki drobiowej (co prawda jest to kurczak ale nie sądzę, żeby w przypadku indyka główne elementy takiej tuszki czyli szyja, pierś, noga, skrzydło były dzielone według innego schematu)


To jest zdjęcie uda, które jest na stronie firmy, do której linka podała Harpia czyli Indrol


a to udo indycze firmy Ekspols


A to z kolei udziec indyczy ze strony Gosdrob


W indyczym temacie Harpia napisała, że "w handlu raczej nie spotkamy się z całymi udami indyka, zostały one podzielone na: podudzie, golonko, udziec".

Mając na uwadze, że noga indycza wygląda jak poniżej (oferta firmy Indrol i podobnie wygląda na fotce podziału tuszki drobiowej)

w zaistniałej sytuacji powiedziałabym, że prędzej:
UDO = UDZIEC :roll:
UDO/UDZIEC + PODUDZIE/GOLONKO = NOGA,
zaś w handlu raczej nie spotykamy się z całymi nogami indyka.
Tylko teraz kwestia czy to udo/udziec w kalkulatorze jest z kością czy bez kości :hmm:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-10-20, 20:13   

dagnes napisał/a:
Co do "podwójnych mięs", to w przypadku rostbefu i rozbratela nie zostały usunięte pozycje z baz jedzdobrze i dubarfst (z powodu sklerozy lub pomroczności ).

Ok, czyli usuwamy białe, zostają fioletowe ;-) . A tak poważnie. Hm... to te nowe jako "średnie" są teraz bardziej tłuste? Tak ma być? Pytam bo ja mam naprawdę poważne problemy z zakupem wołowiny tłustej, w sklepach patrzą na mnie i widzę pytanie w oczach "czy pani się dobrze czuje?" :-(
dagnes, a co z tym schabem z kością jako "mięso"?
Skipper napisał/a:
UDO = UDZIEC

O rany, Skipper znowu mnie zakręciłaś :-( . W kalku udo i udziec to dwie różne pozycje, oczywiście z różnymi wartościami. Przyznam się, ze ja nigdy nie spotkałam się w sklepach z czymś takim jak jest w przypadku kurczaków, czyli nadudzie i podudzie razem. Udka z kurczaków są ale udek z indyka nie ma. Z drugiej strony pal diabli, może akurat komuś taka pozycja się przyda, ale kurcze żeby to jakoś konkretnie wyprostować co jest co bo już się zakręciłam dokumentnie :cry:
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2016-10-20, 21:43   

Ja w sklepie spotkałam się z nazwami udziec-górna część nogi i golonko-dolna część, jak podaje Harpia. :-P Myślę, że na początku tematu są podawane informacje o nazwach poszczególnych częściach zwierza i zdjęcia do tego, abyśmy wiedziały, o które części chodzi w kalkulatorze. Bo w sklepach, odnoszę wrażenie, są różne nazwy.
Natomiast jeśli chodzi o kości, to wydaje mi się, że z nóżki indyka nie podajemy, ale może coś pomyliłam :oops: .
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-10-20, 21:48   

Dziewczyny, ja piszę tylko swoje przemyślenia ;-)
Jest taka książka Atlas rozbioru tuszek drobiowych i jej przestudiowanie zapewne rozwiało by nasze wątpliwości, ale niestety nikt jej na chomika nie wrzucił :-/

W sklepach spotykam się z kurczaczymi nogami w 3 wersjach czyli cała noga (nazywana potocznie udkiem) i takowa noga podzielona na część górną i dolną (ale nie kojarzę, jak to w sklepach nazywają, bo kupuję zawsze całe kurczaki). Natomiast indycze kończyny dolne widziałam tylko w dwóch wersjach - udo/udziec i podudzie/golonka. Całej nogi nigdy nie widziałam, to byłby jakiś monstrualny kawał mięsa :shock: i nie wiem, czy sklepom kalkuluje się sprzedawanie czegoś takiego bo generalnie górna i dolna część nogi jest to trochę inne mięso.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-10-20, 21:59   

Skipper napisał/a:
Całej nogi nigdy nie widziałam, to byłby jakiś monstrualny kawał mięsa i nie wiem, czy sklepom kalkuluje się sprzedawanie czegoś takiego bo generalnie górna i dolna część nogi jest to trochę inne mięso.

No więc właśnie, też o tym pomyślałam i tak jak pisałam wcześniej nie widziałam takiej całej nogi. Udziec (znaczy ten górny) bywa bardzo duży, najmniejszy jaki udało mi się kupić to ok 800 g a normalnie to są średnio 2 razy większe. A ja np. tych golonek czy jak im tam ;-) nie lubię, więc czegoś takiego "w pakiecie" bym nie kupiła. No, chyba że kotom ;-)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-10-23, 00:09   

Chciałam jeszcze zapytać o wątróbkę cielęcą. Widzę, że zmieniły się dane i to dość znacząco, w starej wersji kalka wit. A było 15984 a teraz jest 37843 :shock: . Nie ma tutaj błędu?
 
 
Acharne 

Wiek: 33
Dołączyła: 08 Sie 2016
Posty: 4
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-10-24, 11:27   

Co do Wit A - chyba błędu nie ma, gdzie nie czytałam, było napisane, że wątróbka cielęca jest wątrobą najbardziej bogatą w witaminę A . Ja natomiast mam pytanie o zdublowane mięsa. Zauważyłam, że źródło jest inne, jednak przy wyborze mięsa nie ma podanego źródła, zresztą i tak nie wiedziałabym które wybrać. Teraz już zgłupiałam bo mają różne wartości odżywcze (minimalne ale jednak).
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-24, 11:50   

Acharne, Dagnes już odpowiedziała na ten problem, pierwszy wpis na tej stronie ;-)
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Acharne 

Wiek: 33
Dołączyła: 08 Sie 2016
Posty: 4
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-10-24, 12:24   

O przepraszam, dostałam chyba jakiegoś zamroczenia ;D zdawało mi się, że przeczytałam cały wątek :D
 
 
Ewik72 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-24, 22:17   

Po szybkim zerknięciu na wersję 1.8 pierwsze pytanie: pojęcie "średnia" to średnia z jakich baz? i czy polska baza to IZZ?
 
 
Winod 

Barfuje od: 09.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Wrz 2015
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-24, 23:30   

A ja bym się dołączyła do pytania o tego indyka... czy te wszystkie pozycje to są z kośćmi czy bez? Bo od dobrobytu danych w nowych kalku chyba zgłupiałam znowu i nie wiem.
_________________
"Kto jeno w niebo patrzy, tego i zamoczy". Jacek Kaczmarski
 
 
monikasan 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 11 Lis 2013
Posty: 269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-10-25, 21:56   

Bez kości.Mięso i skóra :->
 
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-10-25, 22:21   

Skąd wiesz :mrgreen: ?
Bo jak sprzedają np. udziec bez kości to nazywają to mięso z udźca.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-10-26, 06:59   

Skipper, z założenia chyba nie podajemy kotom kości indyka, bo są za twarde, więc można przyjąć, że to mięso bez kości
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne