BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla kotów
Autor Wiadomość
arachnea2012 

Udział BARFa: 25-50%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 64
Skąd: Drezno/Poznan
Wysłany: 2012-10-16, 18:33   

46 % Rind/wolowina (Fleisch/mieso, Herz/serce, Lunge/pluca, Euter/wymie, Niere/nerki) 31 % Brühe/bulion, 18 % Pute/indyk (Leber/watroba, Herz/serce), 4 % Shrimps/krewetki, Calciumcarbonat /weglan wapnia (?)

Ja kiedys pytalam w Animondzie o zawartosc Teuryny i Tauryna tez jest w ilosci 2500 mg/1kg suchej masy (nigdzie nie podana na opakowaniu, ale mam od nich maila dla dowodu).

Jakby cos bylo potrzebne moge sie poprodukowac z niemieckiego :)
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-10-16, 19:53   

Dziękuje dziewczyny....
Drogie Panie, ale tak pod względem..., jak to się ma jako posiłek np. kilkudniowy (jak wyjadę albo co gorszego....) może wie kto co nie co ?
Jak to się odbije na kocim zdrowiu.
Mówią, że kot ma ponoć 7 żyć, ale nie chciałabym tego sprawdzać :-(
  Zaproszone osoby: 2
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2012-10-16, 21:43   

Animonda Carny nie jest dobrą karmą. Kiedyś dagnes o tym pisała. Być może odnosiło się to do starszej wersji, ale chodziło m.in. o to, że mało w niej mięsa, a dużo tzw. produktów pochodzenia zwierzęcego. Na stronie 7 niniejszego wątku (post na samej górze) aurinko analizowała jeden z wariantów tej karmy, w ulepszonej wersji i nadal pozostawia ona wiele do życzenia (za dużo przeróżnych podrobów, brak informacji o zawartości fosforu i wapnia).
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-10-16, 22:27   

Dziękuję Margot :kwiatek:
  Zaproszone osoby: 2
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2012-10-16, 23:21   

Zgadza się - Animonda Carny nie należy do najlepszych karm. Tutaj jest analiza robiona przez aurinko:
http://www.barfnyswiat.or...highlight=#4759
Większość składu karmy to podroby i to wcale nie te najlepsze. Kot nie powinien jeść samych podrobów, bo jego naturalne ofiary nie są zbudowane głównie z nich. W związku z takim składem, podejrzewam też, że Carny zawiera o wiele za dużo fosforu, co nie jest dobre nawet dla kota ze zdrowymi nerkami.

yerba napisał/a:
co będzie najlepsze: PoN, Grau czy Terra Felis?

Chcę pomóc dobrze wybrać mokrą karmę, która będzie codziennym, podstawowym posiłkiem dla kota (1,5 roku).

Moim zdaniem nie należy karmić kota tylko jedną karmą, nawet najlepszą. Żadna karma nie jest idealna i nie zawiera wszystkich potrzebnych kotu składników, jak również nie zawiera różnorodności mięs i podrobów. Nawet w BARFie stosujemy różnorodne składniki i przepisy, co jest podstawą właściwego zbilansowania diety w długim okresie czasu. Decydując się na żywienie mokrymi karmami powinno się stosować naprzemiennie karmy różnych producentów w różnych wariantach smakowych, wybierając z polecanych. Tylko w ten sposób można zminimalizować ryzyko niedoborów spowodowanych brakiem poszczególnych substancji odzywczych w danej karmie.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2012-10-17, 07:40   

wczoraj przyszły próbki z modern pet

ten nowy z ryżem PON i ziwi pack
co do ziwi to wątpiłam żeby ktos sie połaszczył(kiedys poprzedni turnus nie tknął tej karmy,az wyschła )
teraz zaczęło sie niuchanie
ledwo Ziwi zdazyłam wysypać z woreczka
żarla nawet mała która je tylko mięso :food:
pałaszowały az miło

ale nie ze mna te numery
juz słyszałam o kotach ktore pierwszy dzień jadły Ziwi,a potem juz ani rusz

znowu ryżowy PON zjadły tak normalnie
krokiety podobne,ale jasniejsze niz normalny PON
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-10-17, 16:10   

Wydawało mi się, że mnie to nie będzie dotyczyło, że będzie tylko barf, a tu masz babo placek jestem zmuszona sprawdzić jak koty przyjmą mokra gotową karmę w sytuacjach awaryjnych.
Proszę podpowiedzcie czy na tym wątku jest wymienione kilka i jakich. :kwiatek:
Nigdy go nie czytałam wiec mam słaba orientację :->
  Zaproszone osoby: 2
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2012-10-17, 18:20   

Sandro,
na stronie 4, post dagnes u samej góry.
A w załączeniu poniżej:

http://www.barfnyswiat.or...er=asc&start=45

Jeżeli zależy Ci na tym, aby karma miała stosunkowo jak najniższy fosfor, i optymalny stosunek wapnia do fosforu, to osobiście polecam z tej listy Terra Felis (tylko mięsne, bo rybne mają za mało tłuszczu, prawie w ogóle). Co do pozostałych polecanych karm, to choć dobre jakościowo, to fosforu i wapnia w dziennej zalecanej porcji dla kota o danej wadze, mają dużo więcej niż dzienna porcja barfa (niż zalecane normy dzienne tych minerałów wg kalkulatorów barfowych).
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-10-17, 19:02   

Margot, kolejne podziękowania :kwiatek:
  Zaproszone osoby: 2
 
yerba 

Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 27 Cze 2012
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-17, 19:33   

dagnes napisał/a:
Decydując się na żywienie mokrymi karmami powinno się stosować naprzemiennie karmy różnych producentów w różnych wariantach smakowych, wybierając z polecanych. Tylko w ten sposób można zminimalizować ryzyko niedoborów spowodowanych brakiem poszczególnych substancji odzywczych w danej karmie.


Dziękuję :-D

To w takim wypadku ile czasu można karmić jednym rodzajem, z różnymi smakami danej karmy? Po jakim czasie przestawić na inny rodzaj? Mogłoby być tak: 2 tyg. Terra Felis (różne mięsne smaki), potem 2 tyg. PoN (różne smaki), potem kolejna polecana, itd.? Czy każdego dnia zmieniać? Ale chyba zmienianie każdego dnia nie jest najlepszą opcją skoro radzą powoli przestawiać kota na inną karmę?
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-10-18, 10:48   

Przepraszam, że tak długo zostawiłam wątek bez odpowiedzi, niestety sprawy związane z opieką nad maleństwem wyłączyły mnie z rzeczywistości na jakiś czas. Teraz powoli próbuje do tej normalności wrócić i zabieram się za analizy wg kolejności zgłoszeń :-)

Funkcjonuję w tej chwili głównie nocami, więc pewnie nocami będą się nowe teksty pojawiały
_________________
 
 
aśka 

Barfuje od: roku
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 177
Skąd: śląskie
Wysłany: 2012-10-18, 18:27   

Gratulujemy dzidziusia! :kwiatek:Fotki byłyby mile widziane. Cieszymy się że wracasz do analizy karm. :-D
 
 
chiiu 

Dołączyła: 20 Paź 2012
Posty: 7
Wysłany: 2012-10-20, 16:57   Witam ponownie

Witam wszystkich :) Kiedyś byłam na chatul ale miałam wieeelka przerwę w barfie.
Piszę ponieważ mam problem... moj kot nie chce jesc barfa... zlizuje co mokre i zostawia reszte tak robi tez z mokrymi karmami. Wstyd sie przyznac ale jedyne co mu smakuje i w miare zjada to Felix... potrzebuje pomocy moze ktos zna karmy ktore ewidentnie smakuja kociakom i sa w miare zdrowe, nie mam zbytnio wyboru poniewaz jest to kot jedzacy prawie caly czas suche, TOTW chce wlasnie kupic zeby nie jadl lichej karmy z marketow. Co najwazniejsze jest to kot uczulony na kurczaka... co gorsza ciagle chce pić ale nie z miski tylko z kranu a ta woda two chyba za zdrowa nie jest.... Jaka wode dodajecie do mieszanek lub lejecie do miseczek?
Zrobiłam pół zamrażarki barfa i juz miałam się załamać gdyby nie nowy kociak który wcina jak leci, na szczęśce, więc sie nic nie zmarnuje :D
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich :)
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-21, 08:46   

Czy Twój kot miał robione badania krwi ? pod kątem nerkowym i cukrzycowym, może warto zrobić...
 
 
chiiu 

Dołączyła: 20 Paź 2012
Posty: 7
Wysłany: 2012-10-21, 11:01   

nie miał musze własnie zrobić... ale badaliśmy kał i było wszystko w porządku. to może mieć jakąś zależność? kurde zmartwiłam sie :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne