BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla kotów
Autor Wiadomość
Avocado 

Dołączyła: 19 Mar 2012
Posty: 58
Wysłany: 2012-06-26, 19:46   

Witam.
Warto kupić?
http://www.zooplus.pl/sho...dla_kota/302245
Cena dość niska, ale nie wiem, czy to dobra karma...
Co sądzicie?
Nie zamierzam tym karmić w dużych ilościach, raczej jako przysmak. (jeśli konsystencja karmy na to pozwala, stosuje puszki jako nagrody podczas tresury)
Nie wiem niestety, jak wygląda w środku. Pewnie jak inne filetowe. I nie wiem tez, czy te sardynki to mięso, czy prod. poch. zwierzęcego. Ale czasem tak piszą a jest to mięso (np. tesco finest - marketówka dobrej jakości ;) filetowa).
 
 
neris 


Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 23 Sty 2012
Posty: 67
Wysłany: 2012-06-26, 20:24   

Avocado napisał/a:
Witam.
Warto kupić?
http://www.zooplus.pl/sho...dla_kota/302245
Cena dość niska, ale nie wiem, czy to dobra karma...
Co sądzicie?

O karmie Cosma możesz poczytać tutaj: http://www.barfnyswiat.or...highlight=#4371
W tym wątku też była analizowana, gdzieś na pierwszych stronach.
 
 
Avocado 

Dołączyła: 19 Mar 2012
Posty: 58
Wysłany: 2012-06-27, 14:29   

Dziękuje. Czy mogę dodawać do tego smalec, a jak tak to ile? Tak "na oko" nie umiem bo nie karmie barfem i nie wiem, ile się tego dodaje.
 
 
sia 

Dołączyła: 19 Maj 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-07-03, 14:01   

Taste of the Wild, czy Acana? Teraz jemy TOTW (tzn kotka je, żeby nikt mnie tu nie posądzał o bycie amatorką kociej karmy :lol: ) , ale szczerze mówiąc im więcej czytam, tym większy mętlik mam w głowie. Czy ktoś potrafił mnie będzie jednoznacznie uświadomić lub odesłać do wniosków nie powiększających mojego zakłopotania? :oops:
 
 
wistra 
BARFny Hodowca

Wiek: 33
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 108
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-07-10, 21:46   

Widzieliście nową Sanabelle No Grain?
ponad 200zł za 10kg, a w składzie 20% mięsa drobiowego (minimum), ale jednak tylko 20.
Co to za twór? :shock:
 
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1068
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-11, 00:38   

Mnie cena nie dziwi, porównywalna z RC a i jakość pewnie niestety też :roll:
 
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-11, 08:16   

SANABELLE NO GRAIN

Składniki:
Świeże mięso drobiowe (min. 20 %), płatki ziemniaczane, sproszkowane świeże mięso drobiowe, mąka ziemniaczana, tłuszcz zwierzęcy, mięso suszone i odtłuszczone, wątróbka (suszona), ekstrakt z mięsa, pulpa buraczana, sproszkowane jaja kurze, błonnik, siemię lniane, oleje rybne, suszone drożdże piwne, borówka brusznica (suszona), borówka czarna (suszona), sproszkowane muszle, sproszkowana cykoria, suszone kwiaty nagietka, ekstrakt z juki (suszony).

Składniki analityczne:

Białko 32.0 %
Tłuszcz surowy 16.0 %
Włókno surowe 3.0 %
Popiół surowy 6.5 %
Wapń 1.2 %
Fosfor 1.05 %
Magnez 0.07 %

Dodatki odżywcze:

Witamina A 17,000 I.U.
Witamina D3 1,500 I.U.
Witamina E 150 mg
Tauryna 2,000 mg

Dodatki technologiczne: Przeciwutleniacze

Moim zdaniem szkoda pieniędzy... Z tego co znalazłam na stronie Krakvetu odnośnie tej karmy bez zbóż to jest to kolejny przykład producenta, który idąc za trendem postanowił się obłowić i tanim kosztem wyprodukował karmę wcale nie dobrej jakości, a chce za nią dużo kasy, bo przecież nazywa się No Grain... :evil:

Z tego co widziałam karma ta i owszem nie ma zbóż, ale za to ma same ziemniaki (podejrzewam, że jeśli by mąkę ziemniaczaną i płatki ziemniaczane napisać razem jako ziemniaki to byłyby na początku składu) i na tym kończy się jej niezwykłość w stosunku do innych rodzajów Sanabelle. Zawartość węglowodanów wynosi w niej ok. 36% w suchej masie (nie znalazłam wilgotności, jednak na stronie producenta we wszystkich karmach wynosi 10%, więc tak też przyjęłam w wersji No Grain), czyli o wiele za dużo. Co najśmieszniejsze karma Sanabelle Adult zawierająca kukurydzę i jęczmień ma tych węglowodanów 35%.... Jak dla mnie jest to kolejny dowód, że producent nie rozumie idei karm bez zbóż dla kotów. Poza tym wszystkie karmy Sanabelle zawierają tzw. "przeciwutleniacze dozwolone przez UE", czyli najprawdopodobniej BHA i BHT przez co jak dla mnie są kompletnie zdyskwalifikowane jako karma dla kota.

Z nikłych zalet mogę wymienić dość dużą zawartość tauryny jak na suchą karmę i prawidłowy stosunek wapń, fosfor.
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1068
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-12, 16:25   

Dzisiaj w hurtowni wpadła mi w oko taka karma mokra http://www.catzfinefood.pl/karma-dla-kotow.html Co o niej myślicie ?
 
 
 
Anusi@k 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 136
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-07-12, 20:04   

Bianka na blogu ekozwierzakowym jest opis tej karmy.
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1068
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-12, 20:35   

Dzięki :kwiatek: , jeszcze zobaczymy co moje koty na to powiedzą :roll: Chciałabym mieć coś na czarną godzinę, kiedy BARFa pod ręką zabraknie...
 
 
 
MB 

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 20 Cze 2012
Posty: 120
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-07-18, 10:25   

Gdyby można było z małą prośbą... Jest wykaz najlepszych suchych karm, a może by tak wykaz najlepszych mokrych? Wiem, że jest wiele innych spraw :oops: , ale taki wykaz ułatwiłby niektórym życie - jak się gdzieś wyjeżdża z kotem, czy zostawia swoje futerko pod czyjąś opiekę, to czasami trzeba skorzystać z gotowizny no i chciałoby się wtedy dać kotu możliwie najlepsze żarełko.
 
 
Roxa 

Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 4
Wysłany: 2012-07-18, 20:07   

MB napisał/a:
Gdyby można było z małą prośbą... Jest wykaz najlepszych suchych karm, a może by tak wykaz najlepszych mokrych? Wiem, że jest wiele innych spraw :oops: , ale taki wykaz ułatwiłby niektórym życie - jak się gdzieś wyjeżdża z kotem, czy zostawia swoje futerko pod czyjąś opiekę, to czasami trzeba skorzystać z gotowizny no i chciałoby się wtedy dać kotu możliwie najlepsze żarełko.


Podłączam się do prośby :)
_________________
Roxa
 
 
Melanie 


Dołączyła: 24 Kwi 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-07-24, 18:48   

Dołączam się do prośby powyżej.

Przeczytałam cały temat, alemam już czerwone oczy i mętlik w głowie. Patrząc z tabelki porównań karm bezzbożowych, wychodzi na to, że przoduje Power of Nature (słabo dostępny, znalazłam tylko na allegro i na ekozwierzaku), applaws i ten ziwi. Nie widziałam jednak analizy PON, czy coś przegapiłam? Czy jest to godna polecenia karma?
 
 
Anusi@k 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 136
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-07-24, 19:00   

Bardzo dobre karmy to
Ziwipeak
Wild Cat
Power of Nature
Applaws
Orijen

Analizy wszystkich wymienionych karm można zobaczyć >>TU<< które zapożyczyły dziewczyny za zgodą Dagnes jeszcze z Chatula - są trochę stare ale większość się pokrywa - pomijając Applawsa i PONa mamy w obiecanej wersji MIX;) oczywiście jeśli chodzi o suche a mokre gdzieś były wymienione...hmmm...

Pamiętam że Dagnes wymieniała
Terra Felis,
Grau bez zbóż,
Miamor - ale to chyba nieaktualne bo skład się zmienił - na gorsze.
jeszcze coś było ale już nie pamiętam
ale napewno też dziewczyny poleciłyby
Ziwipeak
PON
i te nowe
Catz Finefood
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-24, 21:07   

Każda mokra ma tak jak sucha swoje wady i zalety. Moim zdaniem jedne z najlepszych i sprawdzonych przeze mnie to PoN (sama korzystam), Catz Finefood i ZiwiPeak. Oczywiście mają one swoje wady i zalety. Jeśli ktoś by chciał poczytać o tym to mogę coś naskrobać w wolnej chwili. Korzystam jeszcze czasami z mięsa w puszce Lunderland, ale nie są to takie zwykłe puszki jak PoN itd. bo jest to samo mięso zamknięte w puszce bez dodatku czegokolwiek innego, więc jak mam to czasami korzystam jako dodatek, czy jak zapomnę wyciągnąć mieszanki do rozmrożenia, a kot prosi o jedzenie. Dodatkowo wiem, że Grau bez zbóż jest też polecana.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne