BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla kotów
Autor Wiadomość
karola7 

Barfuje od: 09.2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 94
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-10-21, 21:05   

Co sądzicie o mokrej karmie Porta21 tej tutaj : http://www.zooplus.pl/sho...21_puszki/32434

Tzn ja wiem, że ma za mało tłuszczu i tauryny, ale to można dodać, chodzi mi o resztę "parametrów" bo producent podaje, że jest to karma kompletna, ale czy faktycznie ?
_________________
 
 
yerba 

Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 27 Cze 2012
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-22, 21:34   Re: Witam ponownie

chiiu napisał/a:
co gorsza ciagle chce pić ale nie z miski tylko z kranu a ta woda two chyba za zdrowa nie jest.... Jaka wode dodajecie do mieszanek lub lejecie do miseczek?


Kocie fontanny. :mrgreen: Dla znajomego kotka, który też tak lubi pic wodę fontanna okazała się bardzo dobrym rozwiązaniem. Są różne rodzaje, takie z których woda płynie podobnie jak w kranie albo takie z których woda ścieka po ściance. Dobrą opcją raczej jest przegotowana, wystudzona woda.
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-10-22, 21:58   

karola, ona jest tak samo zbilansowana jak wszystkie fileciki, czyli w ogóle :-)

Tak na szybko:
Ma za mało tłuszczu (o wiele za mało, w granicach 2,5% w suchej masie), za dużo białka (o wiele za dużo, ponad 67% w suchej masie), za mało tauryny. Rzeczywiście stosunek wapnia do fosforu tam gdzie podają jest ok, mają dodatek witamin A i E, ale w żaden sposób nie można jej nazwać karmą kompletną.
_________________
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2012-10-22, 22:02   

Też byłam zainteresowana tą karmą, bo to co pisali wyglądało zachęcająco, ale dobrze, że nie zainwestowałam w nią. Dzięki Aurinko :kwiatek:
Ostatnio zmieniony przez shana55 2012-10-22, 23:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2012-10-22, 23:20   

Chilu-mój kocur też nie chciał barfa,zlizywał z konserwy galaretkę itp :evil: - daję trochę barfa z dobrą konserwą i z wodą (taka gęsta breja) musi jeść! :twisted: Zostawiam nawet na 10 godzin i nic się nie dzieje - zjada po troszkę, jak coś zostanie dojada pies("w podskokach") Mam fontannę Drinkwel.(nie używam) Kupiłam przed trafieniem na forum z barfem,bo też lubił pić z kranu! - ale to nie wystarczyło podczas karmienia chrupkami - niestety się zatkał. :hair: Dlatego teraz jestem taka konsekwentna - ma jeść breję i już! :-P Bardzo chciałam mieć dużego grubego :mrgreen: kota - mam norweskiego leśnego - ale dba o linię do pozazdroszczenia :-/ Czasem aż mi wstyd że on potrafi, a ja podjadam niepotrzebnie (co prawda mam dostęp do łakoci-a on nie) :mrgreen:
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2012-10-22, 23:38   

Mojego norwega tez chciałam utuczyć, żeby był jeszcze większy i cięższy :-) ale póki co ma rok i dwa miesiące i wagę tylko 6.20 kg :-( jest na Barfie nieodwołalnie z reszta kotów, bo tez mi się zatykał na suchym :cry: Teraz zrobiły strajk wogóle od Barfa więc sporo się nakombinuję, żeby jadły breję mięsno - Barfową :-D
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2012-10-23, 07:38   

a u mnie te dwa koty ktore jedza tylko i wyłącznie mięso sa szczupłe,i zwarte
te pół na pół sa takie bardziej rozlazłe
wolałabym oczywiscie żeby ta jedna mięsożerna troche nabrała ciałka,bo wyglada jak bocian
ale chyba nie da rady

zamówiłam ta karmę PON z ryżem
na poczatku jak miałam próbke to rzuciły sie jak oszalałe
a jak juz duży worek to d....a
jakos im nie wchodzi
pewnie to i dobrze ..z ryżem :twisted:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2012-10-23, 18:49   

zenia napisał/a:
teraz zaczęło sie niuchanie
ledwo Ziwi zdazyłam wysypać z woreczka
żarla nawet mała która je tylko mięso :food:
pałaszowały az miło

ale nie ze mna te numery
juz słyszałam o kotach ktore pierwszy dzień jadły Ziwi,a potem juz ani rusz


I co Zeniu, jedzą dalej Ziwi ? Ja coś chyba pisałam na temat niejedzenia Ziwi na drugi dzień - mój kot, kolegi kot, potem oddałam karmę koleżance - dwa koty na drugi dzień nie chciały ruszyć, ostatecznie zeżarł wszystko jej trzeci kot. To był ZiwiPeak z dziczyzną :roll:
Z jagnięciną mój je dalej od czasu do czasu.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2012-10-23, 21:28   

te czy beda jadły nie wiem
Ziwi miałam tylko próbkę

kiedys inne koty ktore miałam nie chciały,pare płatków skubnęły z ciekawości i ni huhu :-?
musiałam wyrzucic bo wyschło lub oddać
więc nie ryzykuje
niech jedza surowiznę
 
 
Anusi@k 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 136
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-10-25, 11:35   

a ja mam pytanie trochę z innej beczki - czy ktoś wie jaka jest średnia przyswajalność suchej karmy? bo na pewno nie 100% bo nawet chyba mięso takiej nie ma - a suche karmy?
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2012-10-25, 12:01   

no ciekawe :?:
u mojego kocura mam wrażenie że tyle samo co zje to wydali 8-)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2012-10-25, 19:46   

zenia napisał/a:
no ciekawe :?:
u mojego kocura mam wrażenie że tyle samo co zje to wydali 8-)


Szczerze powiem, że mam takie samo wrażenie. Jak podje trochę suchej karmy (a ostatnio jest fanem Orijen z kurczakiem - na sam widok torby z karmą aż się trzęsie, ale jestem twarda i co najwyżej łyżeczka chrupek na ząb żeby z BARF-nego transu nie wypadł) to qupa od razu zdecydowanie większa i wyraźnie czuć, że gość był w toalecie.
Przy samych mieszankach z TCPremix trzeba szukać w kuwecie czy panicz strawił już żarełko, bo i ciężko cokolwiek wywęszyć w łazience :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2012-10-26, 07:35   

no ja mam porównanie
bo 4 jedza głownie batfnie (może 10% suchej skubną)
a kocur odwrotnie
sucha pzreważa
i w kuwecie sa kilogramy :hair:
moja najstarsza któa całe życie tylko i wyłacznie mięso ,to tak jak piszesz,w kuwecie trzeba szukać-ciemnie i małe
zresztą były tu juz fotki kup na barfie..więc tak to wyglada

no ale moze duże kocury takie robią
bo jego ojciec tez miał takie wielkie urobki
no ale w sumie tez jadł w większości sucha karmę
 
 
Anusi@k 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 136
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-11-01, 08:37   

Też sobie właśnie tak myślę... więc chyba nie można tak dosłownie brać tych parametrów z suchej karmy... jeśli chodzi o to białko czy fosfor itd.

Mam jeszcze jedno pytanko a mianowicie, co robi SELENIN SODU w karmach? Na wiki piszą że to substancja toksyczna...rozumie że w tanich karmach może występować takie świństwo ale w CATZ Finefood też jest i zgłupiałam;/
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-02, 09:05   

Trzeba by wysuszyć "urobek" i zważyć, i porównać z wagą tego co zjadł. Pod warunkiem, że je wyłącznie suche.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne