BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dolnośląskie - opinie, uwagi, informacje
Autor Wiadomość
Jara 

Barfuje od: 06.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Cze 2013
Posty: 198
Wysłany: 2013-11-05, 13:58   

Jeśli nie znasz "polityki" schroniskowej to nie polecam wydawać takich osądów. ;)
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2013-11-05, 14:18   

Jara napisał/a:
Jeśli nie znasz "polityki" schroniskowej to nie polecam wydawać takich osądów. ;)

A czy ja gdziekolwiek napisałam o kim piszę? Nie znam ani weta ani nikogo innego ze schroniska więc nie mam zamiaru personalnie nikogo oceniać. Pisałam o ogóle zachowań, niestety bardzo częstym wśród wetów schroniskowych.
Za to opinie o tym wecie słyszałam przeróżne, z przewagą tych złych.
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2013-11-05, 14:23   

Nina_Brzeg, jak sterylizowałam kotkę to z nia przyjechałam jako prywatna osoba z prywatnym kotem.
 
 
 
martens 

Barfuje od: 8 XI 2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 104
Skąd: USA
Wysłany: 2013-11-05, 17:46   

Nina_Brzeg napisał/a:
Z kolei Piasecka ma narkozę wziewną co jest dla mnie ogromnym plusem. Tyle, że strasznie negatywne wrażenie na mnie robiła za każdym razem ('przy okazji' bo nigdy nie zajmowała się moimi zwierzętami).

Ja dzwoniłam do Zwierzyńca ze 3 tyg temu pytać o wczesną kastrację (ja chcę mojego kocura kastrować na początku stycznia, będzie wtedy miał jakieś 4,5 m-ca) i rozmawiałam z dr Radochną (z tego co widziałam na stronie to ona jest chirurgiem, nie Piasecka). Powiedziała, że 4-miesięcznego kociaka może ciachać, ale zrozumiałam, że narkoza jest normalna. Ale może coś przekręciłam, bo szczur był kastrowany przez Piaseckiego i miał wziewkę. Będę tam za tydzień w poniedziałek to wypytam.
_________________
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2013-11-05, 18:05   

Wziewkę na pewno mieli ale nie wiem jak to teraz wygląda bo mają dwie przychodnie. Może wziewka poszła do gabinetu dla egzotycznych?
Jak coś będziesz wiedziała to daj koniecznie znać :kwiatek: No i jakbyś mogła to podpytaj od razu o to czego używają do znieczulenia i czy pod kroplówką kroją.
Miałam dzisiaj moich wetów popytać ale byłam tak przejęta szczepieniem, że zapomniałam...
 
 
martens 

Barfuje od: 8 XI 2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 104
Skąd: USA
Wysłany: 2013-11-05, 18:15   

Nie ma sprawy, popytam.
_________________
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-06, 03:05   Wrocław

Nina_Brzeg napisał/a:
Do Włodarczyka mam świetny dojazd (latami jeździłam ze szczurami do Piaseckiego, w tym samym budynku przyjmowali) a to też plus.
Z kolei Piasecka ma narkozę wziewną co jest dla mnie ogromnym plusem. Tyle, że strasznie negatywne wrażenie na mnie robiła za każdym razem ('przy okazji' bo nigdy nie zajmowała się moimi zwierzętami).
No nic, mam jeszcze trochę czasu więc mogę na spokojnie szukać.


Dr Włodarczyk w Kumaku również ma narkozę wziewną (kastrowałam u niego w październiku Aurelkę, z narkozą wziewną właśnie).
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
Ostatnio zmieniony przez Sojuz 2014-08-03, 12:19, w całości zmieniany 1 raz  
  Zaproszone osoby: 187
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1040
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-06, 09:15   Wrocław

Jara napisał/a:
Jeśli nie znasz "polityki" schroniskowej to nie polecam wydawać takich osądów. ;)


Ja mówie o konkretnych przypadkach "leczenia" chirurgicznego przez dr Raka w schronisku, których osobiście byłam naocznym świadkiem.

Ja tak coraz bardziej sobie klaruje obraz, ze z roznymi schorzeniami u roznych zwierzakow trzeba chodzic do roznych wetow, ktorzy sa specjalistami w danej dziedzinie. I szanuje bardzo jak mi wet jest w stanie prosto w oczy powiedziec, ze tutaj jego wiedza sie konczy, ze to nie jest jego dziedzina, nie jest w stanie dalej pomoc i najlepiej bedzie jak ktos tam sie uda do tego i tego specjalisty.
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
Ostatnio zmieniony przez Sojuz 2014-08-03, 12:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-11-06, 10:47   

Hebe napisał/a:
....z roznymi schorzeniami u roznych zwierzakow trzeba chodzic do roznych wetow, ktorzy sa specjalistami w danej dziedzinie. I szanuje bardzo jak mi wet jest w stanie prosto w oczy powiedziec, ze tutaj jego wiedza sie konczy, ze to nie jest jego dziedzina, nie jest w stanie dalej pomoc i najlepiej bedzie jak ktos tam sie uda do tego i tego specjalisty.


AMEN! :)
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Jara 

Barfuje od: 06.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Cze 2013
Posty: 198
Wysłany: 2013-11-06, 14:20   

Hebe napisał/a:
I szanuje bardzo jak mi wet jest w stanie prosto w oczy powiedziec, ze tutaj jego wiedza sie konczy, ze to nie jest jego dziedzina, nie jest w stanie dalej pomoc i najlepiej bedzie jak ktos tam sie uda do tego i tego specjalisty.

A znasz takiego? Bo ja przerobiłam wielu wetów, bardzo wielu i wszyscy udawali, że wiedzą co dolega mojemu psu.

Jedno wiem, cała Polska kuleje w psiek dermatologii. Wetów, którzy mają o tym pojęcie można zliczyć na palcach.
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2013-11-06, 14:49   

Jara, ja znam i to nie jednego. Jedna Pani wet, powiedziała mi wprost, że ona nie podejmie sie odsysania płynu z łokci mojej suce, bo dla niej to za duży pies jest. Podała mi 5 nazwisk z wymienieniem, do kogo mogłabym się udać i gdzie (prywatnie czy na kliniki). I to nie pierwszy raz jak spotykam się z taką osobą, która nie porywa sie z motyką na słońce tylko kieruje gdzie indziej.
 
 
 
truee 

Barfuje od: 01.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 34
Dołączyła: 22 Lis 2013
Posty: 63
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-28, 00:06   Wrocław

ja polecam dr Luizę Trzuszczak z zespołu Niedzielskiego,
do poczytania: http://www.zwierzaczek-wr...d=71&Itemid=204


odradzam zaś przychodnię na Energetycznej (pani Niedzielska jak się dowiedziała, że karmię BARFem zrobiła mi wykład o tym jak to źle i w wynikach krwi doszukała się anemii, choroby trzustki...) i na Gajowickiej (nieźle zdzierają)
Ostatnio zmieniony przez Sojuz 2014-08-03, 12:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-11-28, 00:20   Wrocław

Pani Niedzielska to mnie już niczym nie zaskoczy...... Ona i jej twierdzenie (koleżanka z psem była)- Pani! ten środek usypiający jest delikatny - litrami można lać! a czemu pies taki siny? aaaa bo nie oddycha....
Z resztą kot drugiej koleżanki miał przez x czasu po sterylce napady padaczkowe - skutek niedotlenienia podczas narkozy.
_________________
Paulinka i Dieselek
Ostatnio zmieniony przez Sojuz 2014-08-03, 12:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
truee 

Barfuje od: 01.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 34
Dołączyła: 22 Lis 2013
Posty: 63
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-28, 01:59   Wrocław

Dieselka - i co z tym psem koleżanki??

Ja zawsze chodzilam na Komandorską do kliniki Niedzielskiego, ale przenieśli na Psie Pole, nie chciało mi się jechać na morfologię tak daleko.
Poszłam więc do Niedzielskiej, bo mam najbliżej (oprócz Gajowckiej, ale tam się bałam rachunku, bo naprawdę biorą sporo za pierdoły, a nie wiem czy mają lab i wyniki były by od razu).
Po 15 min. przyszłam po wyniki. Pani Niedzielska każe usiąść i zaczyna... że Szanta ma dużą anemię, a skoro karmię barfem to nie powinno mieć miejsca. A jak usłyszała o barfie to zaczęło się... zaczopowane jelita... da da da da ;-) i że trzeba teraz kupić witaminki z żelazem, a najlepiej zmienić karmę, a tak w ogóle to wysterylizować, bo za chuda! (suka ON 28 kg). I badania na trzustkę zrobić... ;-)
Wieczorem pojechałam do dr Luziy powtórzyć mofrologię i wyszło ok. Wprawdzie czerwone krwinki przy dolnej granicy normy, ale porównałam wyniki z 2012 i wtedy były podobnie.
Ostatnio zmieniony przez Sojuz 2014-08-03, 12:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2013-11-28, 08:16   Wrocław

Dieselka, pani Niedzielska to chyba mało kogo jest juz w stanie zaskoczyć...

Co do wspaniałych przeżyć i rachunków to moją znielubiałą lecznicą jest Interwet na Ślężnej (wcześniej na Januszwickiej). Kilkanaście lat temu odrobaczajac szczeniaka wylądował on pod kroplówkami, bo mało nie zszedł. W zeszłym roku suka rozwaliłą łapę - rozciety, a właściwie perzpeołowiony opuszek - jak to ona w niedzielę wieczorem. Jedną z lecznic całodowobwą jaką znaliśmy to właśnie oni. Pojechalismy. Suka dostała usypiacz i czekali. Zostawiona w kagańcu, zupełnei sama w pokoju. Nikt nawet nie zapytał, czy suka wcześniej jadła i nikt nie zwracał uwagi, że może się zadławić jakby zaczęła wymiotować. Opuszek został zszyty. Niestety w tak cudowny sposób, że szwy rwały skórę. Psa dostałam nie wybudzonego zupełnie. Nie wiem nawet kto mi psa zszywał, bo na wypisie jest nazwisko Pani, któej wtedy anwet nie było. A za całą zabawę i fachową opiekę nad psem zapłaciłam 270 zł. Tak, wiem, że to niedziele, więc inna stawka, oraz wieczór, więc jeszcze inna stawka, ale 270 zł za zszycie (aczkolwiek trudno jest to tak nazwać) opuszka to gruba przesada.
Ostatnio zmieniony przez Sojuz 2014-08-03, 12:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne