BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Trawa dla kota - czyli dla psa
Autor Wiadomość
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2015-04-07, 20:20   

:kwiatek: Też dochodzę do takiego wniosku że lepiej w produkty pochodzenia zwierzęcego niż w trawę zainwestować.Kupię mączkę z małży i krewetki spróbuje podawać , lubią ryby więc myślę że zjedzą owoce morza.Ostatnio moje koty plują suplementami i chętniej jadłyby samo mięso. :-( a ja się strasznie martwię że im czegoś (w mojej wyobrażni wszystkiego) brakuje.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-04-08, 11:25   

vesela krava napisał/a:
Jedynym miesozerca, ktory trawi celuloze, jest mis panda, ale nawet i on musi obzerac sie bambusem caly dzien, by z tego wyzyc.

to panda jest mięsożercą? ale że jak? poluje na coś, czy owady zjada?
jeju, barfny świat to dla mnie cały czas źródło wiedzy wszelakiej :shock:

odnośnie mielonej trawy, to myślę, że kot po niej wymiotować nie będzie, bo wydaje mi się, że chodzi o fizyczne podrażnienie źdźbłem, a nie sam fakt jedzenia celulozy
ale ja bym podawała jednak świeżą trawę,
moje kozuchy uwielbiają się paść :roll:
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-04-08, 11:30   

Z wikipedii:
Panda wielka - Jej przynależność do drapieżnych nie ulega wątpliwości, jednak w rzeczywistości odżywia się pędami roślin (najwięcej żywi się pędami bambusu), lecz nie gardzi też rybami i małymi gryzoniami. Klasyfikacja pandy do zwierząt drapieżnych spowodowana jest budową układu pokarmowego. Jest on zbudowany jak u zwierząt spożywających pokarm mięsny.Z tego powodu panda musi jeść bardzo dużo, nawet do 40 kg dziennie. Spowodowane jest to tym, że panda trawi tylko 25% spożytego pokarmu (gdy na przykład krowy trawią 80% spożytego pokarmu)

No tak, panda to jednak mięsożerca, ale spoko. Ja ostatnio widziałam filmiki, jak sarna zjadła ptaka, a koń upolował sobie kurę (o tym to nawet dziadek mi opowiadał) :shock: ;-) Koniec OT!

Odnośnie tej trawy to też bym nie dawała. Pewnie nie zaszkodzi, ale mi się wydaje, że to podobnie jak z warzywami, nie wszystko, co przyswaja człowiek, przyswaja i kot.
 
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2015-04-08, 11:56   

Najgorzej że nie da sie wszystkiego wyliczyć tzn ile i jakich pierwiastków i witamin kot otrzymuje , ile z nich wchłania oraz ile tak na prawdę potrzebuje. Podając tran, olej z łososia, ryby,podroby można się pogubić w tym wszystkim a kalkulator też nie jest nieomylny i perfekcyjny.Muszę powprowadzać olej z łososia i inne do kalka bo nie zrobilam tego.
Kiedy dodam rybę w kalku to mam super wartości witaminy D , nawet za dużo. A czytałam tutaj że łosoś ma tej witaminy D znikome ilości - ten hodowlany.
Czy ktoś może wskazać gdzie są żródła tego jakie suplementy i ile kot powinien dostawać z mięsem. Skąd wiadomo że np. drożdże browarnicze i algi a nie coś innego, kto na to wpadł i dlaczego. Pewnie jest tu wszystko podane. :kwiatek:
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-04-08, 12:22   

Myślę, że po przeczytaniu poszczególnych wątków (całych) odnoszących się do danego suplementu powinnaś już dużo się dowiedzieć ;)
Jeszcze myślę, że dział barfna dieta drapieżnika jest przydatny http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=49
Chyba że nie o to chodziło :-P
 
 
mania6611 

Barfuje od: 20.04.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Kwi 2015
Posty: 6
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2015-05-24, 20:00   trawa w diecie psa

Chciałam spytać czy piesy mogą bezkarnie jeść trawkę? :-D Mój zbój regularnie sie podpasa na perzu i myślałam że to niezdrowy objaw a tu czytam że niektóre po prostu mają takie kulinarne upodobania.
Czyli można gadzinie pozwalać bez obawy o jego zdrowie ?
_________________
Mania
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-05-24, 20:47   

Raczej można ;-) Mój też ma właśnie takie upodobania (ale i nie tylko*). Trawa jedzona jest regularnie, czy to na spacerze, czy z kociej doniczki. Co zrobić. Chce - niech je ;-)

*W grę wchodzą też szyszki, całe patyki, ziemia, kiełki spod mchu itd itd...
 
 
mania6611 

Barfuje od: 20.04.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Kwi 2015
Posty: 6
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2015-05-25, 11:43   

To się uspokoiłam :mrgreen: No oczywiście patyki, korę i inne skarby też podjada. W takim razie na trawkę będę pozwalać. ;-)
_________________
Mania
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-02-12, 17:36   

Kurczę, moim futrom brakuje wiosny a właściwie zielonego.
Codziennie wskakują na parapet w nadziei, że może już jakaś trawa się pojawiła a tu nic….
Owies, który wysiałam, niejadalny, trawa "trawnikowa" też, papirusy niestety padły wcześniej, wykończone przez koty oczywiście. Dzwoniłam do kilku kwiaciarni czy nie mają papirusów, niestety nie, poszłam nawet specjalnie do Biedronki bo podobno tam bywają…
Pasta odkłakowa nie działa, tzn. musiałabym dać jej chyba z kg, żeby pomogła długowłosej Mai. Czeszę ją, ale i tak mnóstwo futra fruwa w powietrzu, więc dziewczyna najada się go na pewno też niemało.
Na drugi raz muszę pamiętać o uprawie najlepszej na świecie trawy, czyli perzu…
Nie chciało mi się wykopać paru kłączy na jesieni to teraz mam.
Spróbuję może z mielonym siemieniem lnianym albo babką płesznik, chociaż zastanawiam się jak one działają w tym przypadku? Pomagają wydalić te zbitki sierści? Oby….
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-02-12, 17:41   

W Kauflandzie często bywa trawa dla kotów w doniczkach
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-02-12, 18:02   

O dzięki, jutro polecę :-)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-02-12, 18:16   

Może w gazetkach zobacz, żeby nie lecieć na darmo - trawka bywa okresowo, nie non-stop (przynajmniej u mnie)
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-13, 07:28   

apple napisał/a:
Kurczę, moim futrom brakuje wiosny a właściwie zielonego.
w Reducie na Ochocie jest kwiaciarnia, w której można kupić prawdziwą (nie zboże) trawę. Kwiaciarnia znajduje się w alejce za careffourem (za bankiem PKO BP) na przeciwko stoiska fotograficznego i pralni. Często w tej kwiaciarni kupuje trawę dla kotów. Może się dzisiaj przejadę i jak będzie to nabędę - też dawno zielonego nie jadły.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-02-13, 19:22   

Byłam dzisiaj w Kauflandzie, nie czekam na gazetkę, chciałam sama zobaczyć co jest, bo naprawdę pilnie potrzebuję.
Kocia trawka jest, ale w postaci nasion, owsa zresztą, z pojemnikiem do wysiania. Skipper, to jest ta kocia trawa, czy bywa jakaś już "urośnięta", prawdziwa, nie owies? Moje owsem w ogóle się nie interesują.
Tufitka, byłaś może w tej Reducie? Jest trawa? I w jakiej ona postaci tam bywa?
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-02-13, 20:13   

Apple, ta trawa dla kotów, która bywa w Kauflandzie, to jest coś takiego (fotka co prawda nie najnowsza, ale trawa taka sama), cena z tego co pamiętam ok. 9-10 zł. za pojemniczek.

_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne