BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Padaczka u kota
Autor Wiadomość
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-13, 21:48   

Spytam (na wszelki wypadek) ale skoro będzie w spokojnym domku bez zwierząt, to faktycznie nie będzie potrzebna.

Jak odbiorę auto z naprawy (19 kwietnia zaprowadzam do mechanika i blacharza i w tygodniu zapewne go odbiorę) to w razie potrzeby jestem do dyspozycji. Gdyby trzeba było odwieźć Beso do domu to odwiozę. (jak nie swoim autem, to pożyczę od Mamy).
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-04-14, 01:17   

Tufitka napisał/a:
Gdyby trzeba było odwieźć Beso do domu to odwiozę. (jak nie swoim autem, to pożyczę od Mamy).


Super gdyby tak się udało :love: .

majro dogadaj się proszę z burą4 odnośnie wyjazdu tego 19 kwietnia. Dziewczyna napisała mi, że jeszcze tego nie uzgodniłyście. Zróbcie to więc proszę czym prędzej :kwiatek: . Chciałabym aby w poniedziałek już dokładnie było ustalone co i jak.
 
 
majra 


Barfuje od: 04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 130
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2013-04-14, 10:15   

silhaya nie wiem dlaczego wcześniej nie spytałam o godzinę wyjazdu. bura wyjeżdża o 13 :-(
czyli na 18 nie ma szans zajechać.nie przy takim natężeniu ruchu....
Co do powrotu do domu, dziewczyna jest zaklepana i przejeżdża przez moje miasto nawet. ale super ze jest więcej chętnych , jesteśmy zabezpieczeni
:lol:
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-04-14, 11:01   

W takim razie realnie rzecz biorąc na którą godzinę uda się dotrzeć do Wawy z Rzeszowa?
Wizytę trzeba będzie przesunąć, a jeśli się nie uda coś wymyślę.
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-04-14, 12:01   

Na 3 stronie wątku jak zaoferowałam pomoc, napisałam o godzinie wyjazdu. Wcześniej nie mogę - pracuję do 12. Trzeba liczyć co najmniej 5-6 godzin, zależy od tego gdzie i jak bardzo będzie zakorkowane. No i nie wiem dokąd mam dowieźć kota... Jeśli przyjdzie jechać przez pół Warszawy - a ja Wawy nie znam i jadę na nawigację - to można sobie dołożyć dowolna ilość czasu.
 
 
nina281 

Dołączyła: 14 Kwi 2013
Posty: 4
Wysłany: 2013-04-14, 17:21   

Bura4, ja moge po kota podjechac w miejsce, ktore bedzie Ci wygodne. To ja przejmuje go w Wawie. Mieszkam na poludniu, pracuje w centrum, lecznica nie wiem jeszcze ktora to bedzie, wiec podawanie Ci teraz adresu moja sie z celem. Jak zostanie ustalone gdzie kot ma miec pierwsze badanie, wowcza dogadamy gdzie sie spotkamy. To bedzie piatek wieczor, wiec beda korki wieksze niz zwykle. Trzeba umawiac najpozniej jak sie da (veta) lubnawet na sobote, jak sie da, poniewaz Beso wowczas zawioze do domu do mojego brata, mialby szanse dojsc do siebie po podrozy i oswoic sie z nowym domkiem.
Jesli bedziesz jechala z Krosna, wjezdzasz do miasta od strony Janek. To dobrze, poniewaz gdyby Beso mial miec w piatek zabieg rezonansu lub TG (prawdopodobnie w Milanowku), to moglybysmy sie umowic w CH Janki na przejecie kocurka. Stamtad bedzie tez o wiele blizej do Milanowka niz z jakiegokolwiek innego miejsca w Warszawie. Jesli wjezdzalabym od Al. Jerozlimskich, czyli od strony Pruszkowa, mozemy sie umowic tez w jakims okreslonym miejscu, pomysle tylko gdzie. Z aleji tez prosta droga do Milanowka, i Tobie po drodze.
Odpowiadam co do duzego pojemnika w domu, raczej nie bedzie potrzebny, moj brat nie ma zwierzakow, u mnie byc nie moge ze wzgledu na to ze zadne z moich nie toleruje obcych. Moj brat wie co to kot:-) bo opiekuje sie moimi gdy wyjezdzam. Wiec da sobie rade, gorzej jak beda ataki, ale o tym bedzie jeszcze czas pogadac.
 
 
majra 


Barfuje od: 04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 130
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2013-04-14, 19:12   

Nina miło Cie tu Widzieć :-D
W Jankach chyba najczytelniej byłoby się spotkać Wam, w sam raz po drodze:)
Zobaczymy czy ?Silhaya uda się zmienić godzinę wizyty...
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-04-14, 20:17   

Ninka, Skarbie Ty mój :love:

bura4 proponowała jeszcze na spotkanie parking pod Tomaszewskim przy Al. Krakowskiej. Jak się umówicie, tak będzie dobrze.

Beso ma umówioną konsultację na godz. 18.00 w piątek - ostatni możliwy termin. Jutro będę mówić o możliwym spóźnieniu. Może Olszewski zgodzi się Was przyjąć po godzinach nawet.

majro, jutro jedzie do Was transporterek, naszykuj rudzielcowi wcześniej wszystko, co będzie potrzebował, aby o niczym nie zapomnieć. Udało się w końcu zdobyć jakieś dokumenty od Pani wet?
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-04-14, 20:24   

No ja myślałam o Tomaszewskim, bo tam Zosi dałabym tez wątróbki, które dla niej będe wiozła. Zooosia jesteś?? Co Ty na to?? Może być w Jankach dla mnie to nawet lepiej.
 
 
majra 


Barfuje od: 04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 130
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2013-04-14, 21:07   

Silhaya aaaaaaaaaaa :shock: to super, po wszystkim odeślę na pewno :kwiatek:
Co do wetki to jedynym papierkiem mnie uraczyła z nazwą leku który teraz podaję...luminal 15mg, podane 1/8 tabletki zaobserwowano... to wszystko.
Żadnych badań nie miał robionych więc nie dołączę. Jako kocię dostawał elektrolity podskórnie, glukozę plus na obrzęk zastrzyk i tyle. Ona nie zapisuje wszystkiego, nie daje wypisów, wydruków...sądzę, że teraz po pół roku nie pamiętałaby rzetelnie ile i czego dostał..tak więc mało tych informacji.
Ah no i on nadal nie odrobaczony, pomimo ,ze dała mi wtedy pratel do podania pół tabletki. Czytałam, że dla niego powinna być podana 1/4 tylko.
Był odrobaczany tylko raz. Pomimo bardzo dużej ilosci nicieni nie miał powtarzanego odrobaczania, nie miał robionego badania qupki....a to najlepsza wetka u mnie :faja:

Wiadomo, że pasożyty oddziaływują na cały organizm...może to nie ważne, moze tak...no piszę jak wiecie co mi przychodzi do głowy a Wy znawczynie uznacie same czy ma to jakieś znaczenie ;-)

co do transportu, to jeszcze spróbuję spytać na FB czy ktoś jeszcze może wyjeżdża ciut wcześniej niż bura.
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-04-14, 22:05   

majro, to już będzie Besusiowy transporterek w prezencie od cioci ;-) .

Co do Luminalu mam nadzieję, że Beso dostaje 15 mg tabletki. Zerknęłam w książkę, podane są bezpieczne dawki minimalne skuteczne 0,1 -0,2 mg/ kg m.c. Jeżeli Beso waży ok. 3 kg to powinien dostawać min. 0,3 - 0,6 mg/dzień. Standardowo stosowana dawka to 2-5 mg. Na pewno nie należy podawać więcej niż 1/8 tabl. to jest absolutne max. Wielkość okruszka ma więc ogromne znaczenie.

majro, pasożyty, o ile w ogóle tam jeszcze są, trzeba by skontrolować badaniem parazytologicznym.

Edit: Wizyta przesunięta na godz. około 21.00 tego 19.04. :hura: Jak dojedziecie Tak będzie dobrze. Doktor przyjmie Beso tak jak dojedziecie. Pracuje zwykle do godz. 22. Jedziecie do tej lecznicy:
http://www.przychodnia-au...d=100&Itemid=91
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-16, 08:37   

Ja bym go odrobaczyla, niezależnie od badania kupy (tzn. bez badania kupy. W takim badaniu często nic nie wychodzi, mimo że kot wymiotuje robalami).
Znane są przypadki, że kot mial padaczkopodobne ataki na skutek zarobaczenia, robaki byly w wątrobie.
Tutaj myślę, że warto by było odrobaczyć homeopatycznie.
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=1234
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-04-16, 10:02   

Tutaj ewidentnie mamy stan pourazowy i to z nim należy wiązać występowanie drgawek. Odrobaczanie homeopatyczne - będzie czas na nie później.
Leki przeciwpasożytnicze poza łagodnymi tj. pyrantelum, mogą powodować objawy niepożądane w obrębie UN: objawy padaczkowe, niezborności, zawroty głowy, wymioty, zaburzenia widzenia, przyspieszenie perystaltyki jelit i inne. Jest to dosyć szeroko opisane na necie. Poza tym mogą wystąpić interakcje między lekami podawanymi w trakcie leczenia ogólnego a środkami przeciwpasożytniczymi. W piątek Besuś,w asyście dwóch anestezjologów wet. będzie poddany narkozie w celu wykonania badania MR. Za zaleceniem weta - neurologa prowadzącego ma nie dostawać, do czasu konsultacji, żadnych leków poza tym nieszczęsnym Luminalem. Na pewno zostanie włączone właściwe leczenie p/padaczkowe. Będzie też czas na decyzje o badaniu parazytologicznym i ew. odrobaczeniu silniejszymi środkami jeśli będzie taka potrzeba.
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-16, 10:18   

Sihaja, dlatego zaproponowałam odrobaczenie homeopaią.
I zgadzam się, że lepiej z tym poczekać do "po wizycie".
Natomiast myślę, że homeopatia nie będzie kolidowala z zadnymi ew zaleconymi lekami czy badaniami.
A odrobaczenie homeopatyczne pozwoli uniknąć tych wszystloch niepożądanych efektów odrobaczenia tradycyjnego.
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-04-16, 10:25   

Tak, ale w tej chwili majra nie ma na to kasy ani głowy. Koncentrujemy się w tej chwili na tym, co jest najważniejsze. Wszystko już dopięte jest na ostatni guzik. Mocno trzymajcie kciuki za Beso :kwiatek: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne