BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witamina C
Autor Wiadomość
sikora 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 53
Dołączyła: 02 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2013-10-14, 10:53   

shana55 napisał/a:
Sandra :kwiatek:
To tez jakaś opinia, Tombak nie jest głupi :-) Tylko znów wracamy do pytania czy wit.C syntetyczna ale Lewoskrętna w przeciwieństwie do Prawoskrętnej jest zła czy dobra?? Tombak też nie precyzuje o której syntetycznej mówi.


Prawo czy lewo to chwyt marketingowy. Istnieją oczywiście obie , ale i naturalny kw. askorb. z owoców i syntetyczny proszek z apteki to wit. lewoskrętna. Prawoskrętny kwas askorbinowy nie jest lekiem i się go nie produkuje po prostu. To wyczytałam na forum jakichś chemików.
_________________
www.kocimzdaniem.cba.pl
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-10-14, 11:34   

Jeszcze jeden art. (nie Tombak) opierający się na badaniach i wypowiedziach znanych naukowców.
Nie zamieszczam tych linków aby straszyć, ale wiedzieć warto, bo tyczy się naszego zdrowia.
http://www.google.pl/url?...lAyXQVW10u3Szcg
  Zaproszone osoby: 2
 
sikora 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 53
Dołączyła: 02 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2013-10-14, 11:58   

To pewnie wszystko prawda, zawsze najlepsza będzie naturalna wit z bioflawonoidami w związku , bo już o tym słyszałam na wykładach kolagenowych, ale trzeba też włączyć własny mózg , nikt nie pisze taqkich opracowań po to żeby nas przestrzec i byśmy się sami leczyli , ale by sprzedawać, a i tu na końcu tego wykładu jest link do strony na której znalazłam to co wszędzie :


"SUPERBONUS:

kupon na bezpłatną konsultację u autora: w realu, przez Internet, lub telefon z zakresu suplementacji, lub wspomagania leczenia, rehabilitacji z zastosowaniem preparatów witaminowo-mineralnych - wartość 40 zł.

Zamów ten unikalny ebook już teraz, zgarnij wszystkie dodatkowe bonusy i niech ta publikacja będzie dla ciebie i twoich bliskich przewodnikiem po produktach niezbędnych dla zachowania i poprawiania zdrowia."
_________________
www.kocimzdaniem.cba.pl
 
 
sikora 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 53
Dołączyła: 02 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2013-10-14, 15:45   

Teraz dopiero jestem po dokładniejszej lekturze tego opracowania i konkluzja artykułu jest taka , że wit c sztuczna bardzo szkodzi , a naturalna , którą można nabyć u autora zapewne, jest dobra i nieszkodliwa. Artykuł jest tak tendencyjny, a miejscami niedorzeczny i zabawny , że szkoda czasu by go czytać..... Polacy , to jednak naród myślący i ten art. chyba nie jest do nas adresowany. Macno przesadzone. Takie jest moje zdanie.
Wiadomo natomiast , że każda naturalna wit. c jest lepiej przyswajalna niż syntetyczna , ale trudno mi się pogodzić z tym , że syntetyczna to trucizna!!!
Trzeba w miarę możliwości jadać naturalną ,ale nie dajmy się zwariować. Noblista Pauling http://www.faceci.com.pl/pauling.html , który całe życie badał wit C jadał 16 g dziennie i to syntetycznej i żył ponad 90 lat.
Na przemyślenie: gdy bierzemy hipotetycznie -100 mg wit c naturalnej za 100 zł i jest ona przyswojona w 100 procentach to zapłacimy mniej niż za 100 mg wit po 30 zł , która przyswoi się w 20 %, prawda?
Naturalne znam takie- Acerolę, Colway, Calivita. W aceroli bioflawonoidy są ponoć dodawane sztucznie, Colway jest to liofilizowany sok z pomarańczy gorzkiej i kilkudniowego kiełka gryki, a caliwity nie znam. Ja jadam colway - 52 zł za 100 szt po 200 ml. , ale zamówiłam też forumową syntetyczną.
_________________
www.kocimzdaniem.cba.pl
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-14, 16:13   

Sandra napisał/a:
Jeszcze jeden art. (nie Tombak) opierający się na badaniach i wypowiedziach znanych naukowców.
Nie zamieszczam tych linków aby straszyć, ale wiedzieć warto, bo tyczy się naszego zdrowia.
http://www.google.pl/url?...lAyXQVW10u3Szcg
Wg mnie te dwa artykuły, Tombaka i ten, przedrukowuja od siebie nawazajem, maja dokładnie takie same sformulowania.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-10-14, 21:17   

sikora napisał/a:
Artykuł jest tak tendencyjny, a miejscami niedorzeczny i zabawny , że szkoda czasu by go czytać..... Polacy , to jednak naród myślący i ten art. chyba nie jest do nas adresowany. Macno przesadzone. Takie jest moje zdanie.

Mnie tam nie szkoda czasu aby czytać :-P ,
A no właśnie Polacy to naród myślący i każdy może sam wyciągnąć wnioski....
Net jest pełen przedruków i powieleń. Tego się nie uniknie.
  Zaproszone osoby: 2
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-15, 07:41   

Sandra napisał/a:

Net jest pełen przedruków i powieleń. Tego się nie uniknie.
To prawda, chodziło mi o to, że to nie są wiadomości z różnych źródeł, do których, takich samych, autorzy doszli różnymi drogami, tylko są zaczerpnięte z jednego miejsca.

Poza tym nadal mnie nurtuje to że ponoć "nadmiar witC syntetycznej zagęszcza krew", bardzo bym chciala to wyjaśnić, bo wg mnie jest odwrotnie, rozrzedza.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-10-15, 13:24   

Kaziu :kwiatek: ...i do tego przydałaby się nasza dagnes lub jakaś inna mądra głowa.
  Zaproszone osoby: 2
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-10-15, 13:49   

Kazia napisał/a:
Poza tym nadal mnie nurtuje to że ponoć "nadmiar witC syntetycznej zagęszcza krew", bardzo bym chciala to wyjaśnić, bo wg mnie jest odwrotnie, rozrzedza.

Jak dla mnie to błahostka, której nie należy nawet brać pod uwagę. Prostym krokiem, by się tym nie martwić to przyjmowanie naturalnej wit. C. Ja biorąc dziennie 3-5g witaminy C w proszku nie zauważyłem efektów ubocznych.
 
 
sikora 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 53
Dołączyła: 02 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2013-10-15, 14:40   

Sandra napisał/a:
sikora napisał/a:
Artykuł jest tak tendencyjny, a miejscami niedorzeczny i zabawny , że szkoda czasu by go czytać..... Polacy , to jednak naród myślący i ten art. chyba nie jest do nas adresowany. Macno przesadzone. Takie jest moje zdanie.

Mnie tam nie szkoda czasu aby czytać :-P ,
A no właśnie Polacy to naród myślący i każdy może sam wyciągnąć wnioski....
Net jest pełen przedruków i powieleń. Tego się nie uniknie.


Oczywiście , że czytać warto , ale nie wszystko. Bo czy możliwa jest zmowa koncernów farmaceutycznych i wszystkich lekarzy w imię pieniędzy dla koncernów ? wszyscy wiedzą i nie mówią nikomu kto nie jest lekarzem i farmaceutą, że witamina c z apteki to żółta śmierć ? Nie mówią rodzinie, żonie , cioci i koledze, bo ukrywają tajemnicę dla koncernów, żeby te więcej zarobiły? Czy ciocia lekarka nie powiedziałaby, żeby nie brać zbyt dużo wit C bo można dostać miażdżycę , albo zakrzepicę?
_________________
www.kocimzdaniem.cba.pl
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-10-15, 19:08   

sikora napisał/a:
Bo czy możliwa jest zmowa koncernów farmaceutycznych i wszystkich lekarzy w imię pieniędzy dla koncernów ?

Do poczytania....
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=1151
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=1030
  Zaproszone osoby: 2
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-10-18, 10:58   

Okay, mamy tę lewoskrętną pozyskiwaną z sorbitolu, jest niby naturalna, ale jest produkowana w laboratoriach. Jest ona półproduktem, z której w Polsce dalej produkuje się naturalne suplementy diety, dodaje się acerolę, ekstrakt z owoców róży, porzeczki, jagód goji. Czy wiecie, że suplementy z aceroli i jagód goji fałszuje się poprzez dodawanie sztucznej witaminy C?
W kwestii kuracji Tombaka sokiem z cytryn - polecam wypróbować każdemu. Ja stosuję kilka razy w roku, a do tego jem sporo warzyw i owoców, piję dużo świeżych soków, mimo to cierpię raczej na niedobór niż nadmiar witaminy C.
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-10-21, 19:08   

Czy w takim razie 1/2 łyżeczki "naszej" sypkiej wit. C na szklankę wody, a do tego szczypta (na czubek noża) L - karnityny będzie dobrze ? Wystarczy 1 raz dziennie - czy można więcej ? Pomoże ktoś ? :kiss:
 
 
Halinasos 

Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 67
Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 25
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2013-10-21, 20:14   

1/2 płaskiej łyżeczki od herbaty to ok.2g witaminC.
Jeżeli przygodę z witaminą dopiero zaczynasz to jest to wg mnie za dużo.
Bezpieczniej zaczynać od dawek mniejszych. Poza tym im bardziej skoncentrowany roztwor tym kwaśniejszy /a tym samym mniej przyjemny w przyjmowaniu/.
Witaminę najlepiej przyjmować parę razy w ciągu dnia, gdyż nie akumuluje sie w organizmie i nadwyżka zostanie wydalona.
Przy przyjmowaniu większych dawek ta zasada też obowiązuje.
A L-karnityna w jakim celu ma być dodana?
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-10-21, 20:43   

No, trochę się przeziębiłam i dzisiaj już sobie wypiłam te 1/2 łyżeczki (nawet nie taka płaska) z karnityną ( na lepsze trawienie węgli ?) Dla mnie wcale nie było to kwaśne (nie słodzę kawy ani herbaty, a na noc robię sobie wodę z cytryną lub sokiem z żurawiny) Dziękuję, że mi odpowiedziałaś :kwiatek: 2 razy dziennie mogę taką porcję sobie wypić ? (dla mnie całkiem smaczne) Czy oprócz smaku coś przy tej dawce może być nie tak ? :niewiem:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne