BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jadłospis dla 25kg Pita
Autor Wiadomość
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-09-20, 23:29   

Ja miałam raczej na myśli podawanie kości i podrobów w jednym posiłku.
Super się do tego nadają korpusy ptasie (kurze, gęsie, kacze, czy jakiekolwiek inne). To prawie same kości są z małą ilością miesa. Napakować do środka podrobów i ew mięsa i podać tak psu. Mój bardzo sobie ceni takie nadziewanki. I jest genialnym sposobem na właśnie takie psiaki, które bardzo reagują na za dużo kości czy podrobów na raz.
Bo z kolei podając jeden dzień podroby, drugi kości po prostu jednego dnia będzie luźna kupa a drugiego twarda..
Znajdziecie sobie wasz własny złoty środek w końcu. Bo to też każdy pies i jego człowiek mają inaczej.
Podpowiedź do krojenia płuc - jak nie masz naprawdę ostrego noża to polecam nożyce do mięsa. Tak samo z resztą jeśli masz żołądki w całości. Nożycami idzie raz dwa
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-09-20, 23:57   

Kładziesz taką paczkę na blat na godzinę. Potem bierzesz do łapki tasak albo długi i ostry nóz oraz do rugiej łapki młotek. Przykładasz, walisz młotkiem i dzielisz sobie na 4 części - pi razy drzwi po 250. Dajesz te 750 a resztę chowasz do zamrazarnika. jeżeli zrobisz tak od razu z paczkami które przyniesiesz do domu - masz problem rozwiązany.
Ja nie wierzę, zeby łąta, pręga, żeberka wieprzowe były droższe od gotowców...
 
 
Viktoria 

Barfuje od: 07.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 24 Maj 2013
Posty: 68
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-10-23, 17:28   

isabelle30 napisał/a:

Ja nie wierzę, zeby łąta, pręga, żeberka wieprzowe były droższe od gotowców...

Mięso kupuje w sklepie z mięsem dla psów, kilogramowe mielonki i owszem wychodzi taniej niż zakup w mięsnym. W mięsnym i na tagu też kupujue, ale z tego sklepu to podstawa.

BARF działa na mojego psiaka rewelacyjnie, jak wzięliśmy go w czerwcu ze schroniska nie dość że był przecinkiem to w połowie łysy, sierść którą miał była szorstka, matowa, nieprzyjemnie było go nawet głaskać, brzusio i pod pachami, wokół oczu, okolice uszu - niemalże łyse, a teraz sierść piękna, błyszcząca, mięciutka, a jaka gęsta :) Ciałka ładnie nabrał, dużo się ruszamy więc i mięśnie już się ładnie rozbudowały, jak tylko mogę to BARFa polecam :)

Co do mrożenia to właśnie tak to rozegrałam, że wyciągam paczke na godzinke z lodówki, i później dzielę w zależności od potrzeb na połowe czy ćwiartki i reszta do zamrażary.

Mam teraz jednak kilka nowych pytań. Bilansuje sobie na miesiąc, wbijam w kalkulator BARFowy. Suplementy już ogarnęłam, wg poleceń kalkulatora, wybrałam: tokovit E 100, sól morską jodowaną, mączkę z alg.
Z kalkulatora wynika że żelazo mamy w normie. Ja często kupuję świeże mięsko na targu, czy kości z których jeszcze dosłownie kapie krew, dodatkowo ile moge to z kości wygrzebuje szpik, jak rozmrażam mięsko to też sporo krwi przy rozmrożeniu z niego spływa ( z wodą oczywiście). Czy rzeczywiście w takim przypadku suplementowanie hemoglobiny jest zbędne?

Jeśli chodzi o urozmaicanie gatunków mięs to staram się żeby było jak najbardziej różnorodnie, w tym miesiącu mamy sarne, jelenia, wołowine, cielęcine, indyka, królika, kure, makrele i łosocsia. W zeszłym był dzik, wołowina, królik, pstrąg, łosoś, makrela, gęś, kaczka i cielęcina.
W miesiącu dostaje 2 kg ryby. W kalkulatorze wyskakuje mi nadmiar witaminy D oraz A - czy to duży problem? Jak to zredukować?
I jeszcze jedno pytanie, on nie przepada za dziczyzną. Jak dostaje samo mięso z dzika czy sarny to robi kilka podejść nim cokolwiek zje, bierze do pyska, wypluwa, mieli. Jak ma pomieszane z czymś innym to zjada bez problemu. Czy w ramach urozmaicenia mieszać mu dziczyzne z innymi gatunkami mięs czy zupełnie mu to darować?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne