BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Qpa na BARFie
Autor Wiadomość
Dzaruna 


Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 40
Dołączyła: 10 Sty 2012
Posty: 183
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-04-27, 10:26   

Kupa Maby jest cała powleczona śluzem z zewnątrz i to takim prawie białym. Wygląda to tak jakby kupa była w powłoczce. Nie wychodzi on z kota jest tylko na kupie. Zaqpach jest dziwny ale nie jakis straszny czy intensywny.
Co do Diega to jest trochę inaczej ale on jeszcze chyba nie doszedł brzuszkowo do ładu po mieszaniu barfa z suchym w sensie, że już są twarde ale jeszcze ze dwie miękkie kropelki są jest też śluz ociupinką krwi. Zresztą jeszcze się przyjrzę jak zrobi bo w tej chwili jakoś mam tylko kupę Mamby w pamięci bo ją rano sprzątałam heh
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-06-04, 10:53   

Może trochę odbiegnę od tematu, ale ostatnio zapomniałam rozmrozić mieszankę więc w jeden dzień Lucyfer dostał suchą... Biegunki nie było, ani nic- kupa zwarta itd., ale zapach tak powalający, że musiałam wietrzyć mieszkanie. Gdyby tego było mało kupa była kleista, więc cały tyłek, portki, ogon i jedna z tylnych łap była w kupie i zanim się zorientowałam Lucyfer sobie tak pochodził po mieszkaniu... Tyłka nie mogłam mu domyć przez 15 minut. Dzięki bogu, że ten mój kot ma anielską cierpliwość i ze stoickim spokojem znosił mycie. Na BARFie kupa nie pachnie wcale, jest zwarta i niemazista.
 
 
kwiatpaczuli 


Barfuje od: 04-2012
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Kwi 2012
Posty: 86
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-06-04, 14:45   

Qpa na BARFie.

U nas nie było lekko. Kiedy Arash jadł suche, qpa była 1 raz, 2 razy dziennie, w ilości większej niż przyjął pokarmu. W dodatku maziste, klejące, zawsze błyszczące, z zabójczym aromatem potęgowanym przez iście królewski Arashowy zwyczaj niezakopywania po sobie. W dodatku zawsze łapką jakimś sposobem wdepnął i roznosił po mieszkaniu, nie mówiąc już o oblepionym tyłku i zostawianiu pieczątek na kremowych narzutach i kocach :evil:

Arash w pełni BARFuje dokładnie 16 dni. Pierwsza Qpa pojawiła się 3 dni po pierwszym posiłku. Później były przerwy 4 - dniowe. Taka mała częstotliwość wypróżniania dość mnie przeraziła, ale na szczęście Sihaya przybiegła z pomocą i wyjaśniła że to ok 8-)

Qpa po BARFie jest prawie bezwonna (kiedy dodałam do posiłku siemienia lnianego trochę jednak waniło), jest malutka (jak na "nierobienie" 3 dniowe) i zwarta.

I kolejna zaleta BARFa odkryta:
Żwiru znacznie mniej ubywa :)
_________________
"to co robimy dla innych jest tym co warto robić"
 
 
oli-vka 


Barfuje od: 01.2011r.
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2011
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-06-04, 15:40   

U Nas na BARFie kupa co 2 dni (u obu kotów), właściwie bezwonna. Na puszkach (dajemy czasem podczas wyjazdów) już większa i nieco śmierdząca, a na suchym (rzadko jedzą i naprawdę niezłe, czyli Orijen i Ziwi Peak) już wyraźnie czuć w całym mieszkaniu i nieco rzadsza niż na BARFie, ale nie za rzadka. I wszystko jasne :-P
_________________
Pozdrawiamy! Oliwia, Bąbelka oraz Franek!
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2012-06-05, 08:18   

dokładnie
u mojej 100 procentowaj mięsożernej kupa mała ciemna ,nie dająca sie we znaki
u tych sucho lub mieszanych kupa duża ,i dająca sie we znaki :twisted:
kiedys jak karmiłam zwykłymi karmami
zwłaszcza mój kocur,to kupy były wielkie .okropne
 
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-06-05, 08:25   

Moje koty (100% BARFa) robią wysuszone, wąskie, ciemne kupy, nawet Smilka z wrażliwym jelitem, która poprzednio robiła krowie placki. Ale nie mogę powiedzieć, by nie było brzydkiego zapachu...
  Zaproszone osoby: 2
 
coztego 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-06-05, 09:59   

A ja nie widzę różnicy, jedna kocica jest na BARFie 100%, druga na Orijenie, wcześniej była na RC, obie kupy robią niewielkie i twarde, zapaszek umiarkowany. Obie robią raz dziennie, barfowa czasem co drugi dzień.
 
 
Ramdens 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-06-05, 23:07   

U nas kupa co 1-2 dni, mała, ciemna i twarda (Meteor wręcz strzela kupą w kuwetę..). Parę razy zdarzyło się, że była dopiero po 4 dniu, ale po zjedzeniu trawki częstotliwość wracała do normy. Co do zapachu.. Na odległość nie czuć, ale przy sprzątaniu kuwety jednak trochę śmierdzi - chyba, że już zdążyła wyschnąć przed przybyciem łopatki... ;-)
 
 
ona88 

Dołączyła: 19 Maj 2012
Posty: 29
Wysłany: 2012-06-14, 22:36   

mam problem. otóż na razie karmię obie kotki samym mięsem i chyba trochę się "zakorkowały"... zawsze rano obie robiły kupę, teraz jest jedna na 2 dni, a w tej chwili od 3 dni nie było żadnej...
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-06-16, 10:48   

Proponuję podać kotom po kilka ml świeżo wyciśniętego soku z buraka, trochę kleiku z siemienia lnianego, ewentualnie zrobić lewatywę z ciepłej wody (jednorazowo do 5 ml doodbytniczo). Gdyby nie było efektu lewatywę warto powtórzyć kilka razy na dobę. Pomocny może być też masaż brzucha oraz ciepłe okłady (termofor).
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-16, 11:59   

Sihaya napisał/a:
Proponuję podać kotom po kilka ml świeżo wyciśniętego soku z buraka, trochę kleiku z siemienia lnianego, ewentualnie zrobić lewatywę z ciepłej wody (jednorazowo do 5 ml doodbytniczo). Gdyby nie było efektu lewatywę warto powtórzyć kilka razy na dobę. Pomocny może być też masaż brzucha oraz ciepłe okłady (termofor).
Na początku tego wątku było tłumaczone że przy karmieniu BARF kupy mogą być co 2-3 dni, niektórym kotom się musi "nazbierać". U mojego kocura kupy wprawdzie były codziennie, ale dosłownie 1-2 cm cienki twardy bobeczek...więcej kocur nie mial. Przyswajał prawie wszystko i nie było odpadów.
 
 
kasumi 

Barfuje od: 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 05 Maj 2012
Posty: 48
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-06-17, 11:23   

Moje kupczą co ok. 2 dni, klocki są małe, wąskie, twarde, ciemne i w zasadzie bezzapachowe. Jednak ostatnio po dłuższym podawaniu jednego typu mieszanki Sezamiec robił luźne kupy, ale z podobną częstotliwością. Po przejściu na inną mieszankę problem ustał.
_________________
 
  Zaproszone osoby: 3
 
Sonya 

Barfuje od: kwie 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 164
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-06-27, 13:37   

Moja kicia ostatnio robi kupki mniej regularnie niz wczesniej, 3-4 dni kupek nie ma, pozniej pojawia sie jedna mala sucha sierotka przez dwa dni i znowu 3-4dni przerwy. Ale nie martwie sie bo kicia ma miekki brzuszek, zachowuje sie zdrowo, nie lize sobie dupki a kupki sa ladne :)

Miala jeden taki tydzien gdzie kupki nie bylo przez 5 dni, podalam jej glutka z siemienia ale nie wiem czy to on pomogl czy tak po prostu bo kupka byla godzine po podaniu siemienia :)
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-06-27, 23:02   

Sonya napisał/a:
Miala jeden taki tydzien gdzie kupki nie bylo przez 5 dni,

Nie wiem czy to nie wyjątkowa przypadłość syjamów :-D ,
Mój Pinto nosi się z qpą też tak długo........
  Zaproszone osoby: 2
 
Sonya 

Barfuje od: kwie 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 164
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-06-28, 17:02   

Bo na kupke musi byc odpowiedni nastroj ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne