BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Regulamin - propozycje dot. treści i jej zmian, dyskusje
Autor Wiadomość
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-10-31, 09:45   

Jestem na tak, chyba nawet bez komentowania.
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-10-31, 11:17   

dagnes napisał/a:
Moim zdaniem kwestia ta powinna zostać uregulowana w Regulaminie bo to jedyny sposób by uniknąć w przyszłości przekształcenia Off Topa w dział ogłoszeń.


To jest najwłaściwszy sposób na uporządkowanie tematu, który zaczął żyć własnym życiem.
Jestem jak najbardziej za :kwiatek:
  Zaproszone osoby: 2
 
Maciejka 

Barfuje od: 04.2012r
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Kwi 2012
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-02, 01:14   

Ja też jestem za.
Okresowo podczytuję inne "kocie" fora, ale zwykle szukam odpowiedzi na konkretne pytania. Przy "miau" wymiękłam. Zalew kociego nieszczęścia mnie przytłoczył i wywoływał poczucie winy :-( .
Staram się w miarę możliwości ulżyć kotom, zwłaszcza zimą, ale głównie polega to na karmieniu i udostępnieniu ocieplonych "domków", i całego mojego czasu na to nie poświęcam.
Nie chciałabym aby i nasze forum tak wyglądało.
Tu się dowiem czego potrzeba kotu i jak z problemami jakie miewam radzą sobie inni.
Specjalizacja w podejściu do kociego tematu pozwala na zapoznanie się jeśli nie całością, to ze sporą częścią postów.
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-11-02, 09:55   

Jestem za. Mam konto na miau i wierzcie mi, codziennie wchodzą tysiące postów dotyczących wszelakich tematów (można tam znaleźć przepisy kulinarne, jak odśnieżać podjazd, dosłownie wszystko :shock: ), ale głównie są to wątki osób, które opiekują się kotami bezdomnymi lub trwale okaleczonymi. Jest tam zalew głównie osób, które mają domy tymczasowe dla kotów. Tak na prawdę to oni są w potrzebie, bo schroniska jakoś sobie radzą, a tu człowiek wykłada wszystko z własnej kieszeni. Są tam też bazarki, które właśnie wspierają portfele DT (niektórzy trzymają nawet 100 kotów :shock: do adopcji).

W dodatku potrzeba by było dodatkowych rąk do weryfikacji treści postów (więcej moderatorów), ale nie mogły by być to osoby byle jakie, tylko z jakąś porcją wiedzy w grupie zagadnień.

Z drugiej strony, więcej osób zaglądałoby tutaj i dowiedziało się o BARFie. Wzrósł by wskaźnik zdrowego odżywiania u domowych zwierząt drapieżnych, ale wątpię czy byłby to znaczny wzrost.

Podsumowując, barfnyswiat.org stałby się kolejną tablicą ogłoszeniową, zalewaną setkami postów dziennie. W dodatku moderatorzy czy administratorzy z bardziej czułym sercem chyba by się powiesili w związku z ilością nieszczęścia, jakie będą wypisywać forumowicze (n/t historii kotów do adopcji) :hair:
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-11-14, 14:23   

Po dzisiejszym wpisie w OffTopie nieBARFnym skłaniam się dodatkowo do umieszczenia w §2 pkt. 1 podpunktu 1.1 o takiej treści:

1.1. Na Forum nie mogą być organizowane ani reklamowane jakiekolwiek zbiórki pieniędzy lub darów, w tym w ramach akcji charytatywnych, dla potrzebujących zwierząt oraz ludzi, a także na potrzeby partii politycznych, religijnych grup wyznaniowych, podmiotów gospodarczych, organizacji non-profit i dowolnych celów społecznych.

Oraz przy okazji majstrowania w tym punkcie, chyba dobrze byłoby profilaktycznie zapobiec ewentualnym nadużyciom politycznym czy religijnym poprzez dodatnie takiego puktu 1.2:

1.2. Niedozwolone jest prowadzenie na Forum jakiejkolwiek agitacji politycznej za/przeciw ugrupowaniom politycznym oraz propagandy religijnej mającej na celu zdyskredytowanie jakiejś religii lub werbowanie członków grupy wyznaniowej.

Powyższe ma na celu zachowanie wysokiego poziomu merytorycznego Forum, które jest forum tematycznym i które powinno gromadzić wiedzę oraz doświadczenia w zakresie opieki nad zwierzętami domowymi oraz tematyką w jakiś sposób pokrewną, która może przyczynić się do zwiększania dobrostanu naszych czworonogów. Mam nadzieję, że te zmiany również spotkają się z aprobatą Użytkowników Forum. Chciałabym je wprowadzić jak najszybciej, dlatego czekam na opinie do niedzieli 18.11. 2012.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-11-14, 14:49   

Jestem za :kwiatek:
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-14, 14:54   

Za, analogicznie do wątków o adopcji - potrzebnych ale nie na tym forum
  Zaproszone osoby: 2
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-11-14, 21:28   

Popieram :kwiatek:
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-11-15, 12:32   

W dniu dzisiejszym wchodzą w życie zmiany do Regulaminu dotyczące zakazu oferowania na Forum sprzedaży towarów i usług oraz ogłaszania zwierząt do adopcji lub kupna. Zmiany te regulują punkty 7.1 i 7.2 w §4. Wątki zamieszczone na Forum i niezgodne z tymi zapisami zostaną usunięte.

Dziękuję za Wasze opinie w sprawie :kwiatek: oraz milczącą zgodę większości Forumowiczów ;-) .

Do niedzieli proszę wypowiadać się na temat kolejnych zmian Regulaminu w §2 :-) .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-15, 20:46   

Przypuszczam, że niewiele osób czyta wszystkie wątki... zresztą trudno tego wymagać :mrgreen:
W każdym razie popieram propozycję Dagnes. Adopcjami i zbiórkami niech zajmie się miau.pl, chatul.pl i wiele innych for, a my skupmy się na zdrowym żywieniu.
 
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-11-18, 18:53   

Podobnie jak poprzednio i tym razem niewiele osób sie wypowiedziało na temat zmian w §2 Regulaminu. Tak to jednak jest, że milczący oddają głosy na to, co większość głosujących ;-) .

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji :kwiatek: .

A zatem w dniu dzisiejszym zostały wprowadzone punkty 1.1 i 1.2 do §2.

Podobnie jak poprzednio, wątki niezgodne z Regulaminem zostaną usunięte.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-11-18, 19:37   

Chciałbym zauważyć, że prawo nie działa wstecz, więc dlaczego usuwać wątki które powstały zanim wprowadzono te zasady?
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2012-11-18, 20:05   

Masz rację i w zasadzie należałoby je zostawić, jeśli spojrzymy na sprawę z punktu widzenia wyłącznie dzisiejszych zmian. Wątki te musiałyby jednak zostać zamknięte, by nie mogły być kontynuowane i spadłyby na sam koniec. Jeśli uważacie, że jakikolwiek sens ma pozostawienie martwych nieregulaminowych wątków na Forum na tych zasadach, to można je oczywiście przywrócić. Jednak ich istnienie zawsze będzie generowało zachetę do zakładania kolejnych takich wątków, bedąc przykładem, że można. A to tylko zrobi zamieszanie i dołoży pracy moderatorom. Ale to nie wszystko.

Moim zdaniem wątki te można by usunąć już wcześniej na podstawie istniejącego od początku §2 pkt. 1, który mówi, że "Forum (...) nie służy żadnym interesom ani organizacjom, w tym charytatywnym". Chciałam jednak te sprawy bardziej doprecyzować i tak ująć w Regulaminie by nie trzeba było robić specjalnej wykładni dla poszczególnych punktów i ewentualnie spierać się o to, czy można to tak interpretować, czy nie.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wilga 


Dołączyła: 19 Wrz 2012
Posty: 97
Skąd: z dziupli
Wysłany: 2014-02-01, 21:45   

Buuuu właśnie się dowiedziałam że tu nie wolno umieszczać ogłoszeń o nieodpłatnej adopcji zwierząt :-( :-( :-( Mamy (OTOZ animals) spory problem i nie możemy prosić o pomoc....
Czy nie możnaby zmienić regulaminu?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-02-01, 22:24   

Jest mnóstwo portali adopcyjnych i ogłoszeniowych, a my nie chcemy być jednym z nich ponieważ pomagamy zwierzętom w zupełnie inny sposób. Sprawy bezdomności, adopcji i związanego z nimi nieszczęścia zwierząt towarzyszących nie powinny przesłaniać podstawowej idei Forum. Nie znaczy to, że nie widzimy tych problemów i nieszczęść, które dotykają czworonogi, jednak zdecydowaliśmy się pomagać zwierzakom na swój sposób i rozwiązywać inne ich problemy. Zależy nam na tym, by było to forum tematyczne i specjalistyczne.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne