BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przekierowywanie na inną stronę
Autor Wiadomość
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-11, 20:01   Przekierowywanie na inną stronę

od dłuższego czasu po wpisaniu w pasek adresu strony barfnyswiat.org wyskakuje mi strona pewnego sklepu internetowego z barfnymi suplementami. muszę wchodzić na forum z wyszukiwarki google. czy to wina moich przypadkowych wewnętrznych ustawień czy faktycznie tak jest?
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2016-03-11, 21:11   

Coś musisz mieć namieszane - może jakiś antywirus zapuść. Bo nie powinno Cię tak przerzucać. Poza tym czy aby na pewno dobry adres masz zapamiętany? Bo jeśli byłby dobry, to byłby identyczny jak ten z google a nuw przekierowywał w inne miejsce.
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1068
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-11, 21:35   

Jeżeli wpiszesz "barfnyswiat dot pl" to przekieruje Cię do Modern Pet... Nasze forum po kropce ma "org" ;-)
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-11, 22:28   

haha... racja - wpisywałam pl zamiat org :lol: no nic - dzięki za pomoc
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2016-03-12, 09:46   

Swoją drogą to bardzo brzydkie zagranie ze strony ModernPet - gdyby BŚ był komercyjny, to sprawa zapewne by ujrzała finał w sądzie. Na Fan Page dałam już stosowną informację. Jak widać nie potrafią się inaczej wypromować niż żerując na domenie zbliżonej do BŚ - szkoda, że nazwa Barfny Świat nie jest zastrzeżona, bo wtedy takich brzydkich zagrywek by się nie dopuszczali.

Przypominam, że jedynym poprawnym adresem forum jest barfnyswiat.org.
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2016-03-12, 10:24   

Może chodzi o to, że jak jesteś użytkownikiem barfnego świata, to masz w Modern Pet stały rabat w wysokości 6% od podanych cen, jeśli to zgłosisz. Może dlatego " się powiązali" z nami. Kupowałam u nich pierwszy raz oleje Lunderland nie tak dawno temu i po wejściu w promocje/rabaty i rejestracji, wysłałam maila ze swoim Nickiem, po czym oni zweryfikowali, że jestem aktywnym użytkownikiem (napisałam posty) i automatycznie przyznali mi już na zawsze 6% rabatu (teraz jak się loguję widzę niższe ceny o 6% oprócz tych wyjściowych). Ten rabat łączy się, wbrew temu co jest napisane, z każdym innym, czyli np. z rabatem 10% z tytułu pierwszych zakupów.
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2016-03-12, 10:31   

Rabat rabatem, ale... to bardzo nieładne wykorzystywanie nazwy, nie uważasz? Bo jakby z Dagnes coś ustalili, to byłby oficjalny komunikat na forum. A jak myślą, że danie rabatu uprawnia ich do tak brzydkiego wykorzystania nazwy... jest to nieładne i tyle, bo wprowadza w błąd - tamto jest zwykłym komercyjnym sklepem, a forum to inicjatywa edukacyjna, gdzie za darmo ludzie wiele godzin poświęcili na tworzenie tego, co dzisiaj widzimy.
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2016-03-12, 10:41   

Tak, oczywiście masz rację.

Ale wspomniałam o tym rabacie, bo tak sobie teraz skojarzyłam. Sama byłam zaskoczona tym, że przyznają jakieś rabaty użytkownikom BŚ, nawet w rozmowie telefonicznej zapytałam Panią, jak to weryfikują (zapytałam wprost czy potwierdzają to u dagnes, na co Pani odpowiedziała, że mając podany nick wchodzą na nasze forum i sprawdzają, czy ktoś napisał posty)
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4840
Wysłany: 2016-03-12, 13:45   

To, że Użytkownicy BARFnego Świata otrzymali rabat w sklepie Modern Pet jest bardzo miłym gestem ze strony właścicieli tego sklepu i należy im się od nas podziękowanie :kwiatek: .
Jednakże sklep nie czynił ze mną żadnych ustaleń ani w zakresie rabatów dla userów BŚ (czego oczywiście absolutnie robić nie musiał, informuję tylko, że to była jednostronna inicjatywa Modern Pet), ani tym bardziej w zakresie "połączenia" domeny barfnyswiat.pl (kojarzącej się jednoznacznie z naszym forum i mogącej być omyłkowo wpisywaną przez szukających BARFnego Świata) z adresem sklepu. Po prostu firma wykupiła tę domenę i przekierowała na adres sklepu. Mimo wszystko nieładnie, choć bez ewidentnego złamania prawa.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2016-03-12, 14:43   

No ale na tym własnie zarabiają właściciele domen, że jeśli Dagnes nie wykupiła sobie wszystkich możliwych końcówek to sprzedają je innym chętnym. Jest jeszcze całe mnóstwo innych jak choćby .eu, .com, .net które zapewne ktoś wykupi i będzie się pod nie podpinał. Założę się, że nieraz Dagnes dostawała propozycję pierwokupu ale z niej nie skorzystała 8-)

A modern pet to działalność komercyjna i zupełnie legalnie i zgodnie z powszechną praktyką wykorzystali jedynie okazję, z której Dagnes skorzystać (lub zabezpieczyć się przed takim zastosowaniem) nie chciała/nie mogła. Zresztą jakby nie oni to i tak zaraz ktoś inny wpadłby na ten sam pomysł, więc może lepiej, że akurat oni bo przynajmniej ten rabat dają no i rzeczywiście coś dla nas mają w swojej ofercie. Mogło się trafić gorzej. Jaki w tym wypadku miałoby sens pytanie Dagnes o zgodę? Chyba tylko kurtuazyjny bo przecież ani nie mogłaby powiedzieć, że się nie zgadza, ani oni takiej odpowiedzi by nie przyjęli tylko po to żeby za chwilę ktoś inny na tym skorzystał bez pytania.

Dagnes - Tylko trochę szkoda, że akurat o .pl nie pomyślałaś i tej jednej nie wykupiłaś już na samym początku faktycznie bo pal licho jakieś inne .eu czy .nety ale ta rzeczywiście lepiej by było gdyby pozostała "w rodzinie".

A nazwa Barfny Świat jest chyba zbyt mało unikatowa żeby sobie ją można było zastrzec nawet jakbyście chciały. Gdyby takie nazwy można było zastrzegać tobyśmy mieli spory problem z komunikowaniem się bo już wszystkie słowa byłyby dawno zastrzeżone.
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2016-03-12, 15:26   

Akurat nazwa BARFny Świat to chyba nie jest zwrot znany w języku polskim i raczej nazwa stworzona dla potrzeb forum. Co nie zmienia faktu, że przy nazwie sklepu Modern Pet kupowanie takiej domeny i przekierowywanie jej na sklep jest po prostu nieeleganckie (ale czego można oczekiwać od "bysnesmenuf"), bo to nie jest domena nijak związana z nazwą ich sklepu ani działalnością jako taką (suplementy mają od niedawna - sporo po tym, jak zniknął ekozwierzak).

Co do prawa itd. - był przypadek jakiejś większej firmy, gdzie ktoś wykupił domenę i używał jej do czegoś swojego - firma zrobiła proces i wygrała (w USA to było), bo to uderzało w dobro marki (spróbujcie sobie zrobić coś np. z CISCO w nazwie, to zobaczycie czy można).

A gadanie, że jakby nie oni, to ktoś inny... to żaden argument. To, że ktoś jest nie fair nijak nie usprawiedliwia bycia nie fair. Proste. A domena została wykupiona 2015.06.19 05:31:06 czyli dość niedawno - czyli nie była z rynku wtórnego raczej.[/b]
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2016-03-12, 16:13   

OKI Twoim zdaniem to nie fair - przyjmuję to do wiadomości ale nie wiem co niby miałby zrobić sklep Modern Pet żeby być fair wg. Ciebie i jednocześnie nie wyjść jak Zabłocki na mydle w momencie kiedy ten sam pomysł wykorzystałaby ich konkurencja bo oni chcieli być "fair" ?
Można by sobie życzyć żeby to było jakoś inaczej regulowane prawnie żeby nikt nie mógł wykorzystać tanim kosztem czyjejś pracy i opinii w ten sposób ale póki prawo na to zezwala to nie bardzo rozumiem jak można mieć do kogoś pretensję, że legalnie, bez żadnych podstępów i matactw nabył produkt ogólnie dostępny na rynku i rozporządza nim wg. własnego uznania ?
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2016-03-12, 18:43   

Poczytaj - http://znakitowarowe-blog...ne-internetowa/ - Cybersquatting, a także dalej - jest tam taki tekst:
Cytat:
Domena internetowa a nieuczciwa konkurencja

Jeżeli nie zarejestrowałeś znaku towarowego, chronić domenę możesz przy pomocy ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (dalej u.z.n.k). Przedmiotem ochrony poza interesami przedsiębiorców oraz klientów jest ogólnie pojęty interes publiczny.

Chodzi więc o zapewnienie niezakłóconej konkurencji.

1) Działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami

3 ust.1 u.z.n.k. stanowi klauzulę generalną, która mówi, że czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta.

Wykorzystanie przez konkurenta w domenie twojej nazwy firmy, może być uznane za naruszenie dobrych obyczajów. Faktycznie bowiem taka osoba korzysta z cudzej renomy. Nie tylko osłabia pozycję rynkowa pokrzywdzonego przedsiębiorcy, ale osiąga również z tego pasożytnicze korzyści.
http://lexplay.pl/artykul...n_internetowych :
Cytat:
Przesłanka nienależnej korzyści zostanie spełniona w razie pasożytniczego wykorzystania renomy cudzego znaku towarowego. Naruszenie może w tym zakresie polegać na wykorzystaniu pozytywnych skojarzeń związanych z renomowanym znakiem i przenoszeniu ich na własne towary albo na wyróżnieniu własnych towarów na tle konkurencji.


A także https://www.web.gov.pl/e-...i/331_3685.html i http://www.zaleska.pl/pl/...akis-tytul.html oraz https://prawokultury.pl/kurs/zwalczanie-nieuczciwej-konkurencji i inne.

Dlatego pisałam, że gdyby BŚ był firmą...

To, że w Polsce jeszcze mało kto ściga takie zagrania nie znaczy, że jest to zgodne z prawem.
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2016-03-12, 21:29   

cyt.
gpolomska napisał/a:
To, że w Polsce jeszcze mało kto ściga takie zagrania nie znaczy, że jest to zgodne z prawem.


czyli jakie zagrania bo chyba nie mówimy już o tym konkretnym sklepie i tej konkretnej domenie ? Bo akurat w tym konkretnym przypadku sklep żadnego prawa nie złamał i nie nagiął, więc nazywanie ich nieuczciwymi jest zwyczajnie nieuczciwe. A powód dla którego ją wykupili mógł być tylko i wyłącznie taki, że nie chcieli żeby zrobiła to ich konkurencja. Wcale nie musieli chcieć się w ten sposób promować i jechać na wyrobionej już "marce" forum. Tego nie wiemy i uważam, że nie powinniśmy tak zakładać szczególnie, że ograniczyli się do minimum czyli przekierowania na stronę sklepu a mogli zamotać bardziej tak że ktoś kto nigdy na tym forum nie był wchodząc na ich stronę mógłby się nie zorientować, że jest w niewłaściwym miejscu.
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2016-03-12, 21:50   

Jasne, a świstak siedzi... niech Ci będzie - zrobili to dobrego serca w trosce o forum. :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne