BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Forum - problemy techniczne, pomoc dla Użytkowników
Autor Wiadomość
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-02-05, 12:25   

Dlaczego moja wiadomość wysłana wczoraj o 22,16 na pw. do tej pory oczekuje na wysłanie?
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-05, 13:10   

To jest informacja dla Ciebie, że odbiorca tej wiadomości jeszcze nie odwiedzał forum od momentu wysłania wiadomości.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-02-05, 18:59   

Pięknie dziękuję Sojuz z wyjaśnienie :kwiatek:
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-02-05, 20:08   

Dziś próbowałam wysłać posta i trwało to minutę zanim się strona przeładowała. A potem zobaczyłam, że są wysłane dwa takie same posty :-( szybciutko więc edytowałam drugi, skasowałam treść i wpisałam dwa usmieszki :-D naprawiło się!! Teraz jest jeden post z treścią a drugi z uśmieszkiem. A tak na marginesie, od jakiegoś czasu wogóle bardzo długo ładują się strony forum, czy powodem jest nadmierne obciążenie serwera ilością użytkowników?? Czy może z zupełnie innego powodu.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2013-02-05, 21:35   

Ten problem z dublami, powstającymi po długim ładowaniu strony z wysłaną wiadomością (to, co opisywała wyżej Sandra) był spowodowany nieprawidłowym działaniem serwera. Zgłaszaliśmy problemy, miało być lepiej, po czym w zeszłym tygodniu serwer zaliczył poważną awarię i na parę godzin w ogóle "umarł" (pewnie niektórzy zauważyli ;-) ). Teraz powinien już działać prawidłowo, u mnie w każdym razie wszystko jest OK, strony ładują się normalnie i wiadomości też zapisują się bez opóźnień. Będę sprawdzała jak sytuacja się rozwija.

Sojuz napisał/a:
To jest informacja dla Ciebie, że odbiorca tej wiadomości jeszcze nie odwiedzał forum od momentu wysłania wiadomości.

Ja tylko jeszcze doprecyzuję ;-) .
Odbiorca wiadomości mógł wprawdzie odwiedzić forum ale nie odczytał wiadomości.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Panterowo 


Barfuje od: 23.07.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Cze 2012
Posty: 199
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-06, 11:55   

U mnie już drugi albo trzeci raz pojawia się problem następujący : otóż cały czas pokazuje mi się informacja o jednem nieprzeczytanym poście (mimo że był wcześniej wyświetlany i już w samym temacie żaden nie ma pod spodem napisu "nieczytany post" czy jakoś tak). Teraz problem jest od wczoraj. Poprzednio po paru dniach sam się "uspokoił".
_________________
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
 
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-06, 13:08   

Panterowo, na stronie głównej na dole masz "oznacz wszystkie posty jako przeczytane". Usunie to błąd. ;-) Też miałem to samo.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2013-02-06, 13:38   

Myślałam, że ten błąd występuje tylko u mnie, gdyż pojawia się zawsze w temacie, który moderuję poprzez jego podział na dwa wątki, i w którym miałam wcześniej jakieś nieprzeczytane posty.
Niestety jedynym lekarstwem jakie znalazłam jest właśnie to zaproponowane przez Sojuza, z tym że ja odznaczam jako przeczytane tylko wątki w danym dziale.

Błąd ten zaczął pojawiać się od momentu upgrad'u skryptu Forum do nowej wersji i ma swoje źródło właśnie w nim. Niestety jeszcze nie doszłam do tego czy i jak można go naprawić :oops: .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-06, 14:17   

Mnie się wydaje, że takie zaznaczenie wątku występuje wtedy, gdy wpisów było kilka a czyta się ostatni bez przewijania strony. Nieraz po przewinięciu zaznaczenie znika.

Mnie natomiast wprowadza w błąd co innego: gdy po własnym wpisie wątek wyświetla się jako nieprzeczytany.

Zaznaczenie wątku nie znika również w sytuacji, gdy klikam w link powiadomienia w mailu, przechodząc do czytania nowego wpisu (nawet gdy już jestem zalogowana).

Ale to takie drobiazgi, zgłaszam jedynie informacyjnie 8-)
  Zaproszone osoby: 2
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-07, 17:14   

Jestem w posiadaniu logów błędów, które wygenerowała mi przeglądarka w czasie przeglądania strony. Problemem jest element o nazwie "filter", który operuje na głównej stronie forum. Ponadto, gdy problem występuje, forum nie pokazuje ostatnio napisanych postów w działach (zamiast wyświetlać ostatnio napisany post, są kreski --) "Jadłospisy dla psów", "BARF w czasie choroby", "Karmy dla kotów".

Zrobiłem zrzut zdarzenia dla programisty (zapewne tutejszy dajart)
Kod:
DUMP:

EVENT: Error while processing "filter" property. Declaration skipped.
WHERE: <div id="overDiv" style="position:absolute; visibility:hidden; filter: alpha(opacity=85); -moz-opacity: 0.85; z-index: 10"></div>
IN NEST: html>body>div#over
EXTERNAL LINKS: forumix.css
WHEN: GMT+1 2013-02-07, 16:47:09
BROWSER: Mozilla Firefox, v18.0.2; running on Windows XP Pro with SP3

Dodam, że błąd wystąpił po przeczytaniu ostatniego, nieczytanego postu. Mam obecnie dwa fikcyjne nieprzeczytane posty.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Solarie 


Barfuje od: 18/08/2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Lip 2012
Posty: 114
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2013-02-07, 17:20   

U mnie też Forum od jakiegoś czasu chodzi baaardzo, baardzo wolno.
Dzisiaj np. pisząc posta po kliknięciu "Wyślij" czekałam dobrych parę minut, a strona i tak nie chciała się przeładować. Natomiast jak w nowej zakładce otworzyłam temat, w którym chciałam się wypowiedzieć, mój post już tam był, chociaż w zakładce obok strona dalej próbowała się przeładować.
Myślę, że część ludzi w ten właśnie sposób generuje duble - bo klika "Wyślij" po kilka razy myśląc, że dzięki temu strona przeładuje się szybciej. Także problem chyba jeszcze nie do końca został rozwiązany.
_________________
Jesteśmy tu.
Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
 
 
dajart 
Admin techniczny

Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 3
Wysłany: 2013-02-07, 20:17   

Witam,

w celu zanalizowania problemu musze przelaczyc STYL forum na orginalny na jakis tydzien.

pozdrawiam
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2013-02-07, 21:11   

Przeżyjemy :kwiatek:

Mam podobny problem z powolnością wgrywania postów.
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2013-02-07, 23:11   

Mam nadzieję, że będzie się dało przeżyć :-) .

W związku z tym bardzo proszę wszystkich Forumowiczów o informację zwrotną w tym wątku, czy jest teraz jakaś odczuwalna różnica w działaniu Forum, czy i kiedy pojawiają się jeszcze problemy.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-09, 08:47   

Dodawałam przed chwila post - bez problemu i szybko.
Zniknął tez problem z wyświetlaniem się wątku jako nieprzeczytanego po zamieszczeniu własnego wpisu.
  Zaproszone osoby: 2
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne