BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Forum - problemy techniczne, pomoc dla Użytkowników
Autor Wiadomość
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-09, 11:43   

Przeanalizowałem sprawę głębiej... Problemem jest hosting, tak mi się wydaje. Badałem ruch sieciowy między klientem a serwerem i powiem, że połączenie jest zrywane (resetowane) kilka razy, gdzie w międzyczasie część danych jest przesłana. Po wznowieniu łącza idzie kolejna porcja danych. Nie jest przewidziane, kiedy połączenie się zrywa, więc ostatni pakiet danych może być niszczony, co powoduje błędną interpretację pozostałych danych (zarówno przez przeglądarkę jak i parser PHP serwera). Na czas tego testu wyłączyłem wszystkie zabezpieczenia, wtyczki i dodatki w przeglądarce. Osłonę antywirusową musiałem zostawić, niestety. Co więcej, czasami do łącza wtrąca się Google (syndications, analytics), który to odpowiada za zbieranie statystyk, inaczej zwanych badaniami rynkowymi (on także spowalnia czas reakcji na żądanie). Można to wyłączyć, ustawiając odpowiednio parametry serwera (plik robots.txt).
Tyle, jeżeli chodzi o to, co dzieje się na łączu klient-serwer.

Druga sprawa, to sama stabilność łącza z serwerem, gdzie umieszczone jest forum. Są problemy z ową stabilnością, w dodatku dochodzi strata pakietów. Problem nasila się tylko przy wzmożonym ruchu sieciowym, co oznacza, że hosting jest współdzielony. Sprawdziłem to i wyszło, że z współdzielonego IP (takie samo ma to forum) korzysta aż 582 innych witryn; hosting nazywa się wa1.rzone.de).
Gdy ruch sieciowy jest mały, wszystko działa szybciej. Np. teraz zbadałem szybko ping z bazą danych i hostingiem forum, średni wyniósł 100ms / a hostingu aż 1200ms, a ja mam łącze komórkowe (3G), co jest dobrym wynikiem tylko w pierwszym przypadku. Gdy zrobiłem ten sam test w porze dużego ruchu, pingi były dwu- czy nawet trzykrotnie wyższe, czasem nastąpiła utrata jednej z 4 próbek po stronie bazy danych po 32 bajty każda, gdzie TTL wynosi aż 246.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1068
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-11, 20:39   

U mnie niestety w dalszym ciągu pokazują się 2 posty nieprzeczytane. Znajdują się w ABC psiego BARFa w wątku "a przysmaki?" Kiedy wchodzę w ten wątek wszystkie posty zaznaczone są jako przeczytane. Kiedy klikam w "zobacz posty nieprzeczytane" wyświetla się informacja "znalezionych wyników: 2" a pod spodem jest pusto... :-?
 
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-11, 23:59   

Bianka 4, tutaj, kilka postów wcześniej jest opisanie usunięcie tego problemu ;-)
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1068
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-12, 11:48   

Dzięki :kwiatek:
 
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2013-02-12, 23:47   

W czasie weekendu Forum zostało poddane niewielkiemu remontowi ;-) .
Zmieniliśmy wersję bazy danych na nowszą, trzeba było zrobić trochę porządków na serwerze, naprawić jakiś plik, takie tam drobiazgi. Ostatecznie zmieniliśmy też pakiet hostingowy na nieco lepszy.
Z naszej strony to raczej wszystko, co dało się zrobić na ten moment by zlikwidować problemy techniczne. Reszta, jeśli jakaś została, leży po stronie obsługi serwera hostingowego, z którą dajart będzie próbował sie uporać.
W efekcie od niedzielnego uruchomienia Forum po przerwie technicznej nie mamy, póki co, żadnych komunikatów w logu błędów na serwerze. U mnie przestały się też pojawiać błędy przy obsłudze Forum, mam nadzieję że na stałe.

Sojuz, dzięki za wysłanie dajartowi danych. Będzie pracował nad tym w najbliższy weekend.

Wszyscy, którzy mają jakieś "puste nieprzeczytane posty", muszą skorzystać z przycisku "oznacz wszystkie fora jako przeczytane". Rozważam ewentualność centralnego wyczyszczenia całej "read history" dla wszystkich użytkowników jeśli miałyby się pojawiać nowe przypadki tych niedających się usunąć nieczytanych postów (czyli posty napisane po 10.02.2013).
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
juniorzasty 

Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 27
Wysłany: 2013-03-16, 09:18   

witam mam taki problem, moje zalogowanie trwa nie dłużej niż jakieś 5-10minut i następuje wylogowanie automatyczne i muszę pisać od nowa, wierzcie ale to strasznie wkurza. poza tym nie mogę wstawiać ikon emocji bo zamiast tego wyskakują napisy, na innych forach nie mam z tym problemu. można coś z tym zrobić? muszę się streszczać bo znów będę pisać drugi raz(
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2013-03-16, 10:18   

Problem leży w tym, że masz zmienne IP a długość sesji na Forum mamy ustawione na 25 minut.
Aby temu zapobiec muszę zmienić Ci ustawienia logowania na "bez sprawdzania ostatniego adresu IP" w profilu. Sprawdź teraz, powinno być już dobrze.

Odnośnie emotikonek - masz włączone emotki w profilu i powinnaś móc ich uzywać tak jak wszyscy inni. Jeśli nie, to musisz mieć jakiś problem u siebie z przeglądarką. Posprawdzaj wszystko, bo faktycznie nikt dotąd nie miał problemu z emotkami, a dodatkowo to, co piszesz o czasie, po jakim musiałaś się ponownie logować też jest dziwne - te 25 minut sesji normalnie wystarcza na napisanie nie tylko kilkuzdaniowego posta ale i dłuższego.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-16, 19:16   

dagnes napisał/a:
też jest dziwne - te 25 minut sesji normalnie wystarcza na napisanie nie tylko kilkuzdaniowego posta ale i dłuższego.


Dzisiaj pisałam w jednym temacie, długo pisałam, a jak wcisnęłam wyślij, to się okazało, że zostałam wylogowana i cały tekst poszedł w las :evil:
Na razie nie mam siły pisać tego jeszcze raz. :cry:
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-03-16, 19:47   

W przeglądarce Firefox korzystając z funkcji "Cofnij" (Edycja->Cofnij lub przycisk "Wróć do poprzedniej strony") można odzyskać wszystko, co się wpisało ;-) W pozostałych przeglądarkach obsługujących pamięć podręczną też powinno to zadziałać. Uwaga: działa to tylko w stosunku do ostatnio wpisanego (wysłanego) tekstu czy treści postu. Można cofnąć nawet kilka stron, o ile nie zamknęło się przeglądarki.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-18, 13:06   

Dzięki Sojuz, na przyszłość tak zrobi - jakaś złość mnie ogarnęła, że wszystko ze złości wyłączyłam wczoraj :evil: .
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-21, 21:48   

Cytat:
dagnes napisał/a:
te 25 minut sesji normalnie wystarcza na napisanie nie tylko kilkuzdaniowego posta ale i dłuższego.


Mnie nie wystarcza :mrgreen:
Cały czas coś się dzieje u mnie w trakcie, tu piszę posta jednocześnie siedząc na forexie, za chwilę biegnę posprzątać, bo któryś z kotów zwymiotował, albo w międzyczasie rozmawiam przez telefon, na skype, odrabiam pracę domową z dzieckiem, mieszam zupę w garze etc. :mrgreen:

Ale ja nie o tym... Słuchajcie giną mi pw i to nie mi jedynej. Nie mam w wysłanych ani w wiadomościach do wysłania np. wczorajszego pw do Isabelle (który wiem, że otrzymała z błędnym rozliczeniem z resztą), nie mam kilku innych pw.wysłanych z mojego konta, które powinny być na którejś z moich skrzynek a nie ma :-/ . Przed chwilą Aniek napisała mi, że wysyłała mi dzisiaj wiadomość i też nie ma jej na żadnej ze swoich skrzynek i ja tego pw nie otrzymałam wcześniej :roll: . Takich sytuacji było już w moim przypadku kilka i z tego co wiem jestem którąś z kolejnych osób, które mają ten problem. Aaaa i jeszcze wcięło mi pw od Diory z jej adresem w DE, pomimo, iż zapisałam go sobie w skrzynce nadawczej :-( . Widzę, że im więcej wiadomości przechodzi ze skrzynek tym większy jest odsetek tych, które wcięło w czasoprzestrzeni forumowej. Dodam, że regularnie od jakiegoś czasu czyszczę pocztę forumową bo codziennie wchodzi do mnie na skrzynkę ze 20-30 wiadomości, a wychodzi drugie tyle.
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-21, 23:08   

Potwierdzam, też czyszczę wiadomości, więc miejsce powinno być a pw wsiąkają :confused:
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-03-22, 07:52   

Jak chcecie lepszego serwera to trzeba się złożyć :faja: Koszt domeny+serwer to niebagatela 400zł brutto rocznie. Starczyłoby gdyby każdy użytkownik złożył się po 1zł (a jest ich na dzień 22.03.2013r. 759). Znam dobry hosting który serwery ma w Polsce a nie za granicą.

Co do ginięcia PW to też w sumie są posty, więc operacja "cofnij" w przeglądarce także na nie podziała ;-)
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-22, 08:00   

Nie ma sprawy, ja mogę się składać.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-22, 09:52   

Sojuz napisał/a:
Co do ginięcia PW to też w sumie są posty, więc operacja "cofnij" w przeglądarce także na nie podziała ;-)


Nie podziała Sojuz. Ja mówię o pw, które wsiąka mi ze skrzynki, pw, które były a już ich nie ma!

Za składkowym na serwer jestem jak najbardziej ZA :-D .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne