BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Galeria zdjęć na Forum
Autor Wiadomość
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-03-04, 14:14   Galeria zdjęć na Forum

Drodzy Forumowicze :-)

Na BARFnym Świecie została niedawno uruchomiona galeria zdjęć, która daje możliwość zakładania prywatnych albumów Użytkowników Forum. Zdjęcia wgrywane są na serwer BARFnego Świata i dostępne są do oglądania dla wszystkich zarejestrowanych osób - na pasku narzędzi pod banerem Forum znajduje się przycisk "Album", a tam "Galerie użytkowników". Po wejściu w konkretną galerię wyświetlane są miniaturki zdjęć, które po kliknięciu otworzą się w pełnym rozmiarze w nowym oknie.

Ponieważ nie ma technicznej możliwości by udostępnić możliwość tworzenia prywatnych galerii każdemu Forumowiczowi (ze względu na ograniczoną ilość miejsca na serwerze, którym dysponujemy), funkcja ta będzie formą wyróżnienia i nagrody dla tych, którzy biorą aktywny udział w życiu i tworzeniu BARFnego Świata. O udostępnieniu prywatnej galerii Użytkownikom decydować będzie zespół administracyjno-moderatorski.

Zasady tworzenia i użytkowania prywatnych galerii są w tej chwili następujące (mogą ulec zmianie i poszerzeniu w przypadku pojawienia się technicznych możliwości):
- każdy Użytkownik może zamieścić w swojej galerii do 24 zdjęć o tematyce związanej z tematyką BARFnego Świata
- wielkość zdjęć jest ograniczona do max. 800x800 pikseli
- waga jednego zdjęcia nie może przekraczać 512 kB.

Instrukcja zmniejszania zdjęć znajduje się tutaj.

Użytkownicy, którzy mają możliwość tworzenia prywatnych galerii mogą jednocześnie komentować zdjęcia innych Użytkowników w ich galeriach oraz odpowiadać na komentarze we własnej galerii. Ilość komentarzy nie jest ograniczona.

Aby utworzyć swoją galerię należy wybrać link "Twoja prywatna galeria" w menu "Album". Tam znajduje się przycisk "Dodaj zdjęcie". Podczas dodawania zdjęć można nadawać im opisowe tytuły.

Mamy na Forum wielu, którzy nie tylko mocno angażują się w barfowanie, ale i z ogromną pasją fotografują swoje zwierzaki, nie tylko podczas mięsnych uczt ;-) . Myślę, że zwłaszcza dla nich możliwość utworzenia galerii, gdzie najlepsze fotki będą zebrane w jednym miejscu, będzie fajną zabawą, dającą dużo radości i zadowolenia po przeczytaniu komentarzy zachwyconych innych userów. Prywatne galerie na BŚ można oczywiście zalinkować w podpisie.

Każdy, kto chciałby utworzyć swoją galerię może zwrócić się do któregoś z Administratorów lub Moderatorów, uzasadniając swoją prośbę. Oczywiście my także z własnej inicjatywy będziemy odzywać się do tych, których galerie chcielibyśmy na Forum zobaczyć :-) . Po udostępnieniu galerii każda osoba otrzyma potwierdzającą wiadomość e-mailem.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-03-17, 23:13   

Napisałem modyfikację do Albumu umożliwiającą sprawdzanie które zdjęcia i komentarze dany Użytkownik oglądał/czytał. Rozróżniane są osobno komentarze jak i zdjęcia. Administracja właśnie zainstalowała tę modyfikację, więc wypada wyjaśnić jak ona dla przeciętnego Użytkownika działa ;-) .


Zasada oznaczania zdjęć i komentarzy jako przeczytanych jest identyczna do tej z postami/tematami. Dane zdjęcie i komentarze będą oznaczone jako przeczytane dopiero po ich bezpośrednim wyświetleniu. Ta modyfikacja działa tylko dla Użytkowników zalogowanych i posiadających odpowiednie uprawnienia. Pozostali nie zobaczą linków ani poniżej prezentowanych widoków.

Widok główny Albumu


Link: Zobacz komentarze nieprzeczytane pokaże wszystkie nieprzeczytane przez Ciebie komentarze.
Link: Zobacz zdjęcia nieobejrzane pokaże wszystkie nieobejrzane przez Ciebie zdjęcia.

Widok wyboru albumu prywatnego Użytkownika


Link: Zobacz komentarze nieprzeczytane pokaże nieprzeczytane przez Ciebie komentarze tylko dla tej konkretnej galerii.
Link: Zobacz zdjęcia nieobejrzane pokaże nieobejrzane przez Ciebie zdjęcia tylko dla tej konkretnej galerii.

Widok wyświetlania nieprzeczytanych komentarzy


Po lewej są miniaturki zdjęć których komentarzy jeszcze nie przeczytałeś. Po ich kliknięciu pokaże się strona ze wszystkimi komentarzami tego zdjęcia, a wszystkie komentarze tego zdjęcia zostaną oznaczone jako przeczytane.
Po prawej są komentarze których jeszcze nie przeczytałeś, data ich napisania oraz autor.
Samo wczytanie widoku wyświetlania nieprzeczytanych komentarzy nie oznacza ich jako przeczytane.

Widok wyświetlania nieobejrzanych zdjęć


Każde zdjęcie-miniaturka jest odnośnikiem do pełnego rozmiaru obrazka oraz jego komentarzy. Po kliknięciu miniaturki zdjęcie zostanie oznaczone jako obejrzane. Pod miniaturką znajduje się tytuł zdjęcia, data wysłania oraz liczba odsłon.

Opcja oznaczenia wszystkiego jako przeczytane


Uwaga! Po kliknięciu tego odnośnika wszystkie komentarze i zdjęcia zostaną oznaczone jako przeczytane, bez wyjątku, tak jak ma to miejsce z postami.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Iowa 


Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 372
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-10-02, 11:29   

Właśnie przypomniałam sobie, że mam galerię zdjęć i zobaczyłam komentarz dagnes pod swoim zdjęciem, napisany ponad miesiąc temu. Są/mogą być jakieś przypominacze o komentarzach?
_________________
...inexplicable catness...
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-10-04, 10:58   

Niestety dalsze modyfikacje nie będą możliwe ze względu na problemy natury czysto technicznej. To forum i tak jest już jedną wielką modyfikacją, która de facto nie ma zbyt bogatej dokumentacji. Forum oparte jest na nieobiektowym modelu programowania, co jest bardzo trudne w przypadku analizy kodu i poszukiwania błędów, czy też wprowadzania zmian. O ile sam album jest odrębną częścią forum, co umożliwiło wprowadzenie historii wpisów, o tyle moduł powiadamiania już nie jest taki niezależny. Jedyne rozwiązanie jakie w tej chwili widzę to regularne sprawdzanie czy nie ma nowych wpisów, zdjęć poprzez wejście do Albumu i zerknięcie w prawy górny róg strony (czerwona ramka na zdjęciu pt. "Widok główny Albumu", dwa posty wyżej) czy nie pojawiły się tam odnośniki do nieczytanych/nieoglądanych wpisów. Mogę jedynie dodać, że forum BARFny Świat (z serii phpBB2 by Przemo) jako jedyne lub jedno z nielicznych posiada album z historią wpisów.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Iowa 


Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 372
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-10-04, 11:22   

Dzięki za odpowiedź.
_________________
...inexplicable catness...
 
 
kreomolinka 


Barfuje od: 10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 12 Paź 2013
Posty: 197
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-12-05, 19:13   

A mnie pojawia się komunikat że prywatne galerie są wyłączone i nie mogę wrzucić fotek :/
_________________
Pozdrawiam,
Dorota
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-12-07, 00:22   

Kreomolinko, możesz już dodawać fotki. Niestety nie miałam ostatnio czasu by zająć się Galerią, ale obiecuję, że w najbliższych wolnych chwilach to nadrobię i więcej Użytkowników będzie mogło tworzyć prywatne albumy.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
kreomolinka 


Barfuje od: 10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 12 Paź 2013
Posty: 197
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-12-07, 09:07   

Dziękuję :D moja pycha i duma będą mieć ujście
_________________
Pozdrawiam,
Dorota
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2015-10-09, 13:16   

Ponieważ zostałam dziś "szturchnięta łokciem" i przypomniano mi o istnieniu Galerii ;-) , postanowiłam przypomnieć o niej również tym, którzy o niej zapomnieli.

Przy okazji zmieniłam dziś nieco ustawienia praw dostępu, co zaskutkowało tym, że niektórzy Użytkownicy Galerii otrzymali dziś ponowne powiadomienie o przyjęciu do grupy. Przepraszam za zamieszanie :kwiatek: ale technika czasem płata figle...

Tworzyć własne galerie zdjęć oraz komentować fotki innych mogą wszyscy Moderatorzy, Przyjaciele Forum, BARFni Hodowcy, Użytkownicy, którzy napisali min. 200 postów oraz ci, którym prawo to zostało przyznane jako nagroda.

W związku z tym, że "wątki zdjęciowe" (przede wszystki Barfer miesiąca, ale i wątek najciekawszych zdjęć naszych zwierząt) ostatnio przestały się cieszyć powodzeniem ;-) , to może prywatne Galerie na Forum będą mogły jakoś wypełnić tę lukę?
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne