BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARFne sukcesy
Autor Wiadomość
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-19, 10:43   

W niedzielę zrobiłam pierwszą prostą (wg przepisu gotowego - lekko zmodyfikowanego) mieszankę.
Z duszą na ramieniu postawiłam talerzyk na stole. Agritka od razu podeszła powąchała i zaczęła jeść. Migotka podeszła powąchała i nie zainteresowała się. Podałam jej mokrą karmę z odrobiną mieszanki (może za dużo dodałam). Nie ruszyła. Na razie je mokrą gotową karmę. Dzisiaj wkroję jej do mokrej karmy trochę mięska surowego. Wcześniej dawałam im surowe mięsko do jedzenia - kroiłam w paseczki, aby musiały trochę pogryźć. Agritka chętnie mięsko wcina - nadziewa na pazurek i traktuje jak zdobycz - tak jakby polowała na kawałek mięska, podrzuci, upuści na ziemię i po chwili zjada. Migotka do mięska podchodzi z lekką rezerwą, zjada jeden, dwa kawałki i już. Jak podaję obok siebie gotową karmę i mieszankę, to Agritka trochę skubnie gotowej, jednak za chwilę podchodzi do mieszanki i ją zjada. Migotka na mieszankę tylko popatrzy i je gotową karmę.

Popracuję nad Migotką - zgodnie z podpowiedzią w temacie - "Jak przestawić kota na BARFa".

Cieszę się, że Agritka je (jak na razie - puk, puk, puk odpukać w niemalowane , tfu, tfu, tfu) mieszankę. Dzisiaj będę robić następną. :faja:
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-22, 13:08   

Mój malutki barfny sukcesik

W niedzielę zrobiłam pierwszą prostą (wg przepisu gotowego - lekko zmodyfikowanego) mieszankę.
Z duszą na ramieniu postawiłam talerzyk na stole. Agritka od razu podeszła powąchała i zaczęła jeść. Migotka podeszła powąchała i nie zainteresowała się. Podałam jej mokrą karmę z odrobiną mieszanki (może za dużo dodałam). Nie ruszyła. Na razie je mokrą gotową karmę. Dzisiaj wkroję jej do mokrej karmy trochę mięska surowego. Wcześniej dawałam im surowe mięsko do jedzenia - kroiłam w paseczki, aby musiały trochę pogryźć. Agritka chętnie mięsko wcina - nadziewa na pazurek i traktuje jak zdobycz - tak jakby polowała na kawałek mięska, podrzuci, upuści na ziemię i po chwili zjada. Migotka do mięska podchodzi z lekką rezerwą, zjada jeden, dwa kawałki i już. Jak podaję obok siebie gotową karmę i mieszankę, to Agritka trochę skubnie gotowej, jednak za chwilę podchodzi do mieszanki i ją zjada. Migotka na mieszankę tylko popatrzy i je gotową karmę.

Popracuję nad Migotką - zgodnie z podpowiedzią w temacie - "Jak przestawić kota na BARFa".

Cieszę się, że Agritka je (jak na razie - puk, puk, puk odpukać w niemalowane , tfu, tfu, tfu) mieszankę. Dzisiaj będę robić następną. :faja:

Ciekawi mnie jedno, spotkałam sporo wpisów, że dajecie kotom do gryzienia skrzydło kurze - tak z kośćmi?
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-02-22, 13:37   

Gratulacje Tufitko :kwiatek:
Niektórzy podają od razu całe skrzydełko, ja zaczęłam od najmniejszej części skrzydełka czyli od tzw.lotki. dzisiaj jeden z kotów zjada już wszystkie części. Czasem zostawi kości-rurkę środkową.
  Zaproszone osoby: 2
 
malgos 

Barfuje od: 2013
Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 07 Lut 2013
Posty: 47
Wysłany: 2013-02-22, 23:33   

Tufitka napisał/a:


Ciekawi mnie jedno, spotkałam sporo wpisów, że dajecie kotom do gryzienia skrzydło kurze - tak z kośćmi?


Tak z kośćmi. Dawałam już 3 razy chyba. Zjada tak połowę, z największą częścią nie daje sobie (mam nadzieję że to tylko na razie) rady, więc pozostała część idzie do zmielenia.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-28, 15:17   Re: O wodzie i nie

Antinetka napisał/a:

A propos sukcesów - czy ja już ogłosiłam światu, że dziś rano kiciasta obskoczyła kurczakowe skrzydełko (kostkę częściowo też zżarła!), warcząc jak mała pantera? :hura: Wczoraj i w sobotę było niezjadliwe, a dziś pogoniła Seta i sama wciągnęła. Kotecek był niepocieszony, ale nie próbował z nią walczyć ;-)


Kilka razy wyczytalam, że kotom dajecie skrzydełka kurczakowe do gryzienia.
Tak jak się kupi, bez żadnej obróbki :niewiem: Może i ja spróbuję dać swoim kociastym dzisiaj - zobaczymy co zrobią może :food: :!:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2013-02-28, 18:57   

Ja dzielę każde skrzydełko na trzy części, tak jak są te długie kości
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
anita 


Barfuje od: marzec 2013
Wiek: 41
Dołączyła: 06 Mar 2013
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-15, 11:48   

Przepraszam, że się wtrącę ale muszę się pochwalić.. ;-) Chwilę temu pisałam do Was, że robiłam pierwszą mieszankę w życiu...i że za dużo wody dałam, za dużo oleju, czy mu nie zaszkodzi, czy zje....
Kociaka odebraliśmy wczoraj i od pierwszego momentu wcina bez zastrzeżeń :mrgreen: ale super! a tak się martwiłam. A on bez grymaszenia, elegancko :) aż miło patrzeć :love:
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-15, 11:55   

To wspaniale :kciuk: :hura: Trzymać tak dalej !! :kciuk:

Moje powoli przestawiam na barfa. Jedna jest bardziej chętna do próbowania nowych smaków. Druga mniej.


Cytat usunięto
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2013-03-15, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cromikowa 
BARFny Hodowca

Barfuje od: luty 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 17 Paź 2012
Posty: 38
Wysłany: 2013-04-13, 17:16   

A ja dziś byłam u mojej wetki, która wie, że karmię BARFem i nigdy nie miała nic przeciwko, zawsze mogłam liczyć na jej wsparcie/rady w tym temacie, ale dziś zaskoczyła mnie bardzo, bo zapytała mnie o to gdzie kupuję mięso i poprosiła o szczegóły, bo sama zamierza swoje zwierzaki przestawić na BARFa :hura: powiedziała, że po obserwacji pacjentów widzi jak bardzo źle wpływa na zwierzęta karmienie ich chrupkami :-? Pewnie to nie jest w zupełności moja zasługa, ale czuję że moje opowieści przybliżyły ją do podjęcia tej decyzji ;-)
_________________
hodowla "z Winnego Wzgórza"
www.epodhalan.pl
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1068
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-13, 18:30   

Cromikowa, może wstaw namiary na Twoją wetkę. Tu są wątki z polecanymi wetami http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=39
 
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-19, 10:25   Dwa małe sukcesy we Wrocławiu

Cromikowa się pochwaliła, to i ja dorzucę coś ku własnemu zadowoleniu.

Parę miesięcy temu wysłałam weterynarzowi kilka barfnych przepisów wraz z krótkim opisem podstaw diety, bo był ciekawy, co zacz ten BARF, czym się suplementuje, jak sporządza mieszanki. Rozmawiamy z nim o tym dużo, chwalimy się sukcesami zdrowotnymi oraz zapałem kota do jedzenia.
Na ostatniej wizycie kontrolnej powiedział, że przekazał te przepisy właścicielom kota, który notorycznie się "zatyka" na suchym i tylko chwilowo pomagają kroplówki.
Co prawda, uważam, że same przepisy bez znajomości podstaw barfowania są tylko powielaniem czegoś, a nie zgłębianiem tematu (sama wiem nadal zbyt mało niż chciałabym), ale zawsze to jakiś sukces :kwiatek: I to nie tyle mój, co weterynarza, że uwierzył w BARFa i w jego dobroczynne działanie u kotów z kłopotami po chrupkach! Bo przecież mógł polecić puszki lub iść w zaparte, że tylko chrupki są remedium na wszystko, czyż nie?

I drugie - opowiadałam koleżance o BARFie nie raz i nie dwa, czy chciała słuchać, czy nie ;-) , aż niemal wcisnęłam jej słoiczek z mieszanką. Jakież było jej zaskoczenie, że jej kot - na chrupkach i puszkach Gourmeta - od razu poczuł naturę i "wciągnął" pół mieszanki na raz :mrgreen: Namawiam ją na chociaż jeden barfny posiłek, ma się zastanowić. Nawet gdyby koniec końców nie chciała, to cieszę się, że wie o karmieniu innym niż komercyjne karmy.

Jestem dumna jako ten kaganek oświaty :hura:
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-06-19, 10:47   

Bardzo miła wiadomość :-D
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-04-23, 10:32   

Przez 4 miesiące pobytu kota u mnie starałam się go karmić barfem - entuzjazmu nie było, dokładałam puszki, dawałam różne mieszanki. Jadł, ale słabo. Z toczonego kluska zrobił się szczupły kot :evil: . Z aktywnością też było tak sobie - trochę się bawił, pobiegał za piórkami na wędce - ale sam już prawie nic :evil: . Jakieś 3 tygodnie temu, parę dni przed kastracją, zaczął lepiej jeść (co mnie podwójnie ucieszyło, bo liczyłam że się wzmocni przed zabiegiem) Nie wiem czym to tłumaczyć - może tym, że zaczęłam mu przynosić trawę z ogrodu (posadzoną w doniczce), a wcześniej wysiewałam owies ? Trochę tego skubie, ale nie więcej niż przedtem. W akcie desperacji podałam mu też raz trochę bazopetu - może to pomogło ? W każdym razie gdy kot doszedł do siebie po kastracji(lekko nie było, zsikał ze 3 razy, ostatni raz jak go niosłam po myciu w ręczniku :evil: zjadł troszkę wieczorem, trochę więcej dopiero na drugi dzień, ale wet mówiła, żeby mu dać jeść dopiero na drugi dzień) zmienił się w nieco szalonego :twisted: , mocno zabawowego kota :shock: Urządza biegi nawet sam, za piórkami skacze na 1,5 metra w górę (i np przez duży fotel) Podgryza lekko nogi zapraszając do zabawy, a dziś zobaczyłam go na wysokiej szafie z pawlaczem, gdzie do tej pory nie wskakiwał. :twisted: Czy dieta barf (teraz daję tylko mieszanki) może dać takie (pozytywne :mrgreen: ) efekty dopiero po 4 - prawie 5 miesiącach :niewiem: Nareszcie mam co prawda "nieco wyrośnięte" bo prawie roczne wesołe kocię :mrgreen: :mrgreen:
 
 
SuperStado 


Barfuje od: maj 2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 30 Maj 2013
Posty: 79
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2014-04-25, 12:13   

U nas nie mniejsze sukcesy niż u was :D

Już prawie rok jak kociaki na BARFie chowane, jednakowoż Devi zawsze miała ciągoty do chrupek, mam w szafce 1kg RC MCO i zawsze jak się szafkę otwierało to dostawała kociokwiku :food: kiedyś nawet ją próbowałam na RC tresować i dawała radę, ale mnie się znudziło. No po prostu takiego chrupkożercy świat nie widział.

Z częstotliwością "raz na 2 tygodnie" jej rzucałam 1-5 granulek i znikały w ciągu 2 sekund.

Ostatnio zaczęła kwiczeć, dałam, powąchała, zaczęła nagryzać... i se poszła :shock:

Sprawdziłam w kolejny dzień... nawet nie próbowała gryźć. Poza zapachem nic już jej do chrupek nie ciągnie :kciuk:


A Tadeusz i Tola już dawno chrupki olali :faja:
_________________
 
 
 
monikasan 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 11 Lis 2013
Posty: 269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-01, 17:53   

Wszyscy się chwalą to i ja się pochwalę,a raczej Rudolfa.Nie jest to jeszcze pełen sukces ale duży krok naprzód.Gdy Rudolf do nas przybył jadł chrupy i tylko chrupy!Zadnej saszetki a już broń Boże surowizny!Próby odstawienia suchej karmy poskutkowały tylko straceniem jakiś 15% wagi.Tak więc Rudolf jadł sobie suchego PoN(zmiana z Kitekata)aż do kastracji,która to miała miejsce 10 kwietnia.Na drugi dzień po zabiegu dałam mu puszkę.I teraz je tylko mokre,co więcej zjada także surowe filety z kurczaka.Wołowiny na razie nie tyka :cry:
Kolejnym kroczkiem Rudolfa w drodze do Barfa jest udane przemycanie mielonej,pełnej mieszanki Barfowej do miseczki z karmą(mieszanka w kawałkach była przez Rudolfa wyczuwalna i od razu wyrzucana na zewnątrz miski :lol: )Są to na razie malutkie porcyjki ale od czegoś trzeba zacząć.No i zauważyłam,że kotał co raz bardziej interesuje się tym co jedzą jego "siostry"!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne