BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Biegunka u barfowanych fretek
Autor Wiadomość
anna1990 

Dołączyła: 02 Wrz 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-09-02, 17:25   

karmię mięsem moje fretki - musze wam powiedziec, ze czesto zdarza sie tak, zwlaszcza u mlodych, ze po prostu maja czesto biegunki i musze przestawac je karmic barfem...wie ktos jaka moze byc przyczyna??
 
 
Chica 


Barfuje od: 2010r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 43
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 74
Skąd: Mosina/Poznań
Wysłany: 2013-09-03, 11:43   

opisz dokładnie z czego komponujesz barfa, w jakiej ilości i jakie dodajesz dodatki i tez w jakiej ilości.
Ja karmię barfem od trzech lat swoje fretki i fretki na tymczasie (do adopcji) młodsze i starsze i nigdy poza jednym rzygiem (pierwsza porcja-fretka zbyt łapczywie i za dużo zjadła mój błąd) nigdy żadnych sensacji nie było.
Przestawiając fretkę na prawidłowe żywienie nie spodziewajmy się że fretka już za pierwszym razem będzie miała idealne książkowe kupy, jej rozchwiana flora bakteryjna, stan jelit i żołądka musi się naprawić po śmieciach jakie dostawała wcześniej. Najczęściej pierwsze kupy są ciemno brązowe niemal czarne, o konsystencji miodu, później stają się bardziej plackowate, zdarzają się różne kupy w zależności co dodajemy do mięsa, np. zbyt duża ilość drożdży może powodować biegunkę lub wymioty.
Dlatego ważne jest co i w jakiej ilości się podaje.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne