BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ragdoll-Sphynx i barf
Autor Wiadomość
Paula8chain 


Barfuje od: 03.05.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Kwi 2014
Posty: 48
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2014-09-06, 11:27   Ragdoll-Sphynx i barf

Postanowiłam założyć własny wątek, żebym zawsze mogła wrócić do swoich "początków" :)
Temat barfa i karmienia surowym mięsem był mi znany już długi czas temu, jednak nigdy nie interesowałam się tym specjalnie, bo wydawało mi się to drogą zabawą (Jak pewnie części z Was ;) ). Koty były w naszym domu od zawsze, kiedy mój ukochany kocur odszedł za TM zrobiłam sobie dłuższą przerwę - czas na przemyślenie wszystkiego. Kocur niestety miał ogromne problemy z pęcherzem i nerkami, odszedł w wieku zaledwie 13 lat. W końcu padła decyzja - bierzemy kota! Po przeszukiwaniu ogłoszeń fundacyjnych i przeglądaniu ras padło na ragdolla. Tym razem postanowiłam poważnie podejść do kociej diety, szukałam odpowiedniej karmy suchej/mokrej. Trafiłam na ragdollowe forum i zachęcona pewnymi wpisami tam wgłębiłam się nieco w BARF, nieśmiało stąpając po Waszym forumowym światku...
Uznałam BARF za świetną dietę, po niedługim czasie zrobiłam swoją pierwszą mieszankę (horror ze starą ręczną maszynką w tle :evil: ). I pozostało czekać na kota.
Nadszedł ten piękny czas i w pierwszych dniach maja zawitała do nas Luna.

Przez różne rewolucje żołądkowo-jelitowe czas wprowadzania barfa nieco się przesunął.
W tym czasie dotarła do nas druga kotka - sfinks.

Ta z kolei wymiotowała po każdej innej karmie niż Royal Canin dla maluchów (maleńkie chrupki, nie umiała więc porządnie gryźć nic innego).
Byłam bliska porzucenia BARFa, bo problemy Luny były okropnie zarówno dla niej, jak i dla nas. Twardo, codziennie pilnowałam tego ile surowego mięsa zjada i... Udało się :) Jak już miała 100% barfa w diecie skończyły się wreszcie problemy, a ja czułam, że mam za sobą naprawdę długą drogę, chociaż ogólny czas wprowadzania barfa wcale nie był tak długi. Druga kotka równie dobrze zaakceptowała BARFa, właściwie dopiero na surowym mięsie nauczyła się odpowiednio gryźć.
Aktualnie udział barfa w diecie obu kotek wynosi 100%.
Pierwsze wspólne zdjęcia czyli początek przyjaźni:



Nowe zdjęcia czyli konsumujemy gołębia (zanim pojawią się pytania: 100% przebadany z zaufanej, znajomej hodowli, w której sprzedaje się je też jako mięso dla ludzi)

 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-06, 13:22   

http://images67.fotosik.p...f6be8e74med.jpg

Zdjęcie ABSOLUTNIE genialne!!! :love: :love: :love: Nie wiem jakiej płci są koty, ale modele z nich pierwszorzędne!
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-06, 16:35   

One są śliczne, tak różne. :love:
Verano, jedna długowłosa pięknośc to Luna imienia drugiej nie znam ale wkrótce się dowiemy zapewne.
_________________
Retriver
 
 
Paula8chain 


Barfuje od: 03.05.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Kwi 2014
Posty: 48
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2014-09-06, 18:22   

Luna i Neme/Nemka :) Moje niedopatrzenie, byłam pewna że dopisałam imię :)
Faktycznie mam w domu 2 przeciwieństwa, ale jednocześnie 2 najlepsze "przyjaciółki", które razem robią wszystko.
Uwielbiają jeść i widzę jak bardzo służy im ta dieta. Zostawiłam sobie paczuszkę przysmaków jako nagroda po kąpieli i czesaniu, to jedyne "suche" z jakim mają nadal styczność :)

Retriver, barfujesz od dnia moich urodzin :D 1 lipca, dopiero zauważyłam.
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-06, 18:40   

Znam Lunkę ale jest zupełnie inna niż Twoja to czarna labradorka, tłuściutka wygląda jak wałeczek, Neme to imię jest pięknie dobrane do sfinksa, tajemnicze. Przeszłam z psem na karmienie surowym mięsem ze względu na złą tolerancję suchych karm, cztery wypróbowane i praktycznie bez rewelacji. Teraz jest zdecydowanie lepiej i zdrowiej. Wciąż czytam i douczam się w tym trudnym dla mnie zadaniu, zdecydowanie najbardziej boję się braków spowodowanych złym wyliczeniem suplementów oraz niedobrania proporcji mięsa chudego i tłuszczów. Dlatego jak tylko mam wolną chwilę szukam odpowiedzi na dręczące mnie wciąż obawy.
Miłego barfowania, zdjęcie z gołębiem świetne, radzą sobie koteczki jak widac. Ja również obchodzę urodziny w lipcu :-)
_________________
Retriver
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-06, 23:11   

Pozdrowienia dla Luny od jej rodzonej Cioci, Aurelci :kwiatek: trzymam kciuki za dalsze barfowanie :kciuk:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Paula8chain 


Barfuje od: 03.05.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Kwi 2014
Posty: 48
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2014-09-07, 07:13   

Dziękuję Ines! :kwiatek: Bez Twojej pomocy nie byłoby nas tutaj.

Poza gołębiem dziewczyny uwielbiają królika :food: (a ceny w okolicy mamy wysokie :cry: ):

 
 
tonks 

Barfuje od: 04.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Lut 2014
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-07, 07:33   

Wow, przekonaj proszę mojego kota, że to się tak je. :mrgreen:
  Zaproszone osoby: 16
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-09-07, 08:01   

Siadasz przy stole, kładziesz sobie gołębia na talerz i udajesz, że jesz. Ja jak coś jem to koty od razu przylatują i pchają się na stół albo na kolana, żeby chociaż powąchać co ta pańcia takiego dobrego wcina :twisted: A często gęsto to i z talerza próbują coś podwędzić.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
tonks 

Barfuje od: 04.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Lut 2014
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-07, 08:26   

Skipper, u nas to działa tylko w przypadku pieczonego drobiu. :twisted:
Na dzień dzisiejszy mieszam jak dziecku - odrobinę puszki kładę na kawałek wołowiny pomieszanej z mieloną wołowiną z mieszanki i tak jakoś nam to idzie. 3 posiłki dziennie i większość mieszanki znika :twisted:
Ale jakbym chciała mieć dziecko w wieku przedszkolnym, to bym sobie je zrobiła, ale ja chciałam mieć kotka! :twisted:

Zazdroszczę też takiej różnorodności w kotach - jedno puchate, drugie nagie, poza tym sfinksica wygląda przebosko i mam ochotę zrobić tonę zdjęć jej pyszczkowi z mnóstwem wyrazu. :love: :mrgreen:
  Zaproszone osoby: 16
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-09-07, 08:41   

tonks napisał/a:
Ale jakbym chciała mieć dziecko w wieku przedszkolnym, to bym sobie je zrobiła, ale ja chciałam mieć kotka! :twisted:

Jeszcze wszystko przed Tobą, np. dwóch albo trzech przedszkolaków w połączeniu z gromadką kotów wygląda bardzo obiecująco... :twisted:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne