BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Co wcinają moje fretki :-)
Autor Wiadomość
nenya 


Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 31
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-03-02, 21:24   

Łohohoo, a dla mnie ceną zaporową jest kupić naraz kaczkę, królika i coś jeszcze :P
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 711
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-03-02, 21:48   

Alani, czasami w Lidlu są do kupienia uda zajęcze, nie pamiętam ceny, ale nie była aż taka porażająca jak tej tuszki, którą widziałaś :)
W Piotrze i Pawle też mięli szeroki wybór dziczyzny, ale tamte ceny zwalały z nóg :roll:
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
nenya 


Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 31
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-03-02, 21:52   

W piotrze i pawle to cena wody mineralnej zwala z nóg :mrgreen:
 
 
Alani 


Barfuje od: 10/2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 78
Skąd: Złotkowo
Wysłany: 2012-03-02, 22:18   

Nenya, ja mam fundusz 100zł miesięcznie od rodziców na mięcho ;-) Jak coś zostanie to przechodzi na miesiąc następny 8-) A jak troszkę wzwyż to ja dopłacam ze swoich :-)

Harp, ostatnio przygarnęłam tuszkę z królika właśnie z Lidla (21zł/kg - makro ponad 30zł/kg) i Bella chętnie wcina ;-) Nigdy ud zajęczych nie widziałam, musiałabym mamę uczulić na rozglądnięcie się czasem lub zapytać jakiegoś pracownika kiedy ewentualnie by były :-)
_________________
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 711
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-03-02, 23:12   

Pamiętam, że to jest cykliczna promocja, chyba związana z tymi ich "tygodniami", bodajże to było w tygodniu luksusu albo jakoś tak, były wtedy bażanty, przepiórki i homary, ale wszystko już po obróbce i przyprawione, tylko te uda mrożone na surowo.
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Alani 


Barfuje od: 10/2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 78
Skąd: Złotkowo
Wysłany: 2012-03-31, 21:41   

Mieszanka z dzisiaj na ok 42 dni :)

- porcje rosołowe z kurcząt (polecam) 3,5kg
- comber króliczy 0,5kg
- serca indycze ok 0,9kg
- żołądki kurze 1kg
- porcja rosołowa z kaczki 0,7kg
- wołowina kl II 1,2kg
- cielęcina kl II 1,3kg

Wiem, że trochę dużo tych podrobów, ale w poprzedniej mieszance nie miały (zerowy wybór był) to teraz rekompensuje ;) (stanowią ok 25% mieszanki - (25 + 0) : 2 = 12,5, jak na dwie mieszanki optymalnie :))

Całkowity koszt (bez suplementów) - 109 zł :)
Czaiłam się na żabie udka, ale nie było :/ Następnym razem upoluję :twisted:

Poza tym w przyszłym tygodniu wyprawa do dziadków po jajka gołębie, może jak isę uda to dostaną po małym gołąbku :mrgreen:
_________________
 
 
Alani 


Barfuje od: 10/2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 78
Skąd: Złotkowo
Wysłany: 2012-05-11, 22:56   

Dzisiaj znowu nowa mieszanka :mrgreen:

- wołowina kl II 1,3kg
- strogonowy indycze 1kg
- wątróbka królicza 0,5kg
- comber króliczy 0,5 kg

+ w międzyczasie udka żabie i sam króliczek (kupiłam jak już miałam gotowe mieszanki, więc został "samemu" posiekany :mrgreen: )

Całkowity koszt rzeczy wymienionym od "-": 59zł. Dla trzech samiczek przy porcji 50g na łebka starcza na 20 dni :) I tak więcej nie jedzą, ciągle pies się cieszy, bo dojada :-D
_________________
 
 
nenya 


Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 31
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-05-12, 16:22   

Kurczę, ja mam 4 fretki, w tym 3 samców i mi 200g schodzi praktycznie na śniadanie, drugie tyle na kolację :evil:
 
 
Alani 


Barfuje od: 10/2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 78
Skąd: Złotkowo
Wysłany: 2012-05-12, 22:07   

Twoje rudaski zjadają z 3/4 :mrgreen:

Przy samcach jest inaczej bo oni zazwyczaj 2x większą mają porcję, choć Kenzo taki filigranowy z tego co kojarzę i Nano też :)
_________________
 
 
Chica 


Barfuje od: 2010r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 38
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 74
Skąd: Mosina/Poznań
Wysłany: 2012-05-13, 15:02   

są i laski co jedzą więcej niż samce są i samce co jedzą mniej niż samice :mrgreen:
moje na dzień dzisiejszy jedzą 120g na dobę na trzy samice i jednego samca. Przy czym samiec gdybym go nie karmiła to by żył miłością a Michalina jakby miała możliwość zjadałaby znacznie więcej. :-P
 
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-06-23, 13:01   

Zainteresował mnie temat tuszek z nutrii. Wiecie może gdzie można kupić coś takiego w Warszawie albo w okolicach?
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 711
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-06-23, 13:15   

isabelle30 napisał/a:
Zainteresował mnie temat tuszek z nutrii. Wiecie może gdzie można kupić coś takiego w Warszawie albo w okolicach?


Większość ferm/hodowli mieści się w obrębie Poznania (a jest tych miejsc malutko), niestety kiedyś ostro szukałam takich miejsc w innych regionach Polski - nie znalazłam.
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Alani 


Barfuje od: 10/2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 78
Skąd: Złotkowo
Wysłany: 2012-07-20, 12:10   

Menu na dokładnie 6 tygodni ;-)

- Gęś (tuszka) 2,5kg
- Goleń wołowa (mhm, jaką piękną wynalazłam :mrgreen: ) 0,65kg
- Serce Wołowe 0,8kg
- Tuszki z młodych kurcząt 1,15kg
- Podudzie indycze (również piękne, ze ścięgnami :mrgreen: ) 1,2kg

Koszt całkowity - 120zł, w tym 70zł na samą gęś (3kg, ale po odcięciu skór straty wyniosły 0,5kg :-? ). Porcja dzienna - 150gr.

I temat mięsiwa jest załatwiony do końca wakacji :-D
_________________
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 711
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-07-20, 14:21   

Porcja na 6-8 dni dla moich :roll:
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Nici 

Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-08-20, 20:21   

Ja kupuje moim chlopcom (w liczbie 3) co dwa - trzy tygodnie:
ok. 1.5 kg roznych czesci wolowych , 0.5 konia, 1.5 kg zajaca, kilo skrzydelek, pol kilo serc, pol kilo zoladkow (kurzych), kilka tuszek kurzych, mrozone golebie i jakis rodzaj miecha dla zmiany w zaleznosci od humoru i tego co znajde...

ostatnio modne sie zrobilo otwieranie sklepow z miesem egzotycznym - krokodyl, pyton, wielblad itd. ale ceny zaporowe i ciut szkoda kupic kawal takiego miecha i potem wywalic bo hrabiom nie zasmakuje...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne