BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zęby i dziąsła u psów na BARFie
Autor Wiadomość
blaira 
BARFny Hodowca

Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-12-15, 12:54   Zęby i dziąsła u psów na BARFie

Nie znalazłam konkretnej odpowiedzi na forum.
Powiedzcie mi czym może być spowodowany nieprzyjemny zapach z psyka?
karmię już ok 8 miesięcy BARFem a od ok 1miesiąca nasilił się nieprzyjemny zapach z pyska.
Czy jest to możliwe od rodzaju mięsa?
Ostatnio dostają więcej wołowego. Jednak dostają też drób i rybę dla zróżnicowania.
Nie ma to nic na pewno wspólnego z apetytem oraz wypróżnianiem.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-12-15, 13:03   

Obejrzyj dokładnie zęby i dziąsła - szczególnie przyzębie. Moze to być spowodowane osadem, stanem zapalnym itd
 
 
blaira 
BARFny Hodowca

Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-12-15, 13:10   

Osad w granicach normy, nie mówię że są białe jak na reklamie pedigree :-) ale osad jeszcze do usunięcia w sposób naturalny.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-12-15, 13:12   

Spróbuj podać przez kilka dni jabłko w całości do zgryzienia - jabłka bardzo ładnie czyszczą
 
 
magda_z 

Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 101
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-12-17, 13:36   

Mój pies uwielbia jabłka, tyle że w kawałkach. W całości nie ruszy, a też przydałoby mu się wyczyścić trochę zęby :-/
 
 
Bonsai 


Barfuje od: 2009
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-17, 23:23   

Na BARFie nie powinno być nieprzyjemnego zapachu z pyska... Oczywiście nie w sposób ciągły, bo to normalne, że np. krótko po zjedzeniu śmierdzących żwaczy wołowych psu śmierdzi z pyska... Spróbuj poobserwować czy po każdym posiłku jest nieprzyjemny zapach, czy tylko po konkretnych. Moim psom po wołowinie nie śmierdzi z pyska, ale mają raczej dość dobrze urozmaiconą dietę. Obserwuj też kupę.

Jeśli zęby wyglądają dobrze, warto zrobić badania krwi - czasem brzydki zapach z pyska może być objawem początków chorób nerek czy serca.
_________________
www.fotopsy.pl
 
 
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2012-12-18, 02:21   

U moich kundli też praktycznie zapachu z pyska niet. Nawet u najstarszej, niespełna 7-letniej. Dziwny, taki mdły jakby, zapach z kopary dostawała tylko jak była po operacjach (zaliczyła łącznie 6 w przeciągu 1 roku) i dostawała wtedy klindamycynę (osłonowo, musiała dostawać, bo grzebanina była w kościach) - smrodek pojawiał się tak ok 5-7 dni po rozpoczęciu antybiotykoterapii. no ale to akurat było wytłumaczalne: antybiotyk wytłukł florę bakteryjną w jelicie i trawienie/wchłanianie nie przebiegało prawidłowo. Dorzucenie surowych, nie czyszczonych żołądków do codziennej diety, aż się flora w jelitach odbudowała, u nas załatwiało sprawę, za każdym razem.
 
 
arleta 

Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 42
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 12
Wysłany: 2013-03-14, 23:42   

BARF to dieta białkowa. Brzydki zapach z pysia świadczy i przebiałczeniu psa. Prawdopodobnie za dużo mięsa.

ps. Ludziom na dietach białkowych typu dukan, też śmierdzi z ust ;)
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-03-14, 23:53   

Tak barf to dieta białkowa, ale zapominasz, ze dieta NATURALNA lub bardzo do naturalnej zbliżona, a nie jakiś ludzki wymysł. Brzydki zapach z pyska może świadczyć o bardzo wielu rzeczach, ale nei o zbyt dużej ilości mięsa
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2013-03-15, 01:06   

arleta napisał/a:
BARF to dieta białkowa. Brzydki zapach z pysia świadczy i przebiałczeniu psa.

tzw. "przebiałczenie" to już archaizm. Nawet mnie na studiach (kończyłam 9 lat temu) już takich bzdur nie uczyli. "Przebiałczyć" drapieżnika, karmiąc go pokarmami naturalnymi (a nie dajmy na to izolatami białkowymi w proszku, np. takimi dla kulturystów) nie sposób.
Nieprzyjemny zapach z pyska u psa karmionego barfem zawsze ma swoje źródło: albo bezpośrednio w pysku (np kamień, stan zapalny lub zepsute zęby), albo w przewodzie pokarmowym (wysiadło trawienie) albo w chorobie metabolicznej.
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-15, 07:00   

A ja zawsze jako korzyści z BARFowania wymieniam czyste ząbki i brak smrodu z paszczy :-> Zdarzyło mi się robić "małą prowokację" i odwiedzać obce gabinety wet podczas "miesiąca zdrowego uśmiechu", kiedy to weci kolejno zaglądając w buźki moich futer dziwili się nieco. "No tak, to młody, duży pies, jeszcze nie ma kamienia" no to dawałam seniorkę "ooo, widzę, że regularnie czyścimy ząbki" (raczej sporadycznie je przecieramy) "no tak, bo to małe psy mają raczej skłonności do osadzania się kamienia" - dawałam kurdupelka terierka i wtedy zazwyczaj słuchałam o korzyściach ze ścierających kamień chrupkach. Oczywiście mówiłam wtedy, że moje psy są na BARFie 8-) Ale przyznaję, że to miłe słyszeć, że moje psy mają bardziej zadbane zęby i przyjemniejszy oddech (bez zapachu) niż wielu ludzi ;) i że przyjemnie pozwolić im się polizać.

Co ciekawe - przejściowe problemy z pojawianiem się mniej przyjemnego zapachu z paszcz obserwuję przy podawaniu również suchej karmy, np na wyjazdach.
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-03-15, 09:33   

Diesel zawsze chodzi z mordą rozdziawioną. Uwielbiam chodzić na kliniki bo tam zawsze masa wetów/studentów/stażystów i zawsze ten zachwyt.

Piesku! jakie Ty masz piękne ząbki! Czym Pani je czyści? :D

albo jak byliśmy na targach zoologicznych. Dopadła nas jakaś laseczka zbierająca dane do pracy magisterskiej czy czegoś. Coś właśnie o higienie jamy ustnej czy coś.... Rozmowa mniej więcej wyglądała jak ta u Tilji :)
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-03-15, 12:10   

U nas to samo - paszcza rozdizawiona non stop i zero zapaszku, nawet po zjedzeniu smroda typu mocno krwiste serce. Ząbki ładniutkie. Aczkolwiek musimy chyba już (pierwszy raz w życiu przetrzeć, w maju skończy 5 lat) bo przy dziąsłąch kły pożółkły zdeczko.
Brzydki zapach z pyska to albo problem z jamą ustną - kamień, zapalenia przydziąśla, albo nie właściwe żywienie (zboża w karmie) i proces nie trawienny ale gnilny, albo choroba.
 
 
arleta 

Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 42
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 12
Wysłany: 2013-03-15, 12:11   

No to ja się z tym nie zgodzę, widzę to po swojej suczce- gdy dostaje za dużo mięsa, zapach z pyska się pojawia.
ciocia_mlotek napisał/a:
Tak barf to dieta białkowa, ale zapominasz, ze dieta NATURALNA lub bardzo do naturalnej zbliżona,
nie, nie zapominam.
diyala napisał/a:
zolatami białkowymi w proszku, np. takimi dla kulturystów)
w tym wypadku u moich kulturystów tego problemu nie było.
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-15, 15:26   

Arleta, taki problem pojawia sie gdy karmisz surowym mięsem? Suczka jest na BARFie, czy tylko od czasu do czasu dostaje mięso?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne