BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Żelazo - sposoby na pozbycie się (uniknięcie) anemii
Autor Wiadomość
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2013-12-05, 11:34   

Sojuz napisał/a:
Czyli sławne hasło "Pij mleko, będziesz wielki" znaczy tak naprawdę "Pij mleko, będziesz kruchy"?

Pij mleko, będziesz kaleką! :twisted:
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
milena88 


Barfuje od: 8marca 2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 127
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2013-12-05, 11:40   

Popsułam się zupełnie. Muszę to wszystko ogarnąć jeszcze raz na spokojnie. :-|
A jak się ma hemoglobina suszona a brak przeciwciał na toxoplazmoze gondi?
Tak na szybko zostanę przy jednej pregnie rano + hemo na południe tylko muszę odszukać ile przyjąć by nie brakło dla malca a wynik się polepszył.
A jeszcze jedno gdzie się wpisać jeśli chodzi o wzmocnienie stawów kolanowych?Lekarz polecił więcej jogurtów, serków i tyle.
 
 
Halinasos 

Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 67
Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 25
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2013-12-05, 12:13   

Przyjmowanie dużych dawek witaminy C znacznie poprawia wchłanianie żelaza i hemowego i niehemowego.
Do napojów, na ktore trzeba zwrócić uwagę przy anemii, należy zielona herbata /promowana jako wybitnie prozdrowotna/.
Ogranicza wchlanianie żelaza o 60%
Przy powszechnie spotykanym niedoborze witaminy C /zalecana przez farmaceutow i lekarzy dawka 60-70mg na dobę/ przy rzeczywistych potrzebach organizmu rzędu 2000 - 3000 mg/ oraz picie zdrowej zielonej herbaty nie można chyba dziwić się, że tak powszechny jest niedobor żelaza. :-)
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2013-12-05, 14:11   

Halinasos napisał/a:

Do napojów, na ktore trzeba zwrócić uwagę przy anemii, należy zielona herbata /promowana jako wybitnie prozdrowotna/.
Ogranicza wchlanianie żelaza o 60%

I jak tu normalnie żyć, jak co chwilę się okazuje, że te super zdrowe rzeczy wcale nie są takie zdrowe? Nie wiadomo już co jeść, czego nie jeść. Najlepiej chyba samym powietrzem żyć :-P

A o herbacie aż powiedziałam mojej mamie. Pije tylko zieloną od kilku lat. Od jakiegoś pół roku ciągle marudzi, że jest słaba, że źle się czuje, że tylko by spała. Jak ulał pasuje do anemii. Muszę ją wygonić żeby morfologie sobie zrobiła
 
 
anna187
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-05, 14:21   

Anemia w mojej rodzinie nie należy do ulubionych i obecnych z naszym życiu chorób. :-/
Ale pamiętam, że jak moja mama przechodziła chemioterapię i morfologia ( w tym i żelazo)) spadały poniżej granic, to kazali jej pić sok z kwaszonych buraków.
Moc tego soku jest nieprawdopodobna, bo za każdym razem udawało się wyniki poprawić.
Teraz nadchodzi czas Świąt to jak soczek nie pomorze to będzie w sam raz na barszczyk wigilijny. :mrgreen:
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2013-12-05, 16:21   

Jako takie wspomaganie to pewnie i sok z pietruszki byłby dobry.
Do termomixa jest fajny przepis na koktajl pietruszkowo-cytrynowy. U mnie wiele osób go uwielbia (niestety ja się do nich nie zaliczam, nienawidzę pietruszki).
 
 
milena88 


Barfuje od: 8marca 2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 127
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2013-12-06, 10:43   

Zielona h. liściasta z nagietkiem :-( piłam nałogowo jak jeszcze nie wiedziałam, że jest nas dwoje.
Czy ktoś z tutaj obecnych potrafiłby logistyczne obliczyć dawkę przy anemii . Nie każdy z dobrymi chęciami to potrafi aby jakiegoś głupstwa nie popełnić. Może akurat są osoby mocne w tych obliczeniach i pomogły by? Bardzo bym prosiła. Wczoraj wszamałam łyżeczkę hemo , dziś też to zrobię w odstępie pół dnia od pregny[jest tam 65% oleju rybiego a żelaza26mg + inne]. Chciałabym obliczyć ile potrzeba tego daru by unormować swój stan i zapobiec nawrotom do tego bd bardzo przydatne te badania, będę wiedziała czy przy takiej dawce jest poprawa. Jestem zielona nawet jak widzę pewne ilości wyjściowe by obliczyć własną dawkę np w ml suchego hemo.
 
 
Halinasos 

Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 67
Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 25
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2013-12-06, 11:00   

Ciekawym sposobem poprawienia przyswajalności żelaza jest picie do posilkow alkoholu pod rożnymi postaciami.
Moze to być przyjemniejsza opcja niz jedzenie zieleniny.
Dlatego też często osoby nadużywające tej substancji maja podniesiony poziom żelaza. Co też niestety nie jest dobrym stanem, a wręcz inicjującym cieżkie choroby organizmu.
Nadwyżki żelaza z organizmu jest bardzo trudno sie pozbyć.
Trzeba więc bardzo uważać z podnoszeniem jego poziomu, żeby nie przedobrzyć i potem nie walczyć z jego nadmiarem. ;-)
 
 
choice 


Barfuje od: 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Sie 2012
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-06, 16:46   

Ale wspomaganie wchłaniania żelaza alkoholem w okresie ciązy jest co najmniej kontrowersyjne ;-)
_________________
Choice - BPP
 
 
 
Halinasos 

Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 67
Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 25
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2013-12-07, 19:22   

Przepraszam. :oops: Zagalopowałam się.
Oczywiście nie namawiam do picia alkoholu w czasie ciąży.
To taka informacja ogolna o sposobie kumulacji żelaza w organizmie.
 
 
milena88 


Barfuje od: 8marca 2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 127
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2013-12-16, 15:11   

Hemo. podskoczyła z 31,5 z 28listopada na 33,9 12grudnia.

Czy ktoś dysponuje rozpiską dla krwiodawców :co konkretnie z czym nie łączyć przy posiłkach a co z czym sprzyja ? Jakie produkty mają najwięcej mają wit.C? Czy ta witamina występująca w sokach z przecierów marchew/jabłko /brzoskwinia łączona/rozrabiana z hemo może być czy lepiej rozrabiać z wodą ..
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-12-16, 17:44   

Witaminke C to z dzikiej róży najlepiej chyba. Herbatka jest pyszna
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2013-12-16, 18:05   

Słyszalam gdzieś , ze czerwona papryka ma bardzo dużo wit C
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
karakalek 


Udział BARFa: 90-100%
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 159
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-16, 20:36   

ciocia_mlotek napisał/a:
Witaminke C to z dzikiej róży najlepiej chyba


Do tego zestawu dorzucę jeszcze owoce jarzębiny mają 160 mg% wit. C, przemrożone owoce mają jej mniej bo 40-50 mg%.Owoce jarzębiny to prawdziwa bomba witaminowa-K,A,P, zawierają antocyjany oraz bioflawonoidy, które przedłużają działanie wit. C.
Zimowe wieczory uprzyjemniam sobie herbatą z macierzanki, owoców róży i jarzębiny. Lata wspomnień czar :-) .
_________________
Kto mnie kocha, kocha mojego kota
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-16, 21:27   

No i rokitnik: "Rośliny występujące na wydmach mórz europejskich zawierają w świeżych owocach 120-315 mg%, podczas gdy występujące na obszarach gór środkowej Europy 405-1100 mg% kwasu askorbinowego."

Firma Dary Natury ma w ofercie herbatkę rokitnikową ekologiczną z dodatkiem jarzębiny. Można dostać w dobrym zielarskim lub w ekożywności. I o ile dobrze pamiętam, rokitnik może być stosowany w czasie ciąży.

Z ulotki dla krwiodawców:
"Wchłanianie żelaza ułatwiają:
- wit. C, soki owocowe (warto popijać/rozrabiać hemo sokiem owocowym), obecność mięsa w posiłku.
Utrudniają:
- kawa, herbata (dziewczyny doprecyzowały, że chodzi o każdy rodzaj herbaty - zielona, biała, czarna), napoje typu cola, mleko, produkty bogate w błonnik".

Oprócz mięsa, sporo żelaza jest w podrobach różnych, małżach, pistacjach.
Ale coś u ciebie, Milena, drgnęło z wynikami. Oby dalej było lepiej :kwiatek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne