BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pojemniki do przechowywania suplementów
Autor Wiadomość
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-18, 20:16   Pojemniki do przechowywania suplementów

Czy suplementy można trzymać w słoikach przeźroczystych - wszak niektórym z pewnością szkodzą promienie słoneczne - ziołom czy taurynie... Plastik sam w sobie jest szkodliwy a metal wchodzi w reakcje z różnymi związkami... Idealnym rozwiązaniem byłyby słoiki z ciemnego szkła- może gdzieś takie dostać ? W czym wy przechowujecie suple?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2016-11-19, 15:25   

Ja używam zwykłych słoiczków szklanych z przezroczystego szkła, gdyż cały czas stoją w piwnicy w zamykanej szafce, a więc w całkowitej ciemności. Wyciagam je tylko raz w miesiącu na czas szykowania mieszanki.

Jeśli suple miałyby być przechowywane poza zamykaną szafką, w miejscu z dostępem światła, to rzeczywiście lepsze byłyby słoiczki z ciemnego szkła. Można takie kupić sklepach zaopatrujących farmację, kosztują niewiele. Albo użyć słoiczków po "ludzkich" witaminach czy lekach (nawet jeżeli samemu się nie używa, to wśród znajomych na pewno ktoś się znajdzie).
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-11-19, 17:19   

Ja z suplementami robię podobnie jak Dagnes ;-) Z tym, że u mnie stoją w mieszkaniu.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
anna79 

Barfuje od: jutra
Wiek: 44
Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd: oslo
Wysłany: 2017-10-22, 16:36   

sporo witamin rozkłada się pod wpływem długiej ekspozycji na świtało, powinno się więc przechowywać suple w ciemnych pojemnikach w suchym miejscu o stałej temperaturze
 
 
salomea06 

Dołączyła: 12 Maj 2018
Posty: 25
Wysłany: 2018-05-22, 11:04   

Do mnie właśnie dotarły pojemniki plastikowe 250 ml za 0,40 zl/ szt. Są jeszcze 500 ml po 0,60zl/ szt. Są mocne , wytrzymałe i zajmują mało miejsca . Ja jestem bardzo zadowolona. Gdyby ktoś chciał namiary to chetnie podam .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne