BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bulwa Cebulka przybyła :)
Autor Wiadomość
gaab 


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 21
Skąd: Oława k.Wroc
Wysłany: 2014-01-14, 19:35   Bulwa Cebulka przybyła :)

Witam serdecznie, troche za wczesnie ale wole zawczasu ogarnąc wszytsko i wiedzieć wszytsko :P Pieska jeszcze nie mam (ale miałam), nowy domownik pojawi się na wiosnę 2014r. Będzie to suczka buldoga francuskiego. Jako, że od roku planuję ten szczęśliwy dzien, staram się wiedziec jak najwięcej o tej dośc wymagającej rasie - mówie głównie o żywieniu. Naczytałam się mase forum, artykułów i komentarzy i jak do tej pory nic mnie tak nie zainteresowało jak BARF. Wszytko mnie wręcz przerażało - opisy straszliwych kupsk po najdroższych karmach na rynku itp. Od kilku dni przetracam całe forum Barfnyświat i mam juz kilkanaście stron notatek i wiem, że w ten sposób będę karmic me "dziecię". Mam nadzieję, że to że to będzie maluch pójdzie mi szybko i sprawnie.
Liczę, że jest tu prę właścicieli Bulw i podziela się ze mna swą wiedzą i doświadczeniem :)

A tak po za tym napisałam do mojej sasiadki - posiadaczki bulwy czy słyszała o tej diecie i jak karmi psa. To jej odp - "nigdy w zyciu nie daje surowego miesa

tak karmia psy do walk!" :hair: .... ciemnogród...
_________________
Takie to czasy, że Cebulka je mięso... ;P
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2014-03-31, 17:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2014-01-14, 19:44   

Witaj ;)
Bardzo fajnie poznać tak pilną "uczennice". Piesek na pewno będzie z Toba bardzo szczęśliwy ;) Czytaj do woli i pamiętaj pochwalić się maluchem jak juz się pojawi ;)
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-14, 20:05   

Cześć, dobrze, że zawczasu się już zapoznajesz z odpowiednim karmieniem psinki, która dopiero do Ciebie zawita. Jak już będzie, to pokaż zdjęcia,
A czy masz już wybrane imię dla psa?

gaab napisał/a:
A tak po za tym napisałam do mojej sasiadki - posiadaczki bulwy czy słyszała o tej diecie i jak karmi psa. To jej odp - "nigdy w zyciu nie daje surowego miesa
tak karmia psy do walk!" :hair: .... ciemnogród...
szkoda, że Pani tak mało wie na ten temat i nie chce zobaczyć "z czym to się je". Ocenia nie wiedząc nic, szkoda mi jej psów.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-01-14, 20:06   

Czekamy na papisia... :mrgreen:
A tym czasem czytaj i rób rozeznanie w okolicznych mięsnych :mrgreen:
 
 
gaab 


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 21
Skąd: Oława k.Wroc
Wysłany: 2014-01-14, 21:10   

Cytat:
A czy masz już wybrane imię dla psa?


Myslałam, że bez problemu wpadne na idealne imię, (poprzedni psiak - jamniczka Babcinka :)) ale od kilku miesięcy myslimy z moim chłopakiem i z pośród mnóstwa różnych góruje Bulba i Turbolina - Turbo :P ale myslę, że jak juz zobacze te oczka to samo przyjdzie ;)

Jak już będzie na pewno pochwalę się zdjęciami.

Jeśli chodzi o mięsnę... tu niestety gorzej, małe miasto same klasyki - kura, krowa, świnia, mam na oku pare rzeźni, będę dzwonic.
_________________
Takie to czasy, że Cebulka je mięso... ;P
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-01-14, 21:12   

Na Twojego papisia czekamy :mrgreen:
 
 
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-01-14, 21:17   

uwielbiam buldożki :love: nie mogę się doczekać zdjęć :-)
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-01-14, 21:28   

Jest kilku właścicieli Bulw na BŚ, ale coś mało aktywni, może Ty zmienisz ten obraz :kwiatek:
  Zaproszone osoby: 2
 
gaab 


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 21
Skąd: Oława k.Wroc
Wysłany: 2014-03-25, 17:22   

jest juz mój mały gargamel :) ale mięsko zapodam mu - jej dopiero pod koniec tygodnia. Pani z hodowli radziła żeby przez pierwszych parę dni nie zmieniac zwyczajów żywieniowych juz wystarczy, że zmieniła domek. Także moja lodówka pęka w szwach i czeka na pierwszy dzień :)
ps. jak tylko ogarnę jak się wrzuca zdjęcie pochwalę się moją małą Cebulką :)

http://www.fotosik.pl/pok...41ef1bb86e.html
_________________
Takie to czasy, że Cebulka je mięso... ;P
 
 
Freya 


Barfuje od: 09.2013
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 30 Wrz 2013
Posty: 149
Skąd: Finlandia
Wysłany: 2014-03-25, 19:25   

Urocza ta twoja psinka :love: Trzymam kciuki za bezproblemową aklimatyzację w nowym domku i za pierwsze barfne posiłki :kciuk:
_________________
"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury" - Leonardo da Vinci
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-03-25, 20:32   

serdecznie i cieplutko witam Cebulkę :love:
  Zaproszone osoby: 2
 
gaab 


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 21
Skąd: Oława k.Wroc
Wysłany: 2014-03-31, 10:57   

Szybka relacja: dałam jej jedno "ogniwo" wołowego ogonka, takie mniejsze. Chyba nie ogarnęła, że to się je i stał się jej najlepsza zabawką. Bawi się nim jak kot, podrzuca do góry, czai się i gania po całym pokoju :) zero jedzenia.
Na drugi dzień dałam jej posiekany w kosteczkę indyczy żołądek - pełen sukces! mała aż się wywracała tak jej smakowało, jak juz zjadła porcję w kilka sekund, zaczeła gryźć miskę :P na następny dzień karmiłam ją z ręki kowałkami-chrząstkami indyczymi - tez sukces tyle, że mała ma za małe ząbki i nie dawała rady chrząstkom i scięgnom, pare razy niechcąco mnie dziabła zamiast mięska. Także te resztki jej pokroiłam i tez wsunęła. Dziś serce wieprzowe też smakowało :)
Co zaobserwowałam- (od hodowczyni mam purine puppy z łososiem- kupy miała takie se- tzn miękkie sznurki :P) teraz są trochę rzadsze i ciemniejsze, mam nadzieję, że to te typowe objawy zmiany karmienia i że unormują się kupale (bo dla niewtajemniczonych -buldogi nie potrafia się same wylizać po toalecie - sa za krótkie także póki kupy są miękkie i rzadkie muszę ja wycierać :P)
Na razie dostaje karmę sucha pomieszana z mięskiem i czasem samo mięsko, na razie dobrze przyjmuję, więc póki nie zaopatrzę się w suplementy tak będzie jadła, ale to tylko parę dni :)
_________________
Takie to czasy, że Cebulka je mięso... ;P
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-03-31, 11:06   

Małe ma nieunormowane kupska bo mieszasz suche z surowym. Tego robić absolutnie nie wolno. Możesz dawać raz tak a raz tak w okresie przejściowym ale odległość czasowa między suchym a surowym powinna być nie krótsza niż 8 godzin.
Suche zalega długo i słabo sie trawi. Surowe siedzi w żoładku krótko i trawione jest błyskawicznie. Surowe w tym przypadku działa jak miotła i suche wygarniane jest do jelit zanim cokolwiek się z nim stanie. W takim układzie pies nic nie wyciąga z suchego, a jelita szaleją. I masz efekt widoczny gołym okiem.
 
 
gaab 


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 21
Skąd: Oława k.Wroc
Wysłany: 2014-03-31, 11:51   

oj to źle zrozumiałam. Myślałam,że aby przejść powoli to będę mieszała i zejde do zera suchego. To póki mam suche , to niech je dokonczy (zostało na parę dni)? a potem tylko surowe? (przerwa 8 godzinna mozliwa jest tylko- dzień suchego, dzień mokrego, bo je co 3h)
Jeszcze jedno - mała waży ok 2.5kg czyli powinna jeść 100g dziennie, tyle jej daje, ale mam wrażenie, że schudła od kiedy ja przyniosłam (miała brzuszek, a teraz aż jej kości sterczą miednicy) i ogólnie ciągle by cos jadła... wiem, że to urok szczeniorka, ale mam wrażenie, że je za mało...
_________________
Takie to czasy, że Cebulka je mięso... ;P
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-03-31, 11:55   

gaab, maluchom raczej nie ogranicza się jedzenia dopóki nie robią się grube (co się raczej rzadko zdarza).

Piękna bulwinka, a jak blisko nas ♥ We Wrocławiu dużo fajnego mięska dostać. Warto napisać do dziewczyn z Wro i wypytać gdzie najlepiej kupować. Gdybym miała gdzie mrozić większe ilości to sama bym tam po mięcho jeździła (u nas tak samo kiepski wybór jak w Oławie).
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne