BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bulwa Cebulka przybyła :)
Autor Wiadomość
gaab 


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 21
Skąd: Oława k.Wroc
Wysłany: 2014-03-31, 12:07   

no własnie tak bym chciała, aby się najadła ale bez przesady, ona tak szybko zjada te mikroskopijne porcje (po 20g) a potem piszczy żeby dac jeszcze...

Co do mieszania mojego, nie wiem czemu tak zrobiłam! :hair: Jak byk jest napisane w dziale (jak przestawić psa na barf), że nie wolno mieszać... grgrgr

Co do wyboru no to kiepsko jest, ale czasem rzucą jakieś fajne resztki albo egzotyczne mięsko (czyt kaczka hahahahahaha) ostatnio własnie w kauflandzie wyrwałam ogony krowie po przecenie, a w inter chrząstki indycze :) ale mam zamiar choc raz w miesiącu wybrac się na hale do Wrocławia :)
_________________
Takie to czasy, że Cebulka je mięso... ;P
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-31, 12:15   

Gaab, szczeniakowi podaje się jedzenie według docelowej wagi psa dorosłego i w żadnym przypadku nie racjonuje się im pożywienia! 100 g to jest - przepraszam - głodowa dzienna porcja! Szczenię rośnie, potrzebuje budulca i energii!

Czym prędzej przeczytaj wątek o szczeniętach http://www.barfnyswiat.or...der=asc&start=0
Ostatnio zmieniony przez Komanka 2014-03-31, 12:29, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-03-31, 12:20   

gaab, mam dwa kociaki więc wiem, ile taki dzieciak potrafi wchłonąć :mrgreen: Nie wiem gdzie one to wszystko mieszczą.


Uśmiecham się o więcej zdjęć!
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
gaab 


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 21
Skąd: Oława k.Wroc
Wysłany: 2014-03-31, 12:29   

Komanka napisał/a:
Gaab, szczeniakowi podaje się jedzenie według docelowej wagi psa dorosłego i w żadnym przypadku nie racjonuje się im pożywienia! 100 g to jest - przepraszam - głodowa dzienna porcja! Szczenię rośnie, potrzebuje budulca i energii!

Czym prędzej przeczytaj wątek o szczeniętach http://www.barfnyswiat.or...der=asc&start=0



CZytałam i według tego własnie 100g powinna jeść -
"1.Szczenięta średnich ras do 6 miesięcy

Masa ciała x 0,02 x 2 = dzienna ilość pokarmu"
Mi się tez wydaje dawka głodowa, ale nawet na opakowaniu jej suchego jest napisane 50-90g dziennie...
gdzieś indziej wyczytałam, że ma to być 10% wagi ciała psa... czyli wychodzi 2razy więcej jedzenia. zasugerowałam się danymi z suchego i zostałam przy tym pierwszym przeliczniku. Teraz to juz nie w iem ile...
_________________
Takie to czasy, że Cebulka je mięso... ;P
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-31, 12:36   

Jak mała wcina mięso, to wyrzuć chrupki, które tylko powodują problemy z trawieniem. Po co wprowadzać psu zamieszanie? Raz trawi suche, raz surowe albo wszystko na raz pomieszane i efekt widzisz na trawie ;-)
A dawkowanie suchego to nie to samo, co porcje barfa. Suche jest odwodnione i przetworzone, podczas gdy świeże mięso ma wilgotności około 70%. Nie można tak porównywać dawkowania.
Daj jej się najeść do oporu (jak małemu dziecku, do ulania :-P ), a zobaczysz, że piszczeć nie będzie.

Z wątku o psach:
ciocia_mlotek napisał/a:
Biorąc pod uwagę jak szczenię szybko rośnie [...]. Lepszym wyznaczikiem jest docelowa waga ciała. Szacowana. Z tego liczysz 2-3% i tyle podaje się pieskowi. Na początku rozłożone na kilka posiłków dziennie a potem coraz mniej. Tak czy owak szczenię i pies dorosły jedzą mniej więcej tyle samo tylko inaczej rozłożone na posiłki. Dlatego wyliczanie dawki dziennej na podstawie szacowanej wagi docelowej jest zarówno wygodniejsze jak i bardziej miarodajne. Pamiętaj też, że te % to jest odnośnik a nie wykładnia. Każdy pies jest inny i ma trochę inne potrzeby. Sam da ci znać ile mu trzeba apetytem i sylwetką
 
 
gaab 


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 21
Skąd: Oława k.Wroc
Wysłany: 2014-03-31, 12:46   

Już sie ogarnęłam z tymi chrupkami, nie wiem czemu o tym zapomniałam! Mam specjalny notatnik na wszytskie najwazniejsze rzeczy odnośnie diety i zdrowia malej i to tez mam napisane.. :-/ To chyba ta ekscytacja nowym członkiem rodziny :love:
Dobra czyli zostaję przy tych 10% a nie waga x 0.02 x2(dodam, że kalkulator psi tez mi tak wylicza- 100g). Szybko zeżre chrupki i bierzemy się za mięsko, które bardzo jej smakuje :D

Zdjęcia wrzuce wieczorem :) tylko podajcie jakiś dobry serwer żeby zdjęcia od razu było o nie w linku...

[ Dodano: 2014-03-31, 12:49 ]
Komanka napisał/a:


Z wątku o psach:
ciocia_mlotek napisał/a:
Biorąc pod uwagę jak szczenię szybko rośnie [...]. Lepszym wyznaczikiem jest docelowa waga ciała. Szacowana. Z tego liczysz 2-3% i tyle podaje się pieskowi. Na początku rozłożone na kilka posiłków dziennie a potem coraz mniej. Tak czy owak szczenię i pies dorosły jedzą mniej więcej tyle samo tylko inaczej rozłożone na posiłki. Dlatego wyliczanie dawki dziennej na podstawie szacowanej wagi docelowej jest zarówno wygodniejsze jak i bardziej miarodajne. Pamiętaj też, że te % to jest odnośnik a nie wykładnia. Każdy pies jest inny i ma trochę inne potrzeby. Sam da ci znać ile mu trzeba apetytem i sylwetką


Tybardziej myślałam, że mnie bo to w koncu kanapowiec... ale jednak petarda straszna :)
_________________
Takie to czasy, że Cebulka je mięso... ;P
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-03-31, 13:42   

gaab, ja korzystam z photobucket. Wcześniej kombinowałam na imageshack, fotosiku i kilku innych ale ciągle coś mi nie pasowało.
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-03-31, 13:58   

gaab, fajnie, że tu jesteś i że bulwinek będzie na barfie. Ale mam takie jedno małe zastrzeżenie. Twój podpis to już tak mało aktualny jest. A do tego zdjęć nie ma :-( A ja lubię bulwiniki.
 
 
 
gaab 


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 21
Skąd: Oława k.Wroc
Wysłany: 2014-03-31, 14:10   

Snedronningen napisał/a:
gaab, fajnie, że tu jesteś i że bulwinek będzie na barfie. Ale mam takie jedno małe zastrzeżenie. Twój podpis to już tak mało aktualny jest. A do tego zdjęć nie ma :-( A ja lubię bulwiniki.

hehehe no wiecie wpadam tutaj teraz tylko jak mam problem :P:P nie ma czasu z bombelkiem :p juz aktualizuje, a zdjęcia wrzuce wieczorem, siąde do kompa i zamówie w koncu suplementy, bo na razie tylko pelną zamrażarkę miesa i kości mam...

[ Dodano: 2014-03-31, 14:23 ]

udało się, mała Cebulka. Póżniej będzie aktualniejsza :)
_________________
Takie to czasy, że Cebulka je mięso... ;P
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-03-31, 14:36   

Zazdraszczam strasznie! :love:
Marzy mi się taka bulwinka.
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-03-31, 14:39   

gaab napisał/a:
udało się, mała Cebulka. Póżniej będzie aktualniejsza :)
Fajna Cebulka. Z małych psów lubię tylko dwie rasy: mopsy i bulwy. Gdyby nie straszna chęć posiadania mopsika to bardziej bym się hodowlom bulw przyjrzała. Ale na razie to odległe marzenie.
 
 
 
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-03-31, 19:38   

Cebulka jest cudowna :love: :love: kocham buldożki, wiem że się powtarzam, ale tak jest :lol:
moja suka też je kocha. wiem, że dużo psów nie lubi tych z płaską mordką, bo charczą, ale dla mojej w niczym to nie przeszkadza :lol:
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-04-01, 08:26   

Mój pies też uwielbia. Pewnie dlatego, że każda bulwa jaką spotyka jest wesoła, radosna, pozytywnie nastawiona i chce się bawić :mrgreen: A mojemu psu tylko zabawy w głowie - wieczne szczenie.
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
gaab 


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 21
Skąd: Oława k.Wroc
Wysłany: 2014-04-01, 11:55   

hihi dzięki dzięki wszytskim :kiss: i dziękuję komus kto zmienił nazwę tematu :)
miałam dodać więcej zdjęć ale niestety cały wieczór Cebulka spała mi na brzuchu (walczyła ze mną bo chciała spac na twarzy:P) i nie mogłam się ruszyć :P:P

mam małe pytanie, robie zamówienie na suple dla małej i rózne preparaty i znalazłam takie coś, znacie może , polecicie czy odradziecie?
http://allegro.pl/beaphar...4099511549.html

i czy moga być takie drożdże czy mozna znaleźć tańsze i lepsze?
http://allegro.pl/8in1-dr...4108353717.html
_________________
Takie to czasy, że Cebulka je mięso... ;P
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-04-07, 12:29   

Się komuś zdjęć tu wstawić zapomniało.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne