BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF w cukrzycy
Autor Wiadomość
Suzanna 

Barfuje od: 27.02.2020
Wysłany: 2020-02-29, 21:19   

Dziękuję za odpowiedź bejbe! :hura: :kiss:
Kurza twarz, z tymi roślinami....czytalam wątki alergiczne, ale jak to się mówi każdy przypadek jest inny. Wapń to wiem, że najlepszy jest weglan wapnia dla nerkowcow. I jest taki z alg, ale on też zawiera jod. Ważne są proporcje, ale to jak będę miała kalkulator to ogarnę.

Obecnie daje jej już więcej mięsa niż karmy, bo się ciska o mięcho strasznie :hura: a płuca jagnięce to jej tak posmakowały, że ola Boga! Generalnie chciałabym jak najwięcej suplementów naturalnych. Patrzyłam dzisiaj na skład surowych podrobów jagniecych i właśnie jest to co mówisz. Brak witaminy E i dodatkowo mało B5. Coś pokombinujemy.

Ale powoli.... Wszystko krok po kroku. Dzisiaj mierzylam cukier po tygodniu półmięsnej diety i był powalająco niski w porównaniu z tym na suchej karmie (480 na suchej w szczycie po 6h, a dzisiaj 307 w szczycie). Jest progres.

Czekam na kalkulator i tak jak mówiłaś, przeniosę się na wątek nerkowy :tup-tup: staram się nie stosować "gwałtu". Tylko powoli mięso, powoli mniej insuliny, powoli bogatsza mieszanka itd. Jak przy odchudzaniu. Czy u zwierząt czy u ludzi, zawsze lepiej powoli.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Moja Gertunia BARFunia też jest Wam bardzo wdzięczna za lepsze samopoczucie i niższy cukier, który ją drążył zawzięcie :love: :kiss:

Suzanna 

Barfuje od: 27.02.2020
Wysłany: 2020-02-29, 21:20   

Dziękuję za odpowiedź bejbe! :hura: :kiss:
Kurza twarz, z tymi roślinami....czytalam wątki alergiczne, ale jak to się mówi każdy przypadek jest inny. Wapń to wiem, że najlepszy jest weglan wapnia dla nerkowcow. I jest taki z alg, ale on też zawiera jod. Ważne są proporcje, ale to jak będę miała kalkulator to ogarnę.

Obecnie daje jej już więcej mięsa niż karmy, bo się ciska o mięcho strasznie :hura: a płuca jagnięce to jej ta1qk posmakowały, że ola Boga! Generalnie chciałabym jak najwięcej suplementów naturalnych. Patrzyłam dzisiaj na skład surowych podrobów jagniecych i właśnie jest to co mówisz. Brak witaminy E i dodatkowo mało B5. Coś pokombinujemy.

Ale powoli.... Wszystko krok po kroku. Dzisiaj mierzylam cukier po tygodniu półmięsnej diety i był powalająco niski w porównaniu z tym na suchej karmie (480 na suchej w szczycie po 6h, a dzisiaj 307 w szczycie). Jest progres.

Czekam na kalkulator i tak jak mówiłaś, przeniosę się na wątek nerkowy :tup-tup: staram się nie stosować "gwałtu". Tylko powoli mięso, powoli mniej insuliny, powoli bogatsza mieszanka itd. Jak przy odchudzaniu. Czy u zwierząt czy u ludzi, zawsze lepiej powoli.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Moja Gertunia BARFunia też jest Wam bardzo wdzięczna za lepsze samopoczucie i niższy cukier, który ją drążył zawzięcie :love: :kiss:

Dragana 

Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2020-03-02, 21:33   

Suzanna napisał/a:
Obecnie daje jej już więcej mięsa niż karmy, bo się ciska o mięcho strasznie
To świetnie, że kotka lubi surowe mięsko. Jednak chciałabym zwrócić uwagę, że ważne jest - zwłaszcza przy niepewnych nerkach - wyrównywanie wapniem dodatkowego fosforu. Dlatego najlepiej byłoby podawać czyste mięso w ograniczonych porcjach, przynajmniej do czasu zaopatrzenia się w suplement wapnia. I uważaj na podroby - zwykle mają sporo fosforu.

Suzanna napisał/a:
obecnie przyswaja bez uszczerbku tylko jagnięcinę, królika i ryby
Suzanna napisał/a:
17,6 g Hemoglobina wieprzowa Pokusa
Odniosę się do Twojego wpisu w wątku nerkowym i tego, co pisałaś tutaj wcześniej. Jako że kotka obecnie dobrze znosi tylko królika, jagnię i ryby, uważałabym przy podawaniu wieprzowej hemoglobiny. Najlepiej byłoby nie robić całej mieszanki z jej dodatkiem, tylko spróbować dodać niewielką ilość do jakiejś porcji - jeśli się okaże, że szkodzi, nie trzeba będzie wywalić wszystkiego do kosza.
Kiedyś Dagnes podawała schemat wprowadzania suplementów w przypadku wrażliwych kotów. Zanim zaczniesz dodawać suple, możesz się zapoznać.

Życzę powodzenia i zdrowia dla Gertie :-D

Nul 

Wysłany: 2020-03-13, 18:46   

rude_zlo napisał/a:
trochę odkopuję temat, ale nie znalazłam w internecie satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. czy ktoś wie jakie są normy poziomu glukozy u kotów na barfie? Doszukałam się informacji, że ogólnodostępne normy są zawyżone bo są tworzone w oparciu o koty, które jedzą suche karmy zbożowe, mojemu kotu wyszła w badaniach wysoka fruktozamina. NA barfie jest od 6 miesiąca życia, wcześniej jadlł tylko wysokomięsne puszki, ma obecnie ponad 2 lata. Dostaliśmy zalecenie, żeby badać poziom glukozy, ale zawsze uzyskuję wynik 50-90 mg/dL nie wiem czy to prawidłowy poziom czy glukometr jest popsuty, a może z kotem coś jest nie tak :/ jeśli pomiar jest ok, to skąd tak wysoka fruktozamina, przy tak niskim poziomie glukozy? :(

Widzę, że ten fragment wątku pozostał niedokończony (bo chyba autork/ka pytania nie udzielił/a dalszych wyjasnień, ale teraz ja o to spytam, poniewaz mnie zainteresowało (akurat Felis ma za niska glukozę. Czy więc rezczywiście mając kota na barfie, a nie na suchym, moge się ewentualnie nastawic na to, że to jest normalne?

Badania i tak mamy powtórzyć za miesiąc, bo teraz pani wetka stwierdziła, że skoro sa pewne odchylenia od normy, to możliwe, że to jeszcze efekt niedawnej infekcji (odczekalismy, ale może zbyt krótko? dlateog teraz nie wkljema wyników, pytam tylko tak delikatnie..), ale jakos tak oczywiscie od razu zaczęłam grzebac po sieci i forum w poszukiwaniu informacji, co taka obniżona glukoza może oznaczać. To jak to jest z tym zawyżeniem norm? Możliwe toto?

Odpowiedz do tematu